Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Mínós

S klidem jsem se místo toho mohl dvě a půl hodiny dívat na prodavačku u nás v řeznictví, jak porcuje maso. Ta je aspoň pěkná. 3/10 za dobrou technickou stránku. ()

E.T.Martin

Válka v přímém přenosu!!! Asi tak by se dal nazvat Scottův Černý jestřáb sestřelen. Formálně dokonalý film: dosud nevídaným způsobem natočená a sestříhaná akce, která diváka doslova vtáhne doprostřed válečného dění. Dějově těžko něco hodnotit: hrdinové jsou vtaženi do léčky a za cenu tisíců vystřílených nábojů se z ní musí vysekat. Tady jde hlavně o formu, o akci, o ohromující příval obrazových i zvukových informací. Tedy o atrakci. Někdy i to stačí, ale musí to člověk umět tak, jak to dělá Ridley Scott. ()

brodži

Standardní film. Byť je to dle udajně skutečnosti je vidět, že i režisér si trochu některé situace přiepši. Nevadí. Je to dobrá podívaná jak američané dostanou na prdel. Ale jedna věc to opravdu snižuje. Pro neznalé: Co se stalo s pilotem vrtulníku? 3* ()

blekekeke

Po vlažném začátku a představení postav s jejich stroji, bez kterých nemůžou ani na záchod, se ve chvíli, kdy se ve vysílačce ozve "černý jestřáb sestřelen" (ve filmu jeden z nezapomenutelných momentů). Strhne krutá nepřehledná přestřelka, kde chvílemi nevíte kdo po kom střílí. Boj trvá dlouho a když už víte, že se blíží konec, nechcete aby to přestalo. Tohle si musím dát jisto jistě ještě jednou. ()

lipan

Tak u tohoto filmu jsem byl velice zklamán. Čekal jsem něco lepšího, už jen kvůli vysokému hodnocení. Avšak už od třicáté minuty mi bylo jasné, že celý film bude "naducán" hrdinskými hláškami, americkým sebevědomím a těmi hlubokými pohledy, které si vojáci tak často vyměňují. Veliké zklamání. *** jen za dobrou střílečku. ()

glaedrr

130minut skvělý akce..to je vše.Realistický pohled na válku kterou Scott nechává překvapivě bez většího patriotismu a divák má možnost rozhodnout se sám,jestli se do toho měli Američani srát nebo ne.To se u mnoha filmů nevidí,ale co mi vadilo-nenašel jsem tam postavu na kterou bych se mohl víc zaměřit.Nějak jsem se ztrácel,kdo patří ke kterýmu oddílu a komu vlastně před chvíli ustřelili nohu.Hudba mi tam občas moc nesedla, to vykompenzovala kamera-ta byla dokonalá.Ale za víc jak 70%to nestojí. ()

(=LIFTY=)

Jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Reálnější pohled na válku neexistuje, ledaže by se herci vydali do opravdové válečné vřavy s kamerama na vestách. A ta hudba!!! ()

HennessyVSOP

Tohle je opravdu, opravdu dobrý válečný film Akce, napětí, psychika, všechno v něm je. Ridley zase odvedl dokonalou práci, herci jsou neuvěřitelně důvěryhodní ve svých rolích, celý film je neskutešně autentický, syrový, tvrdý a bez kompromisů. O jeho kvalitách snad vypoví hodně i to, že se v české armádě pouští jako instruktážní video. 100% ()

Runchair

Válečné drama na motivy stejnojmenného reportážního románu novináře Marka Bowdena. Syrová podívaná, plná kruté válečné vřavy, zoufalého boje o holý život, ale i kamarádství a profesionální soudržnosti. Víceméně věrohodné (i když kvůli filmové stopáži velmi zkrácené a zjednodušené) líčení nepovedeného pokusu o zajetí somálského klanového vůdce Mohameda Farrah Aidida, který se změnil po sestřelení dvou doprovodných vrtulníků v tragédii, která změnila pohled americké veřejnosti na zahraniční vojenskou intervenci v Somálsku. Filmové zaznamenání vojenského vítězství, ale politické prohry, která (ačkoliv to tehdejší vláda v čele s Clintonem nikdy nepřiznala) vyústila ve stažení amerických sil ze Somálska. Poutavá podívaná a jeden z nejlepších moderních filmů military žánru. Za zmínku stojí i naprosto famózní soundtrack Hanse Zimmera. ()

othoson

Na rovinu jsem čekal trochu víc při tom hereckém obsazení(teď nemám na mysli Orlanda Blooma)...ale i přes to tento snímek dle mého patří do top desítky válečných filmů... ()

dthwinter

Rozhodně jeden z nejzajímavějších pohledů na jedinou bitvu vůbec. Scott nedává ani na okamžik vydechnout. Absence dokonalejšího příběhu zde nehraje vůbec žádnou roli - jestli je film na něčem založen, tak příběh to rozhodně není. Přesto za zvuk, obsazení, kameru a vůbec všechny ostatní aspekty má film blízko k dokonalosti - 100 % ()

ill

Efektně natočeno. Osobně ale nevidím důvod proč si raději nepustit na metrové úhlopříčce Call of Duty. Tam jsem totiž v hlavní roli já a patetické kecy ze základny přeskočím tlačítkem escape. ()

Bruce_cz

WoW! Pro mě nejlepší válečný film .- ten boj je syrová, krutá a nepřehledná podívaná, od které jsem nemohl odtrhnout oči. Tady v tom filmu není moc co řešit o příběhu, hercích, prostě se jen kochám tím peklem, které Scott uvedl do pohybu (kolik to muselo stát?). Jsem asi trochu military fanda a častokrát jsem chtěl být americkým vojákem... takže jsem trochu zaujatý a nemohu dát míň jak 5 hvězd. ()

krt7236826

príbeh americkej armády v somálsku roku 93... amíkov nemusím somálcov tiež nie ale tu som si dával bohovýho bacha kedy klipnem očami a na konci som dokonca pustil slzu. Za dve hodiny zoznámiť s postavami a ukázať príbeh do ktorého sa tak vžijem ako keby som bojoval snimi tak to chce skutočne dokonalé znalosti nie s kamerou ale s ľudmi. Keď som to vydel prvý krát ma to úplne dostalo a najbližší mesiac som o tom rozprával v škole. Dá sa to pozrieť znova a znova a znova a znova a tak ďalej. Verzia v angličtine je dobrá, verzia v češtine je strašne zlá ale toto je jeden z mála filmov kde je slovenský dabing úplne bohovský. žiaľ v slovenčine som to videl len raz a neviem to zohnať odvtedy aj ked by som rád full HD. Ak to niekto má a toto číta napíšte mi pls :) vrelá vďaka. ()

B3njamin

Možná můj nejoblíbenější film od R.Scotta. Ty dvě a půl hodiny filmu vždy utečou strašně rychle ani nevíte jak:) Herecké obsazení nemá chybu a hudba Hanse Zimmra jenom zážitek z filmu umocňuje:) ()

BloodyO

Black Hawk Down vás vtáhne do děje a nepustí, nechá vás seznámit s hlavními hrdiny a vy s nimi prožijete každou vteřinu filmu. Jde o nejlepší válečný film který jsem viděl a kdo ví jestli bude někdy překonán. Výborné obsazení, výborná hudba, napětí, akce, emoce to vše dělá z Black Hawk Down jeden nezapomenutelný zážitek. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)