Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiálny text distribútora)

RADX1

Na svou dobu špičkově zvládnuté efekty a dobré herecké obsazení. Nicméně scénář mi přišel v některých místech až moc děravý a jelikož jsem technický typ, tak i některé technické vymoženosti jsem těžce zkousl, především i k vůli prvotnímu titulku "Technika, zbraně a sledovací systémy v tomto filmu jsou opravdové a používané v armádě spojených států". ()

Shakers

Taký priemer. John Badham má k dispozícii síce dobre hrajúceho Roya Schneidera a helikoptéry, ale chýbajú mu esa v rukáve, s ktorými by bol tento film ešte zaujímavejší, dravejší, akčnejší a hlavne napínavejší, takto je to len fajn prechádzka s nadupanou helikoptérou. Každopádne na rok výroby dobrý počin. 65% - 3* ()

Ampi

Létající oko alias Blue Thunder a Airwolf jsou dva vrtulníky, které pro mě v době dětství měly titul super mašin. A to takových, že se mohly utkat s moderními vojenskými proudovými stíhačkami. Samozřejmě pokud v jejich ultramoderních kokpitech seděli ti správní borci co to s létajícími stroji uměli. Jsem zvědav jestli Bell AH-1Z Viper a Bell UH-1Y Venom mají něco z jejich fiktivních kvalit. ()

Acrobat

Jeden by nepovedal, že natočiť film s kopou vrtuľníkov v 80.rokoch, je odvaha, ktorá sa snúbi so žalostnými trikmi a nudou. Opak je desivou pravdou a Badham roztočí rotory poriadne ostro a ak je vrtuľník témou filmu, prečo by tam mal byť len nejakú minútku ? Roy vymení čeľuste za odvahu natočiť vraždený rozhovor, pričom mikrofón mu nezapne nikto iný ako Mokrí bandita. Badham nepoľavuje v žiadnej scéne. Dokonca ženu vyjaví nie puťkovským spôsobom plnú hystérie, ale okamžitej pomoci, kde podpora vrtuľníka opäť musí byť. Jednoducho film nie je o vrtuľníku, samotný vrtuľník je filmom a to, čo robia piloti v zastavanom území je dychberúce. Badham spravil na 80.roky vskutku výživný snímok, ktorý prekypuje dôstojnosťou a hravosťou smerujúcou na diváka. (videné 25.10.2020, FIlmplus archív) ()

helloween93

“Throwback Thursday #5” - Blue Thunder musela být ve své době bomba, béčkový příběh o prototypu superhelikoptéry, která má být součástí spiknutí na nejvyšších federálních místech. A pak je tu Roy Scheider v jeho klasické roli s jeho klasickým minimálním hereckým rozsahem. Parťákem Scheidera je Daniel Stern, který se později proslavil jako Marv ze Sám Doma a záporáka si střihl mladý Malcolm McDowell. Jak jsem Johna Badhama jako režiséra nikdy nějak extra nemusel, tak tenhle snímek je technicky velmi zručně natočen. Vidět je to hlavně v akčních scénách s helikoptérami, které jsou na svoji dobu celkem pěkné. Kdybych film viděl jako dítě, asi by to pro mě byl kult. Dnes jde celkem o zapomenutý film, který zůstal poplatný době svého vzniku. Shlédnuto na Netflixu. 3* ()

• Pro film byly upraveny dvě helikoptéry se sériovými čísly 1066 a 1075, obě z roku 1973. Po skončení natáčení byly obě prodány soukromému majiteli. Stroj 1066 byl pak následně zapůjčen pro natáčení miniseriálu Amerika (1987). Po dotočení seriálu byl vrtulník rozebrán na díly. Stroj 1075 byl sešrotován v roce 1988. Existoval také třetí vrtulník, ale byla to jen maketa pro natáčení záběrů zblízka. Protože byly vrtulníky po filmových modifikacích velmi těžké a měly k obratnosti daleko, musel být pro některé rychlé akční záběry dále použit ještě dálkově řízený model v měřítku 1:6. (Stejšn)
  • Film je věnován herci Warrenu Oatesovi (Braddock). Věnování závěrečných titulků filmu zní: „Pro Warrena Oatese, s láskou za všechnu radost, kterou jsi nám dal“. (Marek06)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (viac)