Poručík Pete Mitchell, prezývaný Maverick, je divoký impulzívny mladík a ambiciózny stíhací pilot. Vzdušný súboj s nepriateľským Migom síce vyrieši brilantne, ale zároveň si rozhnevánadriadených neuvážene nízkym preletom. Mladý dôstojník miluje podstupovať riziko, aby prekonal sám seba a traumu zo smrti otca, skvelého letca, ktorý zahynul za nejasných okolností. Napriek tomu - či práve preto - ho s partnerom Goosom vybrali do elitnej akadémie pre stíhacích pilotov zvanej Top Gun. Maverick sa zamiluje do krásnej inštruktorky Charlie Blackwoodovej, expertky na nepriateľské lietadlá. Smrť priateľa Goosea, ktorý zahynul počas skúšobného letu, ho však poznamená. Rozhodne sa opustiť Top Gun aj milovanú Charlie. Postupne stráca svoj talent na vynaliezavé riešenie kritických letových situácií. Po nasadení do bojovej operácie ho čaká nový súboj s nepriateľskými Migmi. V rozhodujúcich chvíľach Mavrick zachráni niekoľkých spolubojovníkov a napokon vyhrá bitku. Bude to stačiťna jeho vykúpenie z hriechov minulosti a začiatok nového života? (TV JOJ)

Petroff

Zajímalo by mě, kolikrát jsem tu VHS kazetu z půjčovny měl doma, když mi bylo tak 12-14. V pátek byla akce 2+1 a tahle byla často ta +1. Co třeba mě štve, že skoro všichni vyzdvihujou píseň Take my breath away, přitom je to ukňouraná sračka, celej zbytek soundtracku ale víc než ujde a pár songů je vysloveně peckovejch! Takže můj dojem z oné doby: Maverick a Goos jako mí parťáci z letadlovky... a Kelly McGillis jako brzda pro akci... Jo, vlastně jedna pozitivní věc se ve filmu díky ní děje: ... i dnes je tahle skladba pořád pecka jako kráva... http://www.youtube.com/watch?v=bTvU3BELZEo ... You've lost that lovin' feelin'... Proč to, do háje, není na soundtracku? ()

dyfur

......filmu sa nedá nič vyčítať-atraktívne prostredie,hlavné postavy,letci,motorka,láska,hudba-všetko fajn-......ale nikdy to nebola moja srdcovka..... ()

maverick10

Netvrdim, ze je to buhvi jak inteligentni film. Ale tehdy to byl hit a ja jako malej jsem ho zral a to mi zustalo doted. Ted sice s odstupem casu vidim tu stupiditu a dnes jedno klise vedle druheho, ale i tak mi to nezabrani, aby se mi to libilo. Je to spis srdcova zalezitost, zalezitost nostalgie a vzpominek. A proto je i povinosti ho ohodnotit maximem. ()

kagemush

Jako filmový fanoušek, ale samozřejmě laik, si nemůžu nevšimnout že asi vše v pořádku,-jako že kamera střih, hudba, režie a tak. Ale ten příběh!! Takovouhle řídkou stolici i na jaře na pastvě bych jen těžko pohledal. A uřvaný to je jako já, když do tý řídký stolice šlápnu. ()

Nuala

Typický americký film, který katapultoval Toma Cruise mezi hollywoodské hezounky, kteří nemusí umět ani moc hrát (čímž nesnižuji Cruisovy kvality). Nechybí láska, ztráta blízkého člověka, sebeoviňování a snaha nalézt znovu svůj cíl života, čest atd. Takže až budete znuděně sedět, nebudete chtít moc uvažovat a možná budete mít potřebu se něčím aspoň trochu dojmout k slzám, klidně sáhnětě po Top Gunu. ()

Meridius

Zábavná jízda pod křídly stíhacích pilotů americké armády, které propůjčil svou kvalitní režii Tony Scott. Musím se přiznat, že mě v některých scénách naprosto iritovaly syntetizátory skladatele Harolda Faltermeyera, ještě že začal Tony Scott v devadesátých letech pracovat s Hansem Zimmerem. ()

lekr

Tenhle film mám moc rád. Skvělý Tom Cruise, nezapomenutelná hudba, dojemné momenty a vynikající akce. Pro mě kultovní film. ()

SallyZen

Tento film sem shlédl dost poté, co mi o něm mnoho lidí říkalo. A musím říci, že sem byl velice mile překvapen. Filmy z leteckého prostředí zrovna nemusím, protože mě tyto stroje nějak nezaujali, ale přesto tento snímek byl opravdu úžasný. Herecké obsazení bylo parádní a to i vedlejší role. Tom Cruise(Maverick) byl v této době ještě mladý, ale tuto roli zahrál s takovou zralosti a zaníceností k těmto strojům, že bych skoro uvěřil, že je opravdový pilot. Hudba --> parádní, především při scénách s Kelly McGillis. Scottův úspěšný začátek režisérské éry! ()

M.i.k.e

po letech sem se rozhodl že zkusím vzít Top Gun na milost a povedlo se to tak na půl.Pořád je to jedno velké béčkoidní klišé,ale když si člověk odmyslí všechny ty macho řeči a fakt,že celé je to propagandistické náborové video,tak je to někde v jádru celkem zábava.Ve 4k to navíc i po těch letech vypadá hodně dobře a faktem je,že tyhle osmdesátkové věci stárnou o poznání lépe než ty devadesátkové...60% ()

vydumnica

Top Gun som videla včera po neviem koľkých rokoch a nevedela som sa rozhodnúť medzi 3 a 4*, keďže to mám tak na 3 a pol. Ale dnes po zhliadnutí nového Top Gun: Maverick sa prikláňam k tým 4, keďže bez tohto originálu by ani ten nový nebol taký super!!!! Top Gun je jednoducho klasika. Rola Mavericka je pre Toma Cruisa ako stvorená. Páči sa mi aj soundtrack a celá tá retro atmosféra 80's. Okrem iného film je krásne politicky nekorektný. Myslím, že minimálne tých 70% by si tento snímok zaslúžil. ()

Bay_watch

Film tak nabitý nostalgií 80. let, čistým kýčem a také romantikou,... že se vlastně musel stát kultovním. Můžete mu stokrát vyčítat namistrované dialogy a propagandu americký správných hošíků ve stíhačkách, ale stejně to všechno přebíjí fantastický soundtrack v čele s nejlepším ploužákem všech dob Take My Breath Away, jako kaše hustá romantická atmosféra, úžasné, do posledního detailu vypiplané akční scény... a Tom Cruise. Ano, ten Tom Cruise, kterého 90% normálních občanů považuje za vypatlaného fanatického dementa, a který už pár let o dobrou roli nezakopl. Nikdo mu ale nemůže upřít, že jedině on dokáže zahrát toho pravého Mavericka se vším, co k němu patří, a jak si ho se slzou v oku pamatujeme. S každým dalším zhlédnutím jsem musel uznat, že nikdo neumí natočit tak skvělé náborové video jako Tony Scott... Kdybych neměl někde 5 dioptrií, tak se dám ihned k letectvu... jen bych měl trochu strach z toho homosexuálního nádechu. ()

O´Neill

Leč jsem po prvotním shlédnutí dávál tři hvězdy, dnešním dnem toto hodnocení musím změnit a to celkem rapidně. Naprosto jsem si poprvé neuvědomil jak Top Gun ve skutečnosti skvělým filmem je. Najdete tady vše, co byste na skvělém filmu chtít měli - jsou tady fajn herci, pohodová atmosféra, komedie, drama i romance. Skoro dvě hodiny uběhnou jako voda, člověk se nenudí, ba noapak baví i trůchlí. K tomu naprosto perfektní soundrack jemuž vévodí Berlin s Take My Breath Away za doprovodu Kenny Logginse a jeho Danger Zone. Ve finále máme prostě perfektní podívanou, u které člověk najde opravdu vše, co potřebuje, uvolní se, pobaví. Full house. ()

MrPierc

Pěkně nasnímané stíhačky a pak už jen americká vata. Tom Cruise s mlékem tekoucím po bradě, kterému nelze věřit jeho drzost a ani jeho dokonalé letecké kousky hraničící s šíleností. Do toho ještě vztah se starší zkušenou ženou. Celý tento koncept je dokonale vlhký sen každého mladistvého - nebezpečí, románek, úspěch, riskování a ještě z toho vyleze s odměnou a klidným životem = totální propaganda amerického snu skrz americké námořnictvo. Narukování může začít, jen se nám tady podepište a jistě budete jako Mawerick. Film jsem viděl vůbec poprvé a dokonce na mě nedýchla ani atmosféra 80. a 90. let. Prostě jen hodně naivní a hodně blboučký film se stíhačkami a MILFkou. Hudba ohraná během filmu stále dokola. Tonnyho Scotta mám rád, ale tohle je škvár a hodně laciný s ničím zapamatovatelným. Siláckost, prázdnost, neuvěřitelnost = Mýdlová opera ve stopáži hollywoodského filmu. Jsem dojat, ale spíše nasrán. ()

joker.george

Přišlo mi, že film byl dělaný s láskou (slunce jako pozadí pro průlety stíhaček) i pečlivostí, která však bránila vydat se odvážnějším směrem a muselo se jít pečlivě bod po bodu, aby se nic nepokazilo. Nicméně se to povedlo do puntíku splnit a nejen z létání jsem byl unešen. A s hodnocením jsem byl docela dlouhou dobu na vážkách. 3,5* (Netflix) ()

bourec

Film sem si koupil na Bd disku jako vzpomínku na začátky kariéry mýho oblíbenýho herce. Ale ty tři hvězdy jsou fakt maximum , co můžu filmu dát. Hroznej Val Kilmer, přehrávající Cruise. 70%. ()

Rocky88

Příběh je naprosto hloupočký, defacto je to náborové video o výcviku elitních pilotů prokládané scénami na beachi, v šatně či v kavárně. Z hrozící nudy film však pro mě nepochopitelně vytrhává atmosféra, postavy a boží hudba. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Tony Scott, jehož režie se s podobnými fláky vždy dokázala poprat. Film jsem si po x letech pustil před premiérou dvojky a nestačil jsem se divit z nenápadné role Andyho Dufresna :) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (viac)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Na internet čerstvě dorazily kompletní recenze k dlouho očekávanému a také dlouho odkládanému pokračování Top Gunu, a podobně jako reakce ze sociálních sítí v uplynulých týdnech jsou kritické ohlasy… (viac)

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (viac)