Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Chundys

Nedávno jsem shlédl prodlouženou verzi a nemůžu jinak než 5 hvězdiček! Důvody jsou jasné! Miluju filmy, které jsou dobře natočené a podle skutečných událostí. Mnoho mých oblíbených herců zde hrálo. Vynikající soundtrack. Nemá cenu se rozepisovat dále. Komu nevadí, že uvidíte roztrhaná těla a děti co drží kulomety a umírají, protože tak to v Africe už je! Koukněte se na BHD. Je to vynikající smutný film podle skutečné události a člověka nenechá ani chvilku oddychnout! Můžete jen koukat s otevřenou pusou po skouknutí !!! 95% ()

Helldo

Film zaměřený na čistou akční vřavu, ve které ovšem Scott využije všechny výhody ještě neokoukaného prostředí. Požitek znásobí plejáda výborných herců a Zimmerův nezapomenutelný soundtrack. ()

CiPR

Ridley Scott ukázal kdo to tady umí. Natočit tohle mega dílo z válečného Somálska je opravdu výborné. Přidáme k tomu hudbu, která tomu dodá ještě ten správný říz, střih a camera. Za poslední léta jsem nic lepšího neviděl, myslěno z tohodle žánru. Film nabídne hodně kvalitní podívanou, osudy vojáků, kteří jsou daleko od domova. RPG, když letí na amerického vojaká, efekty jsou tu na jedničku a věta "Black Hawk Down" přetrvává dodnes. Herecké obsazení, kdy Ewan McGregor s Joshem Hartnettem po boku Erica Bana, to je nářez. Taky musím ocenit, že konec je poněkud jiný, než kterého jsme se dočkali u "Rajena". Po zhlédnutí jsem nebyl schopen slov. 100%. ()

flash56

Poprdely film. Perfektná akcia. Vojnový film a bodka. Skvelý zvuk, neskutočný. Strih a réžia. Neviem čo ľudia vidia na Gladiátorovi (ja nič), ale pri Jastrabovi si u mňa pán Scott zaslúží obrovský rešpekt . Videl som to už ako 10-ročný a za tie roky stále: Skvělá podívaná. ...ja som tú vojnu cítil!!! Nedokážem si predstaviť, že by som taký film vôbec vedel natočiť. Baví a fascinuje má to aj po 10 krát. ()

Eragon93

Důvod, proč je Black hawk v mém top10 je naprosto jednoduchý - věřím mu. Věřím, že to v Mogadishu nebyla žádná p*del, vojáci si tam užili svoje. Otázkou ale zůstává, jestli Amíci masakrovali Somálce pro dobrou věc. Čím víc toho o am. politice vím, tím víc si myslím, že to moc dobrá věc nebyla. Ale zpátky k filmu, Ridley se snažil přiblížit válku v Somálsku a vlastně situaci ve většině Afriky, no a vypadá to věrně. Herecké obsazení je povětšinou dobře poskládané (Tom Sizemore opět největší borec :D) a hudba je senzace (hlavně píseň od Elvise - Suspicious minds). ()

Narciska

Černý jestřáb sestřelen. Město rozvrácené válkou. Tváře vojáků. Strach, napětí, úzkost, nervozita. Tenká hranice mezi životem a smrtí. Hudba a pohled z ptačí perspektivy značí, že nás se to netýká. Tíha zodpovědnosti. Střelba. Prach. Lidské cáry. Civilisti. Zvuk. Herci. Bolest. Přátelství. ()

vito_corle

Černý jestřáb sestřelen je válečný film, který popisuje skutečné události. Ve filmu je ukázáno, jak Američané pustili do války, která nebyla jejich. Z předešlých konfliktů se nepoučili-zapomněli na Vietnam, Koreu... Děj se odehrává v Somálsku. Scott natočil skvělý film nechybí akce a divoké přestřelky, krev nádherná hudba a hvězdné obsazení. Můj oblíbený válečný film. ()

TostTom

Film popisuje akci, která měla trvat jen hodinu, ale bohužel se to zvrtlo což vyústilo v několikahodinový boj v ulicích Mogadišu. Skvělá atmosféra, zvuk a akce prakticky celý film, bohužel to nestačilo a přišlo mi, že se celý film tak nějak táhnul a trvalo to celé hrozně dlouho. ()

mls

Tento film som bohužial počas doby keď bežal v kinách nejak ignoroval a teraz mi je to trochu ľúto. Po nudnom a nič nehovoriacom začiatku som sa trochu zľakol, no moje obavy boli naštastie neopodstatnené - akonáhle sa dostane prvý vrtuľník na ulicu z filmu už nespustíte oči. Nie je to však vôbec film o akcii, myslím si, že keby z neho vypustili akúkoľvek vojnu a bola by tam iba ten krásny obraz a hudba, aj tak by ten film stál za to a spolu so zbraňami a mŕtvolami je to ten najdokonalejší obraz vojny(ktorá je ako vždy aj tu zbytočná) aký som kedy videl. Navyše sa na rozdiel od Ryana vôbec na nič nehrá, no ak by som tomu mal niečo vytknút tak v závere ktosi hovorí, že vojna je o "človeku vedľa seba". Ak to je naozaj tak, tak to je veľmi malá motivácia preto aby sa človek stal vojakom, kedže ľudí vedľa seba máme aj doma. ()

Puol

Realistická akčarina kedy ste skutočne in. Ridley Scott sa vyhral s každým detailom, záplava mladých hviezd, plus dokonalá hudba Hansa Zimmera. Veľmí vhodné ak chcete niekomu predvieť domáce kino, guľky lietajú z každej strany. ()

crha

Už jsem viděl lepší filmy a četl lepší knihy, ale něčím mě BHD hrozně přitahuje a pokaždý se k němu rád vracím. ()

ebi

V první řadě vynikající hudba-doporučuji soundtrack.Ať už to bereme jako válečný film nebo hraný dokument, výtečné-strhující. ()

elCampo

Zobrať pár hviezd, vybrať im vojnovú tému a k tomu ešte podľa skutočnej udalosti??? Prečo nie? Pridáme slušného režiséra, ktorý ma skusenosti a potencial a máme z toho kasový trhák určený výlučne pre mužské publikum, ktoré má rado nárez, striekajúcu krv, svištiace guľky, vybuchujúce granáty a padajúce nábojnice. Proste akcia, akcia a ešte raz akcia. Scéna z vrtúlnikom, ktorý začne páliť dávku z guľometu na somálcov na budove je úchvatna, ako aj flegmatický Tom Sizemore keď okolo preletí snaď 100 guliek a nemihne pri tom ani len okom. Je len škoda že som nemal možnosť zliadnúť toto dielo v kine, a vychutnáť si tu atmosféru na veľkej obrazovke so super zvukom. Proste je to jeden z najlepších fimov z vojnovou tématikou a kedže prišiel po Raynovi dlho ho nikto neprekoná... ()

paolito

Black Hawk down, I repeat Black Hawk down!!! Skvěle natočené válečné syrové drama, které vás svou výbornou stylizací (kamera...) přenese přímo na bitevní pole. Lepší než vyhypovaný vojín Ryan, tenhle film má koule! :) ()

Adm.Nelson

Po druhom pozretí (extended version) znižujem hodnotenie o jednu hviezdu, dialógy sú miestami fakt zlé a až príliš často je z nich cítiť jednu a tú istú "myšlienku" - my sme americká armáda, my sme najlepšia armáda. A generál utierajúci krv z podlahy, to snáď nebolo myslené vážne... Stále je to ale film, ktorý si rád pozriem znovu, takže za 8/10. ()

Author

Ridley Scott stvořil skvělý válečný film, který ukazuje, že se nebojovalo jen v Normandii nebo ve Vietnamu. Ani se nechce věřit, že se do jednoho filmu sešli všichni ti herci. Kamera je nádherná, syrová. K tomu zní skvělá hudba Hanse Zimmera. Korunu filmu nasadí závěrečný dovětek - 1000 Somálců na 19 amerických vojáků... ()

merigieren

Zas sem si připadal jako ve válce, tenhle film vás dokáže vtáhnout do ulic, že cítíte prolétající kulky kolem vaší hlavy. Připomnělo mi to poslední misi z Větkongu, kdy kolem vás umírají vaši a nepřítel pomalu proniká za vaše záda. Už chybí jen kulomet v ruce a pokropit nějakou ulici :-). Na nudu tady není čas, jen bych mě zajímalo, proč se letecká podpora flákala někde mimo a dvakrát pokropila pár střech, ta přeci měla kropit střechy kolem konvoje neustále. Jako krutý vůdce bych stejně několik bloků okolo cíle neustále bombardoval a všechny vojáky přepravoval pomocí vrtulníků. Soucit s černochama (teroristy v ulicích) to ve mně nevyvolávalo, se zloději jídla a vrahy lze udělat jedinou věc, a ty plačící matky si měly rozmyslet způsob výchovy předem. ()

TrooperX

Velice realistický film ve všech ohledech a jeden z nejlépe natočenych filmů, co jsem kdy viděl. Tak dynamické akční scény jako jsou v tomto filmu jsou k vidění jen málo kde. Navíc ziská divák hrubé povědomí o tom, jak pracuje armáda od naplánováni až po finální provedení bojového úkolu, včetně realtime předávání rozkazů od velitele operace. Téměř vše ve filmu je přesně udělané, zbraněmi počinaje a technikou konče. Zřejmě zásluha kvalitních vojenských poradců. Vypíchl bych herecký výkon Erica Bany a výbornou kameru. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)