Gumkáči

• Česko Gumídci (viac)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

Marek1991

Ak sa spomenú gumkáči, hneď ma napadne, že ide o perfektný soundtrack a skákajúce medvedíky. Jedna z tých najlepších, ktorú Disney vytvoril. Toto + Káčerovo + Rýchla rota Chipa & Dalea + Ninja korytnačky sú pre mňa skrátka top. Je smola, že na veľmi dlhú dobu, ktorá čiastočne ešte trvá, prestal Disney produkovať veci tejto kvality a dnešné vzniknuté počiny ich latku len podliezajú, až sa plazia po zemi. Odporúčam ju určite vidieť deťom, určite viac ako by mali čučať na dospelácke nevhodné programy. Je to rozprávka tak častého boja dobra a zla, rozprávka mnohých skvelých záležitostí. Ale stále by sa na nej dalo čo vylepšovať, lebo existujú aj lepšie. ()

corpsy

Ešte si pamätám, že sme si v triede na základnej škole dali mená podľa postavičiek z tohto seriálu. Bol to proste kult, patrilo to do vtedajšieho mladého života, podobne ako dnes napr. taká Hannah Montana, rovnako produkt Disneyho štúdia, ale kvalitou ani z ďaleka nedosahujúci úroveň Gumkáčov. ()

curunir

,, Sú dobrí a statoční, rýchli a smelí, bystrí a verní, to svet o nich vie. Ženú sa lesom a pieseň im velí, medvedia pieseň už zďaleka znie. Gumkáči, hneď ich spoznáš priamo pri práci, to, čo robia, sa ti zapáči, už sú tu Gumkáči." .....Jeden zo seriálov, ktoré som pozerával ako malý chlapec, a sem tam som si ho pozrel aj keď som bol starší :-0. A aj keď sa v českej verzii spieva ,,...v příbězích ješ mají úroveň...", mal som radšej Káčerovo! :-) ()

sidzej

Jasné tak na tejto seriálovej Disneyovke som vyrastal.......spolu s medveďom Baluom. EDIT: Grami, Grafi, Tami, Zami, Sani, Kabi a zabudnúť nemožno ani na môjho obľúbeného umelca Gusta, jeho operenca Artiho, kráľa Gregora, Kevina, princeznu Kalu a vojvodu Igtorna s armádou obrov a verným Toudym :-) Samozrejme niekedy sa lepšie epizódy striedajú so slabšími no v dnešnej dobe takýto kvalitný seriál už nik nenatočí. Milujem mágiu, kúzla, čary a ako malý som mamke kázal, nech mi zoženie gumidžús :-) krásne spomienky. Gumkáčov mám rád stále rovnako i dnes. K tomu bezchybný slovenský dabing (STV), čo viac si priať...... ()

buldock

Není to moje krevní skupina , ovšem svoje nesporné kvality to má. Proto je mé hodnocení nižší a nic víc v tom nehledejte. V dětství jsem tyto kreslené hrdiny občas sledoval , ale mými daleko oblíbenějšími byli Kačeři z Kačerova , Želvy ninja a Šmoulové. ()

Alementina

Uplne bych zapomnela na tenhle serial (diky Wyschi za pripomenuti ;). Prestoze jsem uz byla odrostlejsi, tak jsem si po revoluci tyhle pohadky (chip a dale a gadgetka byl druhý hit) strasne uzivala - neumerne svemu veku, ale to tehdy vsichni moji spoluzaci, myslim, ze by dnesni pubertaci neverili, ze jsme tohle tehdy žrali a navíc se za to ani nestyděli! Uprimne doufam, ze jednou budu mit deti a s temi detmi se na to budu znovu divat :) A doufam, ze se ti moji fakani nebudou chtit divat na jiny pohadky! ()

blackrain

Gumídci méďové skáčou jako míčky gumové.... Nezapomenutelný kníže Ignor a jeho sluha Stoupa. Hopsinková šťáva by se hodila. Vtipný animovaný seriál. Bezva Disneyovka. ()

swed

Společně s "Kačery" můj nejmilejší Disneyho seriál. Opět je tu znát poctivá práce a z ní vycházející nehynoucí zábava. 9/10 ()