Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

Bakemaster

Pointa se dá očekávat a ke konci filmu je to jasné, nudný průměrný film, veliké zklamání. Naštěstí se to nestává zas tak často,ale navzdory hodnocení zde to bylo hodně slabé. ()

ecis

Tak toto sa len tak nevidi a ani netoci v dnesnej dobe. Herecke "ansabl" nam pripravilo skutocne krimi a thriller orgie :) Netvrdim, ze zapletka je excelentna, ojedinela a nepredvidatelna, ale cela chemia filmu funguje na 100% a to je najdolezitejsie. ()

bull!nka

Skvělá podívaná, ani chvíli jsem se nenudila a dokázala bych koukat ještě dál a dál, ale byl konec...překvapivý konec, zase jedne film, na který se dá koukat stále dokola a nacházet vždy něco nového...úžasný výkon předvedl Kevin Spacey ()

waska

Myslím, že není co dodat. Dokonalý film, dokonalý scénář, dokonalí herci. Oskar je tentokrát v pravých rukou. I když se dá celý příběh prokouknout, je to fantastické pokoukáníčko! ()

Deftie

Pre mňa niečo pod 4 1/2 hviezdičky. Poprepletaná "detektívka", kde nikomu nemôžete veriť ani slovo. K dokonalosti chýba len veľmi málo, trošku menej informácií na človeka za desať sekúnd by mohli vychrliť a príliš skoré uhádnutie totožnosti Sozeho, vlastne hneď, ako vstúpilo jeho meno do deja. Ale možno toho mám len napozeraného vcelku dosť. Naopak k dokonalosti tento film približuje bravúrny výkon Spaceyho, čím mi len potvrdil, prečo patrí medzi mojich obľúbencov. A áno, ten najdokonalejší trik v histórii bolo, že diabol presvedčil ostatných o svojej neexistencii. ()

radeckator

Sousloví ,,dokonalá dektektivka" je zde zcela na místě, protože tak nějak si představuju, že by měla detektivka vypadat. Je dokonce tak dobrá, že by se dala využít jako kalibrovaná jednotka a ostatní podobně laděné snímky k ní přirovnávat. V mých detektivních Top10 se usadí zcela bezpečně. U tohoto filmu lituju jen toho, že jsem ho neviděl v kině, které výsledný efekt prožitku několikanásobně zvýší. PS: a musím se ještě pochlubit, že ten závěr jsem očekával asi od poloviny fimu :-). ()

Ceberus

Všichni tady vychvalují scénář a nápad filmu. Pravda je taková, že je spotřebován celý film plný podprůměrných, všedních a v podstatě nezáživných záběrů, aby bylo připraveno podhoubí pro závěrečné megarozuzlení. Sledování 100 minut podprůměrného filmu jen kvůli finiši, to mi určitě nepřišlo jako výhodný obchod, takže i když je závěr vyveden opravdu zajímavě, není nakonec až tak oslnivý, abych zapomněl na celý zbytek filmu. I přesto si u mě Kevin Spacey za svůj výkon získal další cenné body k dobru. ()

Kroup4

Co dodat ? Geniální scénář, režie, herecké výkony, pointa, vše. Keyser Soze je filmový kult...VIděno 1000x a stále vždy jsem aspoň lehce překvapen a hledám střípky, jak to, že ostatní nepřišli na to, že Soze je...?Skvělá atmosféra provází celý film až do úplného konce, který má silný emocionální zážitek při prvním shlédnutí podobný tomu, který jsem zažíval při prvních shlédnutích Se7en a Sixht Sense. ( u Se7en a Sixt Sense byl maličko větší ) :) ()

Jackie_Brown

Benicio Del Toro: "Hand me the keys, you fuckin´ cocksucker! (spatnou anglictinou se spanelskym akcentem)...Policista: In English, please! Hand me the keys you cocksucka, what da fuck?:) ()

Withree

Ano, perfektní režie a scénář, vynikající herecké výkony a hlavně Kevin Spacey. To je všechno určitě krásné, ale hlavní slovo má v tomto filmu určitě pointa, a není to ledajaká pointa. Když jste viděli už mnoho podobných snímků s šokujícími pointami, možná zde uhádnete, kdo je ten zatracený Soze už klíďo v půlce. Bohužel já úplný konec viděl z jednoho videa z Tytrubky. Damn me! Každopádně, není zase taková krása v tom zjistit, kdo tahá za nitky, ale způsob, jak si se všemi tak neskutečně profesionálně pohrával, no prostě se to musí vidět. Mimochodem, Bryan Singer je ďábel, když tenhle film zrežíroval ve třiceti. ()

patushik

Jméno Keyser Soze si asi budu pamatovat do smrti. Konec filmu patří mezi jedny z mých nejlepších filmových zážitků vůbec. Výborné herecké výkony, nemá cenu jmenovat, musel bych vypsat všechny herce.. vynikající temná atmosféra. Prostě jasných 5* ()

Petulka88

Nemůžu si pomoct, ale nechápu jak tento film může být považován za kultovní. Není to špatný, ale celé se to tak nějak vleče, až jsem se nemohl ubránit pocitu, že se ve filmu vlastně nic moc neděje. A ani ten oslavovaný závěrečný zvrat mě nijak nepřekvapil, napadlo mě to už někdy v polovině. Kevin Spacey je sice fajn, ale na víc než na 3 hvězdičky to prostě není... ()

Karp

Obvyklé podezřelé jsem neviděl v kině v době jejich vzniku, ale až mnohem později. A tak jediné, co mi trochu vadilo, byl závěr. Soudím, že v té době bylo podobné rozuzlení "moderní", dnes však alespoň na mě působilo zastarale a lacině. Jistě, je to překvapivé, ale přesto všechno "klišoidní"... Film je ovšem velmi dobrý. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)