Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Heraldika

Tento komentář berte jako úlitbičku mému občasnému trotlování. Black Hawk Down zůstane navždy filmem, díky kterému jsem se proslavila u bratrových kamarádů jako největší magor na filmy. Hráli jsme tenkrát o Silvestru hru s pracovním názvem: "Kdo uhodne název filmu když ho předvádí naprosto zhulený ožrala" a já, světe div se, jsem ve zmateném pobíhání a mávání rukou nad hlavou za zvukového doprovodu brmvrmchrrrbrm neomylně rozšifrovala toto zásadní dílo světové kinematografie. Během rekordních deseti vteřin. Jo. ()

Maynard.

Tak takhle asi vypadá skutečná válka. Drsný, nekompromisní a velmi realistický film. Ridley Scott je skutečně jedinečný režisér. Ale díky němu se asi nikdy nepodívám do Afriky. Při scéně kdy afričani svlékají mrtvé vojáky, kteří do posledních chvil bránili vrtulník, jsem je nenáviděl. Takovéto emoce u mě nedokáže vzbudit mnoho filmů...Spočítá někdo počet výstřelů, jestli ano, tak má u mě panáka :o) . Super komentář od jilda. Ještě bych si dovolil zvlášť ohodnotit sountrack. Je to fantastické, lepší jsem asi zatím neslyšel. Jednoduše dokonalost!!! ()

slovan1

Parádní akč'nák se všim všudy. Výborné herecké obzasení, které se osvědčilo. Super záběry akce, valečné vřavy, parádní zvuk... Přestřelka v noci se zásahem vrtulníku jak kropi střechy plné somalců je parádní. ()

finx

Hvězné herecké obsazení v režii Ridleyho Scotta? To nemohlo dopadnout špatně. Válečná atmosféra je cítít na každém záběru, skvělé vojenské taktické prvky jsou ve filmu perfektní. Akce střídá akci, kulky létají kolem uší - co víc si přát... výborně natočené drama válečného konfilktu! ()

Cejny

Skvěle natočený válečný snímek z doby nedávné, podle skutečné události, která se tehdy odehrála v hlavním městě Somálska - Mogadišu. Nejsmutnější na tom všem ale je, že od té doby se zde situace moc neuklidnila. Neustále zde vládnou různé klany, kterým patří vždy jen určité území, o které jsou vedeny neustálé meziklanové boje a obyvatelstvo Somálska trpí. 95 % ()

Chater odpad!

99% filmu tvoří střelba, slova jako fuck, shit, firee, *chropt chropt*. Vrcholem nápadité mluvy je zde: BLACK HAWK DOWN, BLACK HAWK DOWN! Somálec v jednom okně, somálec v druhym okně, somálec na střeše, somálec na balkóně. Nebezpečný somálec s bazukou. A to vše s výše uvedeným nabušeným slovníkem. Odpad jak vyšitej. ()

mohamedsfinger

Výborný akční válečný film, který se naštěstí vyhýbá patetickému patriotismu a obhajování amerických akcí. To z něj činí neskutečně působivý snímek, a to nejen díky dokonalému vizuálu a hudbě, ale také díky hereckým výkonům Erica Bany a Ewan McGregora. Je trochu škoda, že tolik času věnuje Scott počátečnímu představování vojáků, divák si až takový vztah k postavám nevytvoří a navíc je opravdu není schopen ve výstroji poznat. Tento a pár dalších nedostatků, ale vanahrazuje několik opravdu silných scén, z nichž nejvíc na mě zapůsobil běh mezi Somálci, pro něž byly zážitky vojáků každodenním chlebem. ()

Kleki-Petra

Jednoznačně můj nejoblíbenější válečný film vůbec. Není jediná věc kterou, bych tomuto dílu vytknul. Výborná kamera, díky které se člověk opravdu vžije do děje, skvělá, místy až děsivá atmosféra, dokonalý soundtrack a samozdřejmě i výběr herců. Josh Hartnett se do válečných filmů prostě hodí. Doufám, že se bude točit čím dál více filmů, zaměřujících se na aktuální, novodobé konflikty, protože tyto války dnes hýbou se světem.. ()

Zombik.

Hodně drsné, až mrazivě reálné prostředí Mogadishu. Už od začátku mě to vtáhlo do toho nelítostného masakru, který se tam odehrál. K tomu ještě prvotřídní Zimmerova hudba. Vrchol Scottovy tvorby. ()

kenkaku

Přítomnost Joshe Hartnetta bylo něco co mi vadilo od prvního záběru (nejen "šampónovitost" herce, ale i jeho vystupování), takže jsem byl moc rád že se po nějakém čase děj rozmělnil i mezi další postavy. Některé více sympatické, některé mnohem více sympatické (Eric Bana! Eric Bana!) a momentem kdy nastal moment "velké akce" (provařené práskačem s mobilním telefonem) jsem ani nedutal a užíval si jeden z nejlepších válečných filmů co jsem kdy viděl. ()

Jungolink

Během prvních cca 20 minut jsem si říkal: zase další náborový spot od strýčka Sama? Jenže chyba lávky. Pro mě jednoznačně nejlepší film Ridleyho Scotta: drsné, dechberoucí, nemilosrdné, stejně jako válka sama. ()

Rebbit

Toto je skvěle natočený film, který nám ukazuje co vlastně prožívají vojáci ve válce. Pouhá chvilková akce se změní na nezkutečné peklo, velice si cením statečnosti těchto můžů... ()

gutshoter

U.S. Army opět zachraňuje svět. "Stateční, mladí, naivní občané, staňte se americkou figurkou a bojujte za vlast a spravedlnost." Ne, opravdu, ne. Nikdy víc. Dvě hvězdy za Zimmera a za obstojný dokument, který jsem ale opravdu vidět nemusel. ()

vitekpe

Zivotni role Erica Bany ve stale neprekonanem filmu o modernim valceni. Prijde mi to po kazde dalsi projekci lepsi... P.S.: Jasne, neni to dokument, ale na filmovou licenci je udelan naprumerne. Resp. jinak receno - lepsi neznam. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)