Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizódy(6)

Obsahy(1)

Pôvodný seriál Ms. Marvel od štúdia Marvel predstavuje Kamalu Khan, násťročnú americkú moslimku, ktorá vyrastá v Jersey City. Kamala, nadšená hráčka a vášnivá autorka fan-fiction, je megafanúšička superhrdinov s bujnou fantáziou, najmä čo sa týka Captain Marvel. Kamala cíti, že nezapadá v škole a niekedy dokonca ani doma, až kým nezíska také superschopnosti ako hrdinovia, ktorých vždy obdivovala. Život je predsa lepší so superschopnosťami, no nie? (Disney+)

(viac)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (144)

Jirka_Šč 

všetky recenzie používateľa

Kamala Khan je první superhrdina, který má za sebou normální, kompletní, fungující a podporující rodinu (oba rodiče, sourozenec) a ani si nenese si v duši rodinné trauma. Což je velmi osvěžující a nové. Také je prvním superhrdinou, který má víc opravdových přátel a doslova čerpá podporu z nevirtuálních sociálních sítí. Těším se na další věci, ve kterých se objeví. Ať budou jakékoli. P.S. Pokud mám kritizovat, tak délku páté epizody. 30 minut je prostě málo. ()

Blondsky 

všetky recenzie používateľa

Naprosto generická, lehce nahraditelná, ničím nevybočující Marvelovka. Začíná se to silně propadat a krom hlavní hrdinky tady vůbec nic nefunguje. Postavy mění chování jak se to hodí scénaři, nevýrazná a nezajmavá režie + absolutně tragičtí „záporáci” a nefunkčí humor. Čekal jsem víc, ale to je už od Marvelu asi chyba. ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie používateľa

Ja úprimne nevidím veľa dôvodov na to, aby som bol voči "Ms. Marvel" negatívne naladený. Nemáme tu možno nejakú vysoko prelomovú story alebo niečo podobné, ale film má dostatok energie, má dobré postavy a pekný vizuálny štýl, ktorý v niektorých momentkách vie scénky urobiť oveľa zaujímavejšie, než by boli normálne. Uvediem dva príklady. Keď sa Kamala s Bruom rozprávajú o svojich nápadoch a máme možnosť sledovať meniace sa grafity na stenách a budovách za nimi alebo vedľa nich. Je to veľmi pekný trik, za ktorý musím niekoho pochváliť. Rovnako skvelý moment je keď leží na koberci a začne písať správy v telefóne, máme možnosť vidieť texty priamo na ňom. Takéto scénky sú veľmi kreatívne a vyzerajú skvele. Plán cesty na Avengercom a potom realita sú tiež dobre spracované. Je to celkom vtipné si to porovnať. Ako sa hovorí, málokedy vyjde plán podľa plánu. Tiež by som povedal, že toto je jeden z mála projektov od Marvelu, kde sme mali možnosť vidieť, že nadobudnúť schopnosti nie je len tak. A je potreba ich pochopiť, naučiť sa s nimi pracovať, vedieť ich ovládať a podobne. A ten tréning je v tomto dobrý. Alebo aj prvý moment kedy má zachraňovať chlapca, ktorý ide vypadnúť z okna. A najmä sa tu často ukazuje, že Kamala nie je superhrdinka ako Captain Marvel alebo Captain America. Keď sa jej niečo stane, pôsobí to, že to celkom vie aj zabolieť. Najmä v úvodných častiach. Neviem. Ja som s výsledkom spokojný. Jej priatelia sa mi páčili, zloduchovia sú celkom zaujímaví. Plus jediné čo vlastne chcú je vrátiť sa domov. Možno jediné scénky, ktoré mi v seriáli občas vedeli vadiť sú dialógy s jej mamou. Viem, že je starostlivá a chce to najlepšie... len vtedy si najviac uvedomím, že  vlastne sme v trošku šablonovitom projekte o tínedžeroch. A minimálne v tomto smere si myslím, že "Spiderman: Homecoming" pôsobil zaujímavejšie. Inak sa ale nemám moc na čo sťažovať. Možno trošku ľahší projekt ako mali Marvel naposledy... alebo aj celkovo jeden z ich ľahkých produktov... ale bavil ma. A to mi stačí. Hodnotenie: B ()

Spinosaurus 

všetky recenzie používateľa

To prostě není komiks, ale hraný dokument o rozdělení Indie určený pro západní blbce, jako jsem já, aby pochopili, jak to vlastně tenkrát bylo, a spřátelili se s muslimskou komunitou. Není to první Marvelovka, kde se tohohle šlechetného úkolu zhostili, ale základním pravidlem je, že mě to musí bavit. Tady jsem si celý seriál proklikal za jednu hodinu. Víc bych té dějové vatě nerad obětoval. ()

William_ 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Ne, nejsem dezolát ani xenofob. Kulturní oživení tohoto seriálu je na něm právě to nejzajímavější, co jsem v něm našel. Jinak se jedná o další generickou MCU slátaninu, kterých jsme za posledních x let dostali tuny. Oproti WandaVision která se aspoň ze začátku snažila o něco originálního a autentického, zde je to naprostý opak originality a celý děj je vám asi ve čtvrtce seriálu jasný. Postavy mi bohužel nepřirostly k srdci a když k tomu přičtu opravdu tupé pokusy o vtipy, nemohu být s tímto projektem spokojen a pro ostatní mám snad jen radu ať neztrácí čas a podívají se raději na Lokiho nebo už zmíněnou WandaVision. ()

Galéria (145)

Zaujímavosti (77)

  • V pokoji Bruna (Matt Lintz) si můžeme všimnout plakátu Nikola Tesly. Jedná se o referenci na jeho vědeckého rivala Thomase Alvu Edisona, který sehrál menší roli v komiksech Ms. Marvel. (Kubaaa97)
  • Když Kamala (Iman Vellani) a Bruno (Matt Lintz) prochází školou a každý prochází jinými dveřmi, tak si na plakátu můžeme všimnout QR kódu. Pokud jej naskenujeme, dostaneme se na digitální kopii sešitu „Ms. Marvel #15“ z května 2015. (Kubaaa97)

Súvisiace novinky

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (viac)

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

Star Wars film Damona Lindelofa našel režisérku

23.10.2022

Disney si svůj talent hýčká, a tak nyní režisérka dvou epizod Ms. Marvel a předtím dvou pákistánských animáků 3 Bahadur a 3 Bahadur: Rise of the Warriors Sharmeen Obaid-Chinoy dostane příležitost,… (viac)

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Reklama

Reklama