Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Plaque

Ooo, brumkám si tu, brumkám. Opäť super johnwickovsky našlapané a tentokrát aj trochu tej emócie bolo, ale tak akurát, aby to zase všetko nezakapalo. Áno, za mňa skvelá zábava. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: $70 mil. || Druhé Vyproštění se pokouší o totéž, co první díl, jen pochopitelně musí být všechno 2x větší. Ale na tom vlastně není nic špatně, protože akce, která je 2x velkolepější je hlavním tahounem filmu a asi jediným důvodem proč dvojku vidět. Hargrave, který se u jedničky otrkával, je zde mnohem sebejistější a ambicióznější, podobně jako třeba Stahelski s Wickem. Hlavě tak utkví především obří akční scéna ve vězení s hromadou nepřátel následující vlakové přepadení s velmi intenzivním a dobře nasnímaným útokem helikoptéry. Druhá další obří akční scéna se odehrává v centru Vídně, kde mrazivé prostředí střídají skleněné mrakodrapy. Všechno to vypadá dobře, choreografie je skvělá, jednozáběrovky tolik netrpí na "neviditelné" střihy, úroveň CGI je obstojné a i v té akci se daří odvyprávět příběh. Bohužel stejně jako u jedničky je všechno mimo akční scény pěkná nezajímavá nuda se stokrát ošuntělou zápletkou nějaké záchrany. 2h stopáž je pak vlastně v dnešní době zázrak, avšak podobným žánrům (tedy drahé akční béčko) by stále slušelo méně jak 2h. Žádné žánrové zjevení se tak nekoná, komu nesledla jednička, nesedne ani dvojka, avšak Hargrave se vypracovává na druhého Stahelskiho a jednou třeba překvapí skutečně něčím převratným. To by mu ale nesměl psát scénář jeden z Russoovců, kteří oba potvrdili, že mimo Marvel jsou to ambiciózní rutinéři. Hemsworth si naopak napravil reputaci po Thorovi 4 a Spiderhead. A na závěr, Netflix si letos konečně připsal první zasloužený hit. 70%. ()

ibex

Rozhodně slabší než jednička. Nejvíc dolů to tahá pitomý scénář - ten k prvnímu dílu by si v porovnání s tímhle zasloužil Oscara. ()

Stifmeister

///   Nemohu říct jinak než jen to, že tento typ filmů pro Chrise mi absolutně sedí. Díky bohu, že nechal Thora Thorem a dal se na jinou kariérní cestu, páč takovéto akčňáky s ním v hlavní roli fakt žeru. Než jsem si tento nový Netflix počin pustil, udělal jsem si před tím jeden večer recap 1. dílu, a musím říci, že Extraction 2 je o několik levelů lepší. Jen prvních 20-30 minut byla perfektní nekonečná akční jízda, kterou jsem hltal, ani nevím jak. Např. celá „sekce“ ve věznici, I swear on me nans grave, to bylo něco. Kdyby takováto kvalitní kamera byla i v jiných „Ačkových“ akčních filmech, to by hnedka byl jiný svět. Už se nemohu dočkat na další pokračování, co nám zase Chris se svou postavou Tylerem R. přinese. |8/10| ()

Facerr

Chris v té nejlepší akční formě a děj, který šlape od začátku do konce. Navíc výjimečně natočená akce, ve které i s v tom fofru víte, co se děje a kdo koho mlátí. A těch "třískacích" a docela vynalézavých scén je přitom plno. Za mě, společně s Johnem Wickem, akčňák roku. ()

patsandor

Chtěl jsem slušnou akci a dostal jsem super akční nářez. Jasně děj je slabší, ale není to přece Shakespeare nebo Hugo. A že to je přehnaný, je to přece akčňák a ne psychologický drama. A proti FF se pořád drží při zemi. Za mně lepší než jednička. 90%. ()

holka218

Po nadšení z prvního dílu přišlo zklamání z pokračování. Miluju akční filmy, ale tohle celý je nějak moc. Asi tak 90% času tvoří akce a zbylých 10% tvoří nějaké dialogy, které se snaží rozvinou příběh, který tam prostě není. Pokud by si někdo pustil film bez zvuku, tak to je vlastně úplně jedno. Při zhlédnutí filmu jsem měla pocit, že Hemsworth je fakt nesmrtelnej, dokáže schytat asi tak 150 tisíc ran, sám zvládne vyřídit asi 200 lidí a furt je v pohodě. To už je fakt docela dost a celý to nefunguje. Jenom doufám, že to další díl zachrání... ()

Lina

Rozkaz zněl jasně – natočit pokračování, ať dává smysl nebo ne. Při ohlášení dvojky se mohlo ještě doufat, že uvidíme něco z toho, co předcházelo prvnímu dílu. Ale místo prequelu máme kříšení hrdiny. Jednička si na nic zvláštního nehrála, proto byla dobrá. Tady vám slepice v obýváku připomenou Přátele a lopata zahradnickou lopatku z Komanda. Vykolejený vlak, kdy všichni vylezou bez škrábance navíc, si může dovolit leda Indiana Jones nebo Lara Croft, případně Bond. Že by byl Rake už v téhle extra kategorii? Možná, v tom případě se můžeme ve trojce těšit na Lokiho. Jestli ne, měli by se nad sebou jiní hodně zamyslet. Třeba Ethan Hunt. Kdyby strávil víc času posilováním při sekání dřeva, mohl svůj horolezecký výstup v závěru MI Fallout zvládnout levou přední bez napínání kolegů do poslední vteřiny. A ve Smrtonosné pasti se aspoň vědělo, proč je mrakodrap skoro prázdný. Aby toho nebylo málo, zkusili autoři přitlačit ještě přes rodinu na city. Proč? Film to nepotřebuje a ani mu to nepomohlo. (Pro srovnání v tomhle ohledu doporučuju Smrtonosnou zbraň 2.) Dvě hvězdičky za velkorysou akci, o nic jiného tu stejně nejde. ()

AndrewNewman

O dosť lepšie ako prvý diel a to je prvý diel dosť solídny akčný film. Tentokrát nám tvorcovia naservírovali tonu bojových sekvencii a keďže k tomu mali skvelý rozpočet, vyzerá to tak parádne, že sa tomu nedá uprieť plný počet hviezd. Navyše Hemsworth do tohto bijáku fakt pasuje. ()

Sefik odpad!

Jednička jakž takž, takový průměr, nezklame, ale ani nepotěší. Nevím, proč se zjevil nápad někoho vyprostit podruhé, když jednou to bohatě stačilo, ale zřejmě bylo cílem udělat z diváků voly. Žil jsem v domnění, že osmdesátkové postavy jako poručík Marion Cobretti či plukovník John Matrix jsou dávno minulostí a slouží pouze k tomu, aby se člověk podíval občas z nudy na spanilou jízdu těchto ikonických svalovců. Měli své nesporné charisma a trefili vše, co bylo jakkoli daleko a naopak je netrefilo nic, i kdyby to byl ostřelovač několik metrů vzdálený. A byli doslova nezničitelní v osobních soubojích. To vše k osmdesátkám na nekvalitních kopiích na videokazetách patřilo. Ale nyní jsme skoro o 40 let jinde! Chris Hemsworth není svalovec, nepůsobí vůbec věrohodně, tak by divák čekal alespoň nějaký smysluplný příběh doplněný akčními scénami. Nic, nic a zase nic. Děj je prostý - záporák - zabil mi bratra, já chci zabít jeho. 2 hodiny ztraceného času... :-( ()

Kennedy_R

Naprostá spokojenost s dějem i akcí, která nenechá vydechnout. Při scéně boje na praskající skleněné stříšce, která přesahuje horní patro mrakodrapu, jsem měl nevolnost ze závratí. ()

muti

Nedávno som bol prekvapený ze Denzel Washington vo filme Equalizer 3 šoféruje postreleny 6-hod cestu zo Sicílie na Amalfi coast. Tu začíname urgentnym prevodom Chrisa s priestrelom krku z Dhaky do 3500km vzdialeného Dubaja. Proste Dubaj alebo nič 🤷 tam ho naučili znovu chodiť (kam ho to trafili?), následne ho previezli kdesi do rakúska kde ho okamžite vystopoval Nick Fury z wishu. Tím medzičasom čaká na akciu práve na Amalfi (kde inde, zvyšok talianska je už dávno out). Rake flexuje ze vie samozrejme plynule Gruzínsky lebo mal za ženu Gruzínku a preto hovorí na každého (aj na ňu) stále anglicky 🤷 na spomienku stojí aj satelitný telefón bez zabezpečenia, takže stačí vytukat číslo zloducha a ten je do pár hodín vo Viedni aj s celou armádou. Atd atd atd. Akčné sceny boli ináč super, či už útek z väzenia cez nádvorie, útok na česko-gruzinsky vlak , alebo v oblakoch Viedne, či robotnícke finále kutilov. A čerešnička na záver ma byť milión v cashi na tej rakúskej chate. Ako? 🤷 stačilo do scenára napísať ze je tam USB s bitcoinami za 1mega. Oh well ()

argo.smile

Pre mna trochu sklamanie. Nepacili sa mi ani lokacie ani zena s detmi, najma ten jej syn by si zasluzil jednu medzi oci. Vo vazeni to bolo fajn, no dalsi kamen urazu bolo CGI. Tam kde jednotka bodovala, tam dvojka utrpela na plnej ciare. Samozrejme to ohodnotim ako B-film. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno