Altoobi : riteon too beiseu

• Južná Kórea R2B : 리턴투베이스 (viac)

Poté, co pilot Tae-Hune zkusí zakázaný nebezpečný manévr při letecké přehlídce, je vyhozen z elitního týmu Černých orlů a převelen do bojové jednotky. Zde se okamžitě dostane do konfliktu s majorem Lee a zamiluje se do krásné Se-Young, která má na starosti údržbu. Když se severokorejský nepřátelský MIG objeví v letové zóně a začne útočit na Soul, dochází k souboji, při kterém zemře jeho kamarád a další z pilotu zůstane za nepřátelskou linii. Sever se chystá každou chvílí odpálit mezikontinentální balistickou raketu. Lee a Tae-hun musí spojit své síly, aby zachránili pronásledovaného pilota a zabránili katastrofální válce. (spitr)

DavidS.

Jihokorejci demonstrují svou bojovou připravenost, dokazují, že viděli Top Gun a že i se stíhačkou v akci se dá udělat slow motion...Kvalitní letecké scény nerušivě kombinují reálné záběry s digitálními, ale jakmile se ze vzduchu přesuneme na zem, přichází nekoukatelný balast a až příliš idiotských postaviček... ()

inutihar

Top Gun natočený ve stylu "rychle a zběsile". Korejci nejenže vykrá... ehm, citují americkou leteckou klasiku, ale také velmi volně nakládají s fyzikálními zákony i logikou. Zábava to je, emoce taky, i když ty letecké souboje jsou poněkud nepřehledné (kdo má ty Korejce a Korejky v leteckých kuklách rozeznávat?). Občas se tvrdí, že to je remake Balgan mahura (1964), ale kromě toho, že to jsou filmy o pilotech jsem žádnou podobnost neviděl. ()

MartinezZ

Neskutečný balast, který vlastně neví, co chce být. První polovina se snaží o něco ála Top Gun, druhá polovina se zvrhává v totální WTF, kdy si říkáte, jestli tohle myslí fakt vážně a největší béčková klišé nekopírují jen ze srandy. K tomu všemu mi ani nepomáhal fakt, že jsem se zcela ztrácel v tom, kdo je kdo a na koho se právě koukám, protože mi všichni přišli stejní - to je taky klišé. ale je to tak. Ve druhé polovině filmu jsem se totálně ztratil v tom kdo co vlastně proč dělá a co se kde děje (vím jen o nějakém severokorejci, co chce převzít moc tím, že si vypuštěním rakety nasere všechny okolní armády). Film o mladém rozjařenci, co má konečně dospět se tak zvrhl v něco, co přestalo dávat jakýkoliv smysl. Já se na hledání smyslu taky vykašlal a čekal alespoň na nějakou leteckou akci. Jenže ani ta nestála za moc a tak zůstal jen jihokorejský pokus o akční film o stíhačkách a pár hezkých záběrů. Totální odpad to není, ale takovou srágoru jsem taky nečekal. ()

Niktorius

Trailer udělal dobře, že zdaleka nejvíc zdůraznil sekvenci leteckého souboje mezi mrakodrapy v Soulu, neboť to je jediná opravdu zajímavá a vzrušující scéna, na níž lze v R2B narazit. Zbytek stopáže je akorát nahodile vycpaný různými asijskými klišé (kluk chce sbalit holku, která na oko dělá, že ho nechce; dva "legrační" týpci se pitvoří; nabubřelí Američané nechtějí nechat Korejce jednat v zájmu vlastní země, někdo zlý chce z neznámých a těžko domyslitelných pohnutek zaútočit jadernou střelou) a na mnoha pasážích je strašlivě vidět, že jsou do filmu zařazeny jen proto, že režisér v jiných filmech viděl něco podobného a přišlo mu to cool. Nejkřiklavějším příkladem je jistě záchrana pilota odkoukaná ze snímku Za nepřátelskou linií. ()

kedl

Dalo by se říci, že je to kopírka Tonyho Top Gunu. Úplně stejně vystavěný příběh: Týpek, co má místo mozku pytel sraček; holka, co dělá že ne, ale nakonec přeci jo; dva pytle sraček, co se nemusí; nějaká ta bouračka se stíhačkou; vzdušné souboje a strašnej patriotismus, hlavě v závěru. P.S dokonce i ta motorka tam je. ()

• Scéna, kdy Tae-hun (Rain) proletí vysokou rychlostí kolem řídící věže a velící důstojník (Jo Sung-ha) na věži se poleje kávou, snímek odkazuje na Top Gun (1986). (Cheeker)
  • Na začátku filmu se objevila letecká akrobatická skupina Black Eagles s letouny KAI T-50B Golden Eagle. (Cheeker)
  • Během detailních záběrů na vysunutí a zasunutí podvozku letounu F-15K se nejedná o podvozek tohoto letounu. Letouny F-15 mají na noze hlavního podvozku jen jedno kolo. V záběrech jsou ale na každé noze vidět kola dvě. (Cheeker)