Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

LeePriest

Zvuková kulisa od Hanse Zimmera úžasná, akce opravdu dechberoucí, střih skvělý, po vizuální stránce je opravdu na co koukat, chování postav myslím vystiženo velice reálně... abych to zkrátil, pro mě spolu s filmem Zachraňte vojína Ryana asi nejlepší válečný film. ()

Trinculo

Velmi sugestivní záležitost, která je v podstatě dokudrama o nepovedené akci amerických rangers, jež vstoupila do dějin jako první bitva o Mogadisho. Celkem mi to přišlo, že v tomto filmu nikdo nemá osobnost. Američtí vojáci měli aspoň tvář nebo jména, ale stejně jsem měl problémy rozlišit jednotlivé muže mezi sebou, somálští bojovníci byli jen jednolitá masa bytostí se samopaly a ostatní vojáci OSN víceméně nemluvíci statisti. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na Call Of Duty, kde to v sérii Modern Warfare vypadá stejně. V závěrečných titulcích jsou pak ignorovány ztráty Malajců a Pakistánců, kteří Američany z této mise vyvezli ven. ()

Vomaczka

Ratata! To se takle jednou banda klasicky usměvavejch a sympatickejch amíků vydá na výlet do města, aby vymlátili trochu míň usměvavý a sympatický zmrdíky ve jménu Jů Es Ej. Jenže amíci zapomněli, že když jdete v Somálsku na procházku, nesmíte si s sebou vzít nějakou tu tribitku. Takže po pár krocích zavětří první somálec jídlo a rázem tu máme peklo tak ohromný, jako když hodíte zápalnou láhev do školky. Na každým rohu čeká 138 tisíc novejch hladovců a útočej všim co maj. Ti co dokážou uzvednout ak47, tak střílí, slabší házej šišky a nejslabší jen běhaj okolo, nebo se houpou na lopatkách vrtulníku. Prostě hrůza. Kulky lítaj, amíci lítaj a všude je mega těch vyzáblin, co jsou surový a syrový jak pizza z automatu. Ratata! ()

DaNvYto

Při psaní tohoto hodnocení, mi cukalo očko do kouta mého pokoje, kde mi o zeď opřená spinká XM 177. (airsoftka). Přesto jako syn dvou vojáků odchovaný na oblíbených filmech tatínka jako jsou Čtyři z tanku a pes, Sokolovo, Němá barikáda či Osvobození Prahy apod... jsem našel větší slinu ve válečných a historických filmech Ridleyho Scotta. Toto dílko opravdu může působit jako náborový dvou a půl hodinový spot. Vesměs ale poukazuje i na to, jak jsou američané daleko v předu za zbytkem světa v chápaní vlastenectví, národní hrdosti a tmelení... jednoduše umí. Narozdíl od nás umí z toho vytěžit maximum a jsou na to hrdí... my se pouze nesmíme snažit toto plně pochopit, protože to prostě nikdy nepochopíme, jednoduše k nim maximálně začneme pak cítit zášť díky závisti. Zapřel jsem v sobě proto přesvědčení, že jde o reklamu na rychlokvašky na dvou nohách a puškou v ruce. Herecké výkony zde komentovat opravdu moc nelze i když se mi zde mrtě líbil kliďas Eric Bana :))) ... každá válka je jevištěm improvizovanosti, chaosu a disciplíny. Přesto ta skvělá dynamika a akce spolu s hudbou od Boha Zimmera obsažená ve filmu zde naplno odhaluje Ensteinovu teorii relativity... jinak si nedovedu představit aby 144 minutový film utekl tak rychle jako ti amíci z tržiště Bakara po zátahu. ()

Desmond04

Tohle je přesně ten film, na který zůstanu koukat s otevřenou pusou celých 150 minut, kdykoliv se na něj podívám. Těžko vyzdvihnout nějáký aspekt, který se činí nad tím druhým, protože Black Hawk Down je rovnoměrně ucelená pětihvězdičková záležitost. Ale přeci jen si dovolím smeknout před dvěmi nejzářnějšími jevy. Tím prvním je herecké obsazení. Od Joshe Hartnetta, přes Erica Banu s Tomem Hardym až k Tomu Sizemorovi. Tito herci sice nezaujmou mistrným herectvím, to od nich samozřejmě nikdo nehce, nýbrž ztělesněním skutečného reálného vojáka, který v podstatě ani neví, kde se uprostřed somálského pekla vzal. Vše navíc podtrhuje neskutečná hudební vložka Hanse Zimmera, který jen potvrzuje, že je ve svém oboru tím nejlepším z nejlepších. ()

matees_no

We got a Black Hawk down, we got a Black Hawk down. Supersix is down. K neuvěření jak "realisticky"( nikdo z nás neví, jak to doopravdy v US Army chodí) a syrově nám dokáže Scott předložit válečné dílo, které se okamžitě stalo špičkou špiček nejen v oblasti válečných filmů. Víte, já jsem vám normálně věřil, že tam s těma klukama jsem. Že se vyhejbám kulkám musulmanů, že utíkám z Mogadiša jak jen rychle umim dokonce jsem možná i cejtil nějakou tu kulku v paži. Prostě tenhle film je něco víc. Protože Rangers lead the way. ()

SvobiQ

Je to tam! Ridley vytvořil další dílo, kterým se zapsal do historie a hlavně do našich srdcí, a musím říct, že laťku nastavil hodně vysoko. Výborný a opakuji výborný Jason Isaacs, Josh Hartnett i takový Ewan McGregor. Hlavní poděkování však přijde kameře, střihu i střihu zvuku!!!!!! a scénář!!!!! S Zachraňte vojína Ryana asi nejlepší válečný film :) ()

Ondrisko

jeden z najlepších vojnových filmov filmov aké som mal možnosť vidieť, výborné efekty, skvelý Eric Bana ktorý svoju úlohu drsného veterána samotára stvárnil veľmi dobre, a počas celého filmu hrajúca hudba od Zimmera ktorá navodzuje neskutočnú atmosféru. rozhodne odporúčam ()

polucio

Pre mňa jeden z najpreceňovanejších filmov vôbec. Neskutočne nudný dej, klišé scény všade, kde sa pozriete. Z hviezdneho obsadenia, dobrých záberov a efektov ešte žiadny film nevyžil, a toto nie je výnimka. Nemám problém nebyť ovca, vykročiť z davu a označiť tento film za prinajlepšom priemerný. A toto je jeden z mála prípadov, kedy je IMDb hodnotenie presnejšie ako tu. ()

robfi

mno.... zase jeden klasicky americky akcni film, kde hrdinna hi-tech US armada celi uplne vypatlane stonasobne presile komparsistu s zivotnosti presne dve az tri sekundy. A kazdy US vojak, krome toho, ze sebou nese asi tak deset metraku munice - podle te strelby - ma jeste cas se v boji kazde dve minuty pul hodiny vykecavat... Takze v ramci tohoto zanru je to fajn natocene, ale valecny nedejboze historicky film to neni ani omylem. Je to pouhopouha akcni agitka, takze 2 hvezdy tomu uplne staci. ()

Dwight15

Film nám ukáže jak krutá a nelítostná válka je. Vrtulníky padají jak hrušky, vojáci obou armád umírají a nic nevyjde podle plánu. Perfektně natočené válečné drama! ()

Tomy_Reardon

Ano, tohle je ten valecny film na ktery sem cekal.. Film nabuseny jen akci, kulkama, samopalama, Somalcema a Rangerama.. Od zacatku do konce akce, suprovy obsazeni, proste parada.. Ani sem nedutal, jen sedel a poslouchal vsechny ty strely a vybuchy.. Skvely naznak toho ze nemusis vzdy bojovat jen za svuj narod, ale i za vsechny ostatni, za spravedlnost!! Huaaa ()

paddy35

Strhující válečný příběh se skvělým hereckým obsazením, výbornou atmosférou a zážitkem k nezaplacení (protože na všechno ostatní je tu přece Mastercard). K tomu si ještě přidejte hudbu génia Hanse Zimmera a pět hvězdiček je na světě. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)