Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

AdelleR

Marvel vyprodukoval fajn teen seriál. Logicky to tak je poněkud jiné než ostatní seriály, ale dá se na to rychle zvyknout a v těchto měřítkách to funguje docela dobře. Jednoznačné plus tu je za Kamalino okolí - z MCU už sice známe pubertální hrdiny, ale u nikoho není rodina, která by ho tak nějak „zaměstnávala" víc než jeho superhrdinské povinnosti; Kamalini rodiče tu mají velkou roli a to bylo skvělé. Co je však zpočátku svěží, posléze začne být trochu otravné. Z teen seriálů vyrůstám, takže že mě občas Kamala štvala nebo že jsem měla chuť na nějakým náznakem pubertálního dramatu protočit oči, jako kdovíjaké minus neberu, cílovce se to, věřím, bude zamlouvat. Nicméně tomu chybí jakási ucelenost - respektive by tomu prospěl mnohem větší prostor. Skrz Kamalu nám totiž tvůrci prezentují úplně nový svět, jaký v MCU ještě nebyl, ale pár epizod k tomu prostě nestačí a taky to tak dopadlo. Postavy se strašně rychle střídají, hlavní dějová linka v podstatě rotuje, jak rychle se to všechno děje, a než se vůbec stihne něco pořádného stát, bum, je to ukončené a následuje další akční sekvence. Záporák tedy prakticky neexistuje - likvidace se tam zjevuje zčistajasna, kdy je jí třeba, a stejně mi to přišlo jaksi divné, podobně i co se týče džinů. Fajn za mě byla vsuvka s historií Indie a Pákistánu, to bylo zajímavé a epizoda, která se tím zabývala, mě bezesporu bavila nejvíc. U Kamaly mě trochu mrzí, že ačkoli začala jako hardcore fanoušek superhrdinů, víc než v první epizodě se to nerozpitvávalo, v tomto se to trochu vzdálilo od toho, jak znám Kamalu z her. Nicméně celkově to je fajn počin, co by se od Marvelu dal čekat, jenom s trochu posunutou psychologií postav vzhledem k tomu, že to jsou všichni středoškoláci (a to doopravdy, což je taky plus). Moc si neumím představit, jak chtějí Kamalu napojit na MCU, ale aspoň mám být na co zvědavá. Zklamání to není, ale svoje mouchy to má. ()

CheeseFigure

Nebavilo ma to. A pritom to má potenciál. Sympatická hrdinka (Iman Vellani je sympatická) získa schopnosti a snaží sa naučiť, ako fungujú a pritom to skrýva pred ochranárskymi rodičmi. Do toho ešte na ňu reaguje okolie, niektorí pozitívne, iní negatívne. A do toho tu máme vládnu organizáciu loviacu takýchto obdarených ľudí. Spomenul som si na Podpalačku. Napriek tomu sa prvé epizódy tiahli a až tak ma nebavili. Plus sa mi nepáči, ako do toho začali pliesť iný svet a návrat v čase. Podľa mňa by najlepšie urobili, keby ostali pri komornejšom príbehu mladej hrdinky, ktorá sa snaží vyvažovať život študentky, poslušnej dcéry a superhrdinky. Taktiež záporáci neboli nič moc. Hlavne ten klan. Na jednej strane boli akční a nezastaviteľní, ale pripadali mi skôr ako nájomní žoldnieri, než ako záporáci (spomenul som si pri nich na Hassassínov z Prince of Persia). A tá vedúce Damage Control nemala až tak veľa priestoru, aby dokázala viac zaujať. To, že to bolo orientované moslimsky mi nevadí. Páčili sa mi niektoré vizuálne scénky kde ožívali kresby a pracovalo sa s tou Kamalininou predstavivosťou. Mám pocit, že keby to bol film, bolo by to o dosť lepšie. Každopádne sa na návrat postavy Kamala Khan teším, obľúbil som si ju. Len lepší projekt by to chcelo. ()

PISTA226

5/10 Abych byl upřímný, tak tohle byla hrůza. Doslova jsem na to koukal, protože byla strašná prdel debilně komentovat naprosto nelogické a špatné události, které sice nemusely být něčím důležitým, naopak pouze detail, ale bylo to tak špatný, že jsem chytal záchvaty smíchu. Dopředu bych se chtěl omluvit za tento i budoucí hate, který tu bude. Jsem fanouškem Marvelu, takže to není jen random seroš, co sem viděl na náhleďáku a také tu budou i pozitiva, ale co je moc, to je moc. Těmi vtipnými nelogickými blbůstkami jsem myslel kupříkladu skákání z oken s křuplou větví, sražení té holky tim obřím kladivem (nebo koulí, už nevim), ježdění s kolem na busu, atd... ale to jsou události z prvních tak třech dílů. V dalších dílech už jsou zas jiné blbinky. Opravdu bych rád ocenil a vyzdvihl nápad s kresbou a animací kolem, prostě takové ty funny kravinky ve vzduchu třeba, to je fajn, ale zase třeba modernizace je strašná věc. Ty mobily všude a tiktoky atd... pokaždé jsem si říkal: ,,Proč?" Nejenže to bylo vždy ošklivě provedené a zabrané, ale to, že žijeme ve 21. století neznamená, že ty tiktoky, reelsy, socky atd... musí strkat úplně všude. Má to být just superhrdinský funny seriálek, jako ostatní (staré) marvelovky. Vím že teď zním jako nějaký boomer, ale je mi 17 a prostě mě osobně tyhle novodobí věci štvou. Vztah hlavní hrdinky k rodině je celkem fan, mohl být lepší, ale je fajn. Sice jsem absolutně nepochopil celej důvod rodičů v té scéně, kdy ji nechtěli někam pustit pokud nepujde s tátou ve weird hulk obleku. Fakt ale nejvíc nahovno postava byl ten "totalně sexy" týpeček, kterej tam jakoby přijel v té nabušené káře, břišáky... a hlavní hrdinka ho samozdřejmě hned miluje, i když je to od prvního momentu totalní p****, a i když by neměl příběhově být, tak je. Nedělá tam reálně vůbec nic důležitého. Nevim jak je to v komiksu, takže pokud to soudím špatně, tak se omlouvám, ale ty džinové jsou jakože co? To je fakt divný. Její schopnosti jsou docela odlišné ve spoustě věcech než v komiksech, třeba by nemohla vytvořit ochranou zeď, pokud by ta zeď nebyla její ruka atd... ale zas na druhou stranu chápu problematiku se Fant. 4. Musím tedy říct, že postava, kterou jsem si oblíbil a opravdu tu je fakt dobrá je ten její kámoš. (Pardon, že jsem zapomněl jméno), to byla prostě dobrá vtipná, netrapná, inteligentní postava. Celá ta věc s jinými dimenzemi tam být nemá, nechápu, co to je. Taky ta nová organizace tam byla na pár minut a už dělají jak je strašně důležitá. (nemyslím likvidaci škod) Efekty často dost plastový, ale mělo to i dost dobrých chvilek. Opravdu, ale opravdu skvělý byl 5. díl, který byl jak atmosférou, tak i postavami a příběhem krásný a takhle bych si představoval zbytek seriálu. Zajímavý na tom je, že je to pravě jediný díl kde téměř vůbec nebyla Kamala. A to navazuje na to, že si myslím, že hlavní hrdinka není dostačující. Ani herečka, která (moc se omlouvám, že to řeknu takhle nemorálně ošklivě) je trochu při těle na tuto postavu se mi sem nehodí, nedokážu se s ní stotožnit. A to jsem v podobném věku. Přijde mi často otravná a cringe špatným způsobem. Nevadí mi spoustu postav z mnoha animáků (klidně i pro menší), které jsou taky cringe, ale tady mi přijde totálně hloupá. Vžití se do muslimské kultury tu nějak neproběhlo jak bych doufal, ale nemůžu říct, že to byla hrůza. Poslední díl je taky totální topovka (krom drobnůstek) a právě až tam v tom posledním dílu na konci jsem zachtěl po dalším takovém dílu. Takže ano pokud vynechám totální odpad nelogičností, trapnosti, blbých záporáků, hloupých lidí a špatné hl. hrdinky, tak by to mohlo být i dost dobrý, ale to se snad uvídí v druhé sérii. (pokud bude) () (menej) (viac)

MAVO_99

Nemůžu k tomu říct víc, než tohle - první dva díly si pusťte, ty jsou super. Ale ten zbytek? To…už je trošku jiná. Nevím, co ten režisér šňupal, ale takovou sračku jsem v životě neviděl. To si radši skřípnu péro do dveří, nebo hůř, dám si maraton seriálu Premiér, než se znova podívat na tohle. Dokázal bych vyjmenovat milión věcí, co jsou lepší, než sledovat 3-6 díl tohohle seriálu. Třeba skočit do hnoje, nebo se jít podívat na Ulici. Kvůli prvním dvoum dílům dávám 2 hvězdy, jinak by to dostalo odpad. ()

Mr.Nobody

Po Avengers: Endgame se zdá že Marvel, začal cílit na mladší publikum. To je celkem logický krok. Tomu odpovídá i formát minisérií. Z nichž tato je jednou z těch zdařilejších. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že v současné fázi velkým tempem narůstají počty hlavních i vedlejších postav. Ale co považuji za klíčové a zcela výjimečné je to, že se kolem Ms. Marvel krásně semkla rodina a lidé z jejího okolí. Namísto elitních týmů.  Uvidíme, co bude dál. ()

Gamora

Muslimskou, dospívající holčinu, co miluje superhrdiny, jsem si oblíbila již v komisech, a když jsem se dozvěděla že bude mít vlastní seriál byla jsem štěstím bez sebe. Pro mnoho diváků to asi bude nudnější marvel experiment, přecejenom vcítit se do role pákistánské teenager holky bude pro dospělého muže asi velmi obtížné, ale právě proto jsem si ji tak oblíbila. Sám seriál spíše míří na dívčí publikum, Kamala se tu potýká s tím co skoro každá holka, jako popularita ve škole, vzhled, přátele nebo první láska, čehož si vážně cením, když beru v potaz že si hodně lidí stále myslí že superhero žánr je jen pro kluky. Efekty jsou skvělé a komiksové prvky animace náhodně v pozadí taky. I když mě zklamali tím že tu pozměnili Kamaliny superschopnosti, i původ jejich schopností, tak její nové schopnosti jsou i vypadají trochu lépe než ty komiksové. ()

Belphegor

Není to sice originální, ale přesto to jde strávit. Ms. Marvel nepřináší nic nového, efekty jsou sice pěkný, ale scenáristicky je to čirý průměr. Hlavní hrdinka mi v prvních dílech přišla otravná, později ale sympatická. Uvítal bych víc info o Noor světě. Nejvíc se mi líbí schopnosti Ms. Marvel, podle mě její postava ma velký potenciál, a i když tohle byl seriálový průměr s nutným představením nového superhrdiny, velmi se těším na The Marvels, kde by teoreticky mohl dobře fungovat tým Captain Marvel a Ms. Marvel, společně by mohli vytvořit nezapomenutelné příběhy, teď je to ovšem za tři hvězdy - chybí zde pořádný záporak. ()

tein

Vyplach z dilny Disney+ jez by jiste skvele zapadl do Mickeyho klubiku, ale pro starsi generaci to Disney  snad ani nemuze myslet vazne. Bohuzel mam cim dal tim vetsi pocit, ze MCU se pod kridly spolecnosti Disney presouva do infantilnich sfer - proste zhovadilost, nesmyslnost, mis mas, stupidita, nuda, nuda, sed, sed, a nepomuzou tomu ani v tomto pripade preplacane barvy. Na The Marvels se diky tomuto serialu opravu netesim ani co by se za nehet veslo, aneb MCU se asi dost dobre snazi zbavit stavajicich fanousku a nahradit je jakousi omladinou. ()

Frank.Magnus

A vite co? Mě se to líbí. Člověk si musí uvědomit, že je mimo cílovku, pokud je mimo cílovku. A v tom případě se na to koukat s určitým nadhledem. Já jako fanoušek Marvelu jsem v podstatě dost příjemně překvapený. Jediné kdy jsem pozvedl obočí bylo, když se dvě pákistanské holky bavily na hajzlech ve škole o vložkách a tamponech, ale znovu, nejsem cílovka. ()

FonzyLojinek

Seriálu se nedá nic vytknout. Postavy působí věrohodně a krásně je vše stylizované do stanovených liniích již z komiksů. Takže vše je ok ()

BigFoot

Celkové hodnocení: 65/100; Herecké výkony: 55/100; Scénář a dramaturgie: 65/100; Kvalita akčních scén: 25/100; Kvalita CGI: 60/100; Přiměřená délka: ne; Chci to ještě vidět: ano ()

petarda

Začala by som veľkým FU, pretože síce sme vedeli dopredu, že seriál sa bude točiť okolo dievčaťa v puberte, ale celé spracovanie sa uberá Disney štýlom (ala Hannah Montana), ktorý sa už odpočíatku zameriava na mladšiu vekovku a pre bežného diváka MCU, ktorý za tých 14 rokov existencie posunul ďalej je toto krok späť. Áno, treba nasýtiť aj mladší trh, vytvoriť si nových mladších divákov. Seriálov, ktoré ponúka Marvel je už dostatok nato, aby si každý našiel to svoje, ale ak chce v budúcnosti divák vedieť, kto je to mladé dievča v The Marvels, tak sa musí prelúskať aj týmto seriálom. Bežný divák, ktorý viacmenej vyrastal na pôvodných giga hrdinoch môže iba otvárať ústa, ako málo stačí k získaniu schopností, avšak, ak by tie schopnosti aspoň stáli zato. Náramok, vďaka ktorému dokáže hlavná hrdinka ovládať zvláštne “diamanty”, niekedy až podivným spôsobom.  No, ale aby nebolo všetko iba negatívne, tak výkon hlavnej herečky bol dobrý, kde tu sa objavil aj humor, Marvel rieši snáď prvýkrát aj bežné rodinné problémy a seriál má vďakabohu  iba 6 epizód. 2 z 5. ()

GabrielG

Do tohto seriálu som išiel s otvorenou mysľou a očakával čokoľvek. Po prvej epizóde som príjemne prekvapený tým ako na mňa zafungovalo. Pohľad na svet Marvelu z pohľadu obrovského fanúšika ktorým Kamala nepochybne je mi vyčaril úsmev na tvári. Naozaj som začal mať pocit že to môže byť v ďalších dieloch naozaj dobré. Prvý diel na mňa spravil asi najväčší dojem z marvel seriálov čo zatiaľ vyšli. Okamžite som naskočil na druhý diel a ten sa niesol v dosť podobnom duchu a taktiež som si ho užil na 100 percent. Potom ale prišiel diel tretí a ten ma zlomil. Prišla na rad zápletka s tajomstvom náramku ktorý Kamala našla ma sklamala. Seriál sa tak nejak odtrhne z reťaze ale vôbec mu to neprospieva. Akcia je poväčšinu dosť nudná až na pár výnimiek a ani používanie nie príliš kvalitného CGI tomu neprospieva. Samozrejme je to seriál a tak má menší rozpočet ale aj tak by sa s tým dalo spraviť aj niečo lepšie alebo scény v ktorých sa používa trochu osekať. Zbytok seriálu teda pre mňa veľmi sklamal. Akcia ma moc nebavila a taktiež ma sklamala absencia tej prízemnosti zo začiatku. Seriál sa mal podľa mňa viac držať pri zemi a riešiť osobnú linku Kamaly ako záchranu sveta. Vďaka prvým dvom dielom ktoré boli vynikajúce 3 z 5 ()

MatyRock

6/10...balanc na hraně mezi fajn naivní teen věcí a přiblblou mezidimenzionální komiksovkou. Hlavní herečka Iman Vellani je sympatická a na to, že se jedná o její prvotinu, tak i neskutečně skvělá. Většina postav je zajímavá, některé mají bohužel o dost méně prostoru než by si zasloužili. Největší problém Ms. Marvel je to, že nevypráví celiství, ale ani epizodní děj. Vše se děje tak nahodile, že třeba finální záporačku pořádně vidíme až v závěrečné epizodě. Necelistvost příběhu lze pozorovat i na tom, že část epizod je hrozbou Najma (Nimra Bucha), která pochází z jiné dimenze a vše dělá jen proto, aby se vrátila domů. V předposlední epizodě je dějová linka s touto postavou náhle zakončena a v závěrečném díle je antagonistkou agentka, která byla představena na samotném začátku seriálu, a pak se na ni, až do konce, zapomnělo. Motivy či nějaká logika proč po Kamale a Kamranovi, který z ničeho nic do poslední epizody dostane schopnosti, jde a chce je zabít, v podstatě neexistuje. První dvě epizody mají hodně zajímavý vizuální styl, jenž celou show obzvláštňoval a odlišoval. Bohužel se tento styl od třetí epizody úplně vytratí. Nejlépe na celé sérii fungují civilní scény a vztahy mezi jednotlivými hrdiny. Když dojde na akci, které díky bohu není zas tolik, tak je nepřehledná, divně střižená a CGI efekty zaostávají za všemi předešlými MCU seriály opravdu viditelným způsobem. Kamala se dost často pasivně účastní akčních scén, spíše než aby bojovala, tak utíká, zatímco bojuje někdo jiný. V závěru jsem největší emoce cítil v moment, když zazněla znělka, která připravovala půdu na věci budoucí. Neočekával jsem intelektuální komiksovku či akční nářez, doufal jsem ve fajn teen dramedy s kořením komiksových prvků. Výsledek ani jedno pořádně nesplnil a já jen s lítostí vzpomínal na obdobně promrhaného potenciálu u Obi-Wana. Konec konců jako představení nové postavy to asi funguje, ale jako plnohodnotný komiksový seriál už tolik ne. ()

ArchAngel_

Zase trochu jiného, svěží, výborné hrané převedení originálu. Škoda vysílacího schématu, mám rad všechny epizody najednou, zejména když je to rozkouskovaný film. Za mě celkově 85% ()

vimluk_CZ

Jakoby nám Ms Marvel nadělila dva úplně odlišné seriály, kdy ten první (což jsou první tři díly) nám ukazují fajn, svěží a zábavnou rodinku a celý seriál je extrémně hravý. Pak ale na konci třetího dílu jakoby lidem od Marvelu došlo, že už i děti musí zachraňovat celý svět (přitom to mohlo být o dost komornější) a navíc hledání historických otázek a všechno po třetím dílu mi absolutně nedávalo smysl a nezapadalo do slibně rozjetého úvodu. Nakonec velmi průměrná záležitost. ()

jirikzaboj

Zpečetil jsem 3 hvězdičky z průměru a bylo to těžké rozhodování. Začnu asi tím dobrým. Začnu tím nejlepším. A to je samotná postava Kamaly, kterou ztvárnila herectvím dosud nepolíbená Iman Vellani. Ihned v prvních minutách pilotu jsem si její scény zamiloval a sázel jsem na to, že mě úžasné její postava Ms. Marvel provede celým seriálem a já si ji oblíbím ještě více. To se do jisté míry vlastně stalo, ale ne tak docela s nejlepšími dojmy. Ostatní herci a jejich postavy udělaly také maximum a pamatuju si každého člena Kamaliny rodiny a přátel. To je dost po tak krátkém čase neobvyklé, ale tyhle scény plné elánu a nakouknutí do veselé india kultury udělalo za své a dost mi to přidává na hodnocení. Co se tyče toho ostatního, tak možná ještě stojí za zmínku občasné experimenty na straně vizuálu , ale tam už veškerá chvála končí. Scénář je docela standardním produktem MCU šablony, která začíná mít svou specifickou seriálovou výřečnost o tom, jak tisíci způsoby může vlastně skončit svět kvůli těchto, kteří jsou zlí a pak jsou tu tihle, kteří nás před nimi chrání už tisíce let. Dobrá, nezlobím se. Funguje to i v dalších projektech, ale začíná z toho pěkně bolet hlava. To provedení výpravy je na tom podstatně horší, protože dostáváme naprosto unavené twisty, z kterých si nikdo nic nedělá a všechno tak nějak plyne, jako by to bylo normální. Do příběhu chybí plno emocí a vůbec nestačí, že je vidíme v závěru epizody s rodinou u krbu, ale i uprostřed nějakého epického fightu, který tady absolutně chybí. Doslova si už teď nevybavím byť jednu nádhernou fight scénu a to něčemu napovídá. Děj nemusel být sám o sobě špatný, ale tváři se na sebe moc ambiciózně a do šesti epizod si s tím tvůrci vůbec nepohráli dobře. Přikláním se tedy k názoru, že mohl vzniknout samostatný film a bylo by to o dost důstojnější vstoupení Ms. Marvel na scénu. Každopádně se těším na další projekty, ve kterých se Kamala objeví a dávám i nadále Marvelu šanci natočit konečně něco luxusního po dlouhé době. ()

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)