Gumkáči

• Česko Gumídci (viac)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

Javert

V mém pomyslném TOP dětských animovaných seriálů bezkonkurenčně na vrcholu. O chlup za nimi jsou Kačeři. Tupouni, Stoupa, kníže Ignor a všichni gumídci byli mí hrdinové:) ()

Anderton

Nie tak chytľavé, ako Rýchla rota alebo Káčerovo, ale ja som istú dobu ulietaval na historických legách s hradmi, zámkami a rytiermi a vtedy som bol z tohto seriálu dosť mimo. Tak okolo dvanástich rokov som asi mal. ()

Zodd

Roztomilý a první úspěšný Disney cartoon, který tehdy hodně pomohl přerodu z merch animáčů let 80. na cartoonovskou renesanci let 90. a bez něj by tu nebyli Kačeři nebo Rychlá rota. V dětství mě to však narozdíl od výše zmíněných - ale i třeba chorvatských Létajících medvídků - nechávalo chladným. ()

Yardak

Můj nejoblíbenější animák! Zábavné a originální příběhy pro děti. Tento seriál nikdy neměl chybku, nevíte, kde se ta hopsinková šťáva dá sehnat? :o) ()

J.Connor

Jasně Stoupa je Stoupa, ale vzpomenete si ještě na tajemného maskovaného mstitele se samostřílem Robina Párátka, ten měl fakt charisma... :) ()

duklak2

Pro mě legenda, která vznikla v roce mého narození. To je pro mě pocta. Dnes, v roce 2010 si občas kousek na netu pustím a se slzou v oku vzpomínám. Vraťte to do televize. ()

Lucasion

Když to vezmu kolem a kolem, tak i Gumídci samozřejmě patří do pětice Disneyovských pohádek, které doprovázely moje dětství. První tři série, tedy polovina seriálu, rozhodně stojí za to. Bohužel vzhledem k velkému počtu dílů a neustálého opakování příběhu, se ze skvělých příběhů stává stereotyp. Humor bych ocenil taky spíš v první polovině. Ono totiž prvních třicet dílů je báječných. Brepta, Bíďa, Bára, Babča, Brumla a hlavně Brůča, no a nakonec i Bóža, jsou skvělé postavičky, která každá má charakter. Neopomenu samozřejmě i skvělého Knížu Ignora. A některé příběhy jsou nezapomenutelné. Třeba Zlatý slavík v kleci. Dost možná snad nejlepší díl. Hudba je pěkná, animace taky. Zkrátka jen zamrzí ten otravný stereotyp v druhé poloviny seriálu. Toho se Kačeři vyvarovali dobře. I přesto jsou samozřejmě Gumídci senzační seriál pro děti. První tři řady i pro dospělé. "Říkejte si, co chcete! Gumídci by neměli létat!" (88 %) ()

Tommassi3

Vrchol disneyovské seriálové tvorby, spolu s Duck Tales samozřejmě, který tak trochu předznamenal ty bizarní převrácené Hasbro projekty a jiné merchant filmy a seriály.. Gumídci se totiž údajně zrodili v hlavě Michaela Eisnera před miskou oblíbených gumových medvídků, přičemž další motivy byly převzaty samozřejmě z ikonické Sněhurky a sedmi trpaslíků, na niž se velmi zdárně ve většině epizod i okázale odkazuje.. Mě osobně ovšem nesmírně baví ta tichá, jakkoli hravě samoúčelná, intertextualita.. ()

Terva

Každou neděli jsem nedočkavě čekal na míčky gumové. CITÁT - Stoupo, jsem rád, že jsem našel dobrovolníka.......... ()