Šmolkovia – Vianočná koleda

• Česko Šmoulokoleda (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
USA, 2011, 22 min

Šmoulové vám nesou koledu! Ve šmoulí vesničce nastal čas Vánoc! A to je období, které všichni šmoulové nadevše milují. Všichni až na Mrzouta, který před duchem Vánoc prohlásí, že je to všechno podvod. Na pomoc musí přijít zázračný lektvar taťky Šmouly a trojice začarovaných šmoulů, která se pokusí dát věci do pořádku. Podaří se jim společně přesvědčit Mrzouta o skutečném významu Vánoc dřív, než šmoulí vesnička padne do rukou zlého Gargamela? Nechte se okouzlit zbrusu novou zábavnou a dojemnou “Šmoulokoledou”, jakou jste ještě neviděli! (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Anglický spisovateľ Charles John Huffam Dickens napísal v roku 1843 krátku poviedku "Vianočná koleda" (A Christmas Carol). Je to vianočná klasika, ktorú pozná celý svet. Toto dielo sa dočkalo mnohých filmových spracovaní. Od serióznych filmov striktne sa pridržiavajúcich pôvodnej literárnej predlohy, cez rôzne dobové parafrázy, až po raritné kúsky akými sú špeciálne diely niektorých známych animovaných seriálov. Svoju variáciu na Vianočnú koledu má zajac Bugs Bunny, Mišiak Mickey, Fred Flinstone a tiež aj partia Šmoulov. Titul "Šmoulie Vianoce" (The Smurf's A Christmas Carol) natočil v roku 2011 režisér Troy Quane. Dosť dobre som sa pri tomto krátkometrážnom snímku pobavil. Úloha mizantropa Ebenezera Scroogea bola prispôsobená Mrzoutovi okolo ktorého sa príbeh točí. V rámci raritných verzií Dickensovej Vianočnej koledy je to celkom podarená záležitosť. *** ()

Renie42

Takový milý šmoulí filmek, půl hraný, půl kreslený. Abych pravdu řekla, raději jsem mám tu kreslenou verzi, na hranou verzi si nemůžu zvyknout, ale koukat se na to dá. Ti Dickensovší tři duchové vánoc mají asi dost velkou popularitu, protože to rádi využívají ve filmech. Kéž bych to viděla ještě před Vánoci, určitě by mi to zvedlo vánoční náladu. A hlavně tam nebyl žádný Santa !!!!!! ()

Xeelee

Komerce, komerce k nám přichází, zpívejme přátelé... Je to skoro stejná sračka jako Shrekoleda. Příběh o ničem a pořád o tom samém. Prostě vánoční nalejvárna, která jednou za rok v nějaký podobě nesmí chybět. Pár scén se ale dalo přežít a hlavně nebyla větší část příběhu renderovaná ve 3D na počítači. Kresba byla podobná té ze seriálu, za což patří tvůrcům dík. ()

PauloZ

Dnes je opravdu už pravidlem, že každý úspěšnější animák je doplněn o nějaké ty kratší příběhy a ten vánoční je asi nejčastější. No a Šmoulové nejsou vyjímkou. Nenásilná a pohodová dvacetiminutovka zaměřená na Mrzouta a jeho hejt k Vánocům. Jako pozitivum beru kombinaci moderního 3D kabátu s tím klasickým plošným. Jinak osobně se mi moderní zpracování a vyzuální stránka šmoulů dosti zamlouvá. Jen škoda, že celovečerní filmy nezůstaly v animované rovině a mixují to s reálným světem. ()

blondboss

Klasický krátkometrážny vianočný príspevok k novodobému snímku o šmolkoch. Je to síce milé a poučné, ale v zásade sa to nijako nelíši od ostatných animákov typu Shrek, Madagascar a pod. Každopádne ale prelínanie 3D a 2D animácie potešilo a časy dávno minulé s dávnejšími animáciami dodali trošku nostalgie. 55 % ()

• Někteří herci, kteří propůjčili svůj hlas Šmoulům v předchozích projektech, byli vyměněni v tomto kraťasu. (griph)
  • Gargamel má místo klasických pěti prstů pouze čtyři prsty na rukách. (griph)
  • Film byl vydán jako bonus na DVD k filmu Šmoulové (2011). (slatkac)