Späť v Jersey, Kamala chráni Kamrana pred Kontrolou škôd, ktorá ho chce dostať za každú cenu. (Disney+)

kenkaku odpad!

To byla zase parodie :D. Jak tam agenti Likvidace škod cupitali sem a tam pořad dokola… nebo to jak  všichni sledují non-stop sociální sítě (aby mohli bleskurychle reagovat v tak hojném počtu). Proč to musí být TAK MOC debilní? Děj epizody jen potvrzuje, že celý seriál. Eman naprosto žádnou nosnou linku (nebylo co uzavírat). Navíc za vysloveno urážku považuji ten závěr s výhružkou, že tahle hrůza bude pokračovat. ()

Tom10000

6. a poslední díl první série, a prozatím i celého seriálu. Kamran prchá spolu s Brunem, kamarádem Kamaly, před takzvanou Likvidací škod, skupině vzbouřenců z policie, vedených ženou, jež ze všech sil usiluje o zničení jakýchkoliv nadpřirozených bytostí. Aby byl ušetřen, pokouší se naše hlavní hrdinka spolu se svými kamarády vytvořit plán na jeho záchranu. K němu patří i Nakia, nynější předsedkyně místní Mešity, a Zoey, influencerka s miliony fanoušků. Nejen díky ní, ale i jim nedokáže vůdkyně skupiny Likvidátorů včas dosáhnout na své cíle, tudíž se setkává u svého šéfa s nepochopením, a logickým vyhazovem. Kamran ale přesto raději prchá co nejdál z města, zatímco Kamala se dozví mnohé o svém jméně, a od Bruna i o překvapivé novince: není tak úplně Džin, spíše Mutant (...). 50 procent, další slabý díl. Snad jsme se dočkali i trochu legrace, ale vše bylo určeno spíše dvanáctiletým dětem. ()

jirikzaboj

Nejsem fanoušek poslední epizody, protože to bylo ze 70% dost cringe. Nevadí mi ani dětinská výprava, jako spíš jistá rozhodnutí. Najetí na školní sám doma bylo fajn. Ale cokoliv se stalo potom, to jsem si jen říkal WTF. Celkově je vyústění seriálu takové nijaké, ostatně jak nám sám  dlouho dobu sám napovídal. Úkolem bylo seznámit se s novou hrdinkou MS. Marvel. A to se podařilo, i když fakt s levnou vizí. Více si nechám na hlavní recenzi série. ()

Lenka.Vilka

Tak a je tu finále...a přestože doposud jsem byla spokojená, měla jsem obavy...vždyť je to finále! Ale fungovalo to. Jak první polovina, tak potom druhá polovina, kde už se uskuteční plán samotný, ta část, kdy pomáhají kamarádi. Byla jsem vážně moc spokojená. Ano, celý záver před školou je zaměnitelný ve stylu jako v závěru každého mcu filmu, pokud jde o zpracování akce, ale...je to seriál, a i v některých filmech to cgi bylo mnohem, ale mnohem odpornější, takže...asi tak ;) nebudu si stěžovat...jenom abych si na něco stěžovat mohla. Fajn závěr  :) ()

filmfanouch

ZÁKAZ VSTUPU VŠEM FANOUŠKŮM ORTELU!!!! Finále Ms. Marvel dorazilo, vrátili se režiséři prvního dílu Adil a Bilall (Mizerové navždy i chystaná Batgirl) a a vytvořili solidní tečku za fajn MCU seriálovým originem, který otevírá dveře k další kapitole MCU, jednomu velkému brzkému crossoveru a v součtu naznačuje, že postava Ms. Marvel má pořád do budoucna solidní potenciál. I když byli obavy ještě pár týdnů nazpátek na místě, sluší se jen radovat z toho, že Ms. Marvel dopadla jako velmi slušný seriál, který jen nezapadne mezi to nejlepší, co kdy vyšlo z dílny Marvel Cinematic Universe.   Závěrečná 6. epizoda Ms. Marvel skutečně funguje jako tečka za originem, kdy se Kamala Khan v podání Iman Vellani definitivně stává titulní Ms. Marvel. Šestá epizoda v součtu dle očekávání funguje spíš jako dodatek, přesto jsou její události skutečně klíčové a především akce působí v šesté epizodě dost možná nejvelkolepěji. Dynamika mezi postavami je nadále zábavná a Iman Vellani potvrzuje, že je pro ní titulní role jako stvořena.   Samotné 6. epizodě poté předchází nápis, že zobrazené události mohou některé diváky rozrušit a dává smysl proč. Fakt, že je hlavní hrdinka muslimka hraje i ve finále seriálu velkou roli a nadále se s tím pracuje sečtělým způsobem. Především v moment, kdy se celá muslimská komunita zastává hlavní hrdinky a snaží se celou muslimskou komunitu o poznání polidštit. Ano, pro fanoušky Ortelu půjde o další prodloužené utrpení a politické podkuřování, je to celé ovšem zobrazené tak sympatickým a lidským způsobem, že se tento moment musí ocenit. A ze všech emocionálních momentů z celého seriálu patří skutečně mezi možná ten nejsilnější. I když moment mezi Kamalou a jejím otcem na střeše představuje silnou konkurenci.   Postava Kamrana v podání Rishe Shashe naopak v průběhu působí skutečně tak trochu navíc, především proto, že se děj pořád primárně soustředí na Kamalu a na řešení Kapranových problémů tak pořád úplně nezbývá čas. O to sympatičtější je ovšem pozorovat, že se Kamala konečně pořádně naučila používat své schopnosti a rázem vyvolá natěšení na pokračování Captain Marvel s názvem The Marvels, aby Kamala měla další šanci své nově nabité schopnosti spojené s nově odhaleným původem pořádně využít.   Ms. Marvel tak v součtu působí jako seriál, který dopadl nejlépe, jak mohl. V kontextu širší tvorby MCU může pořád tak trochu působit jako černá ovce, především i díky slabším záporákům, přesto je to pořád velmi fajn seriál, který dokázal představit novou sympatickou členku MCU...... ()