Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Šmoula

Absolutně nejlepší válečný film ze současné doby, který je navíc natočen podle skutečné události. Myslím si, že jde o jeden z nejlepších filmů Ridleyho Scotta. Jedinou výtku bych měl k délce filmu. Ten by mohl být o půl hodiny kratší. Nic to nemění na faktu, že si zaslouží plný počet hvězdiček. ()

hakon

Nadupana akce, vojaci, strileni a vyborne obsazeny snimek ve kterem Scott ukazuje, jak je tezke byt pod palbou a stupnuje napeti jak na bojisti, tak u divaku. ()

dvd-L

Pozor, pozor! Strýček Sam vás potřebuje! Už nemusíte hnít v zákopech nebo se brodit bažinami džunglí, staňte se součástí elitní jednotky Delta Force! My vás v tom nenecháme (třeba ať kvůli vám zařve celej regiment i s vrtůlníkem)! DELTRA FORCE! JOIN TO US! ()

Lolipop

Mistrovské dílo, které nám Ridley Scott naservíroval. U žádného filmu jsem nezažil takovou válečnou vřavu. V každém snímku je vidět ta propracovanost a genialita. A Eric Bana je snad vážně voják z povolání, protože jako Sgt.Hoot exceluje. "Irena" ()

El-Barto

Spolu se Spielbergovým vojínem Ryanem je Black Hawk Down můj neoblíbenější válečný film. I když o postavy jde tak na třetím možná čtvrtém místě, mají šmrnc, hlavně Eric Bana a Tom Sizemore. Ty dvě a čtvrt hodiny jsou tak akorát, abych se nezačal ani na chviličku nudit a zároveň si mohl dosyta užít krásně přehlednou gradující akci, kterou umí vytvořit jen... no přeci Ridley Scott! Film je tak dobře natočený, že i na potřetí v tv s cz dabingem nic neztrácí a nutí mě zírat s otevřenou hubou. ()

Petrus1

Tohle bylo teda žrádlo! Naprosto geniální akce! Na začátku jsem se trocha vyděsila, co mě čeká – myslím tím záběry na chudáky Somálce – to mi nedělá moc dobře – si pak vždycky člověk uvědomí, ať je rád za to, že má co jíst! A že by Bloom tady vypadal na 12?! :-) To snad ani ne, bylo mu jednou tolik (i když hrál osmnáctiletýho). Taky si tady moc nezahrál :-) No, mu stejně nejvíc sluší ty blond vlasy v PP. A za trest čistit latrínu jazykem?! Tak to se snad nemůže dít ani v americké armádě! Nebo jo? :-) A jako některý záběry byly fakt dost jedlý! Paráda! Si nejsem jako úplně jistá, že rozkaz zachránit ty čtyři nebo kolik jich v tom Black Hawku bylo, byl úplně ten nejlepší nápad! Pan generál je tam sice nechtěl nechat, to je jistě krásné gesto, ale nevím, jak by velel a tohle řešil ve II. Světové! Nakonec tam „nechal“ chlapů 19. Já bych ho za trest hodila mezi ty povstalce i s tou jeho žvýkačkou v hubě! Tak ještěže za to aspoň převzal plnou zodpovědnost. Bych se ani nedivila, kdyby za to doslat nějakej ten metál. A by mě zajímalo, jak se asi cítili páni nahoře, kteří odmítli do akce poslat Lockheedy. Zase šetřej! :-) Ne, teď jako fakt. Sem si hryzala nehty až do konce! :-D Tak nějak by měl válečnej film vypadat! Jo! A ani se u mě na konci nedostavil žádnej smutek. Sem si myslela, že si popláču a vono nic! :-D Tak třeba příště. A já teď jdu sestřil pán nepřátelských gangů ve Scarface (ať i já užiju nějaké té akce)! ;-) ()

Hyger

Válečné filmy moc nemusím, ale tento příběh ze somálského pekla na mne velice zapůsobil. Skvělé ozvučení, kvalitní herecké obsazení a realisticky znázorněné boje v zaprášených uličkách, kdy američtí vojáci stojí proti obrovské přesile fanatických milicionářů, kteří se nehodlají vzdát. ()

R4kosn1k

Výborný válečný film, a také jeden ze snímků, na kterém je vidět, jak dokáže být válka krutá. Hláška...černý jestřáb sestřelen!! opakuji černý jestřáb sestřelen!! rozpoutá neskutečnou bitvu!! Střih, kamera i efekty jsou dost dobré!! ()

Corvaxus

Strýček Sam láká do U.S. Army po celý film, to nepochybně, hollywoodské zpracování somálského konfliktu ani jinak vypadat nemohlo. Ale audiovizuální řežbě to na ničem neubírá. Herecké obsazení ucházející, jen přeslazený Josh Harnett mi hodně vadil. ()

goniss

Tak trochu mi to připomínalo, jak bych hrála Medal of Honor. Jen sfilmované. Jinak úžasné. Ridleyho mám ráda, taktéž válečného filmy. Nemám co vtknout a podotknout jinak ()

jane1106

Snímek, který je snad víc než co jiného především přehlídka skvostného řemesla. Ridley Scott je opravdu PAN REŽISÉR a toto dílo tak strhujícím způsobem natočené, že stěží lze odtrhnout oči. Sławomir Idziak za kamerou válí (zejm. letecké záběry vrtulníků) a jestli mě něco opravdu dostalo, pak zvuk a celková kooperace obrazu s Zimmerovým skvostným world soundtrackem. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)