Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

drkaldj

Pěkně natočeno, atmosféra výborná. Scott dělá co umí a dělá to parádně. Je to vlastně bezchybné, ale po konci filmu jsem měl stejně pocit, že mi něco malého ještě chybělo. ()

Player789

Retro klasika, kterou znají určitě i ti, kteří film ještě zatím neviděli (nutno dohnat). A není divu, že se z vetřelce stala taková kulturní věc. Krásně zpracované prostředí nákladní lodi plující ve vesmíru uprostřed ničeho, naruší nezvaný host a zábava může začít. Je velice obtížné se od této klasiky odtrhnout, jakmile se na ní dívám. Mrazící temná atmosféra doplněna o svůdnou tehdy ještě mladou Sigourney Weaver je něco co by měl vidět každý správný fanoušek Sci-fi hororů. ()

BStone

Viděno poprvé za "komančů" v kině, kde se zrodila celoživotní láska k absolutní sci-fi klasice všech dob. V tomhle filmu skutečně vyšlo naprosto všechno, včetně geniálního, jedinečného soundtracku. Dávám každý rok i vícekrát. 100% ()

Koloman_R

Alien je fenomén, popkultúrna ikona, modla milovníkov sci-fi a hororu. Iste, pre niekoho to môže byť obyčajná slizká škriekajúca vraždiaca obluda z vesmíru, ale tento typ konzumenta nám môže byť ukradnutý. My ostatní  budeme chrochtať blahom pri každom zhliadnutí tohto krásneho filmu (ešte stále) definujúceho žáner. Servírovaná atmosféra navodzuje fantastický pocit strachu z neznámeho a temného vesmíru, pričom v prípade Aliena sa bavíme o čistej forme xenofílie. Dej v dnešných časoch asi nikoho neohúri, zároveň ale pri každom pozretí funguje rovnako ako lahodná IPA po mesačnej abstinencii. Hudobný motív už klasický, Ripleyová ako bojovníčka za domnelé práva preživších dokonalá. Okrem nej potešia aj Bilbo Sáčok a Winston Kováč. A komicky pípajúca Matka samozrejme tiež. Klenot. ()

JenTR

Je to super, má to pomalé tempo, ale udržuje vás to v tenzi. Klasická ukázka toho, kdy méně je více. Bohužel, časem na to filmaři zapomněli. Také je to první film, kde je hlavní ženská hrdinka a je pěkně drsná. ()

Nellaron

Ridley Scott a H. R. Giger sú proste géniovia. Nielen že vytvorili jedno z najhroznejších monštier vesmíru, ale k tomu ho zasadili do tak dusnej atmosféry, z ktorej som púšťal bobky ešte pekných pár rokov. Votrelec straší dodnes a to ho Ridley predstavil pred 43 rokmi! Fakt by ma zaujímalo, ako vlastne na celý dizajn votrelca a jeho reprodukčný cyklus prišli. Ide jednoznačne o etalón sci-fi hororu. ()

Filmoar

Ani sám režisér netušil akým klenotom sa tento film stane. Asi takto by som to začal, za mňa dokonalé sci-fi, ktoré určilo svoj vlastný pod žáner ak nie žáner samotný. Spojenie doby, atmosféry, myšlienky, výberom postáv - hercov a ich výkonov s efektami, šikovne a akurát doladenými ruka v ruke s geniálnym sountrackom Jerryho Goldsmitha vytvorilo... za mňa klenot modernej kinomatografie z ktorého doteraz čerpajú mnohí tvorcovia... Už ako decko som to žral 👍 ()

KritAIk

Vetřelec je klasický sci-fi horor, který navzdory svému stáří stále dokáže zaujmout a děsit své diváky. Režisér Ridley Scott se v tomto filmu zaměřil na atmosféru a napětí, což se mu podařilo zvládnout na vynikající úrovni. Film sleduje posádku kosmické lodi Nostromo, která se vydává na vzdálenou planetu, aby zde provedla průzkum. Nicméně, co začíná jako rutinní mise, brzy přeroste v hrůzostrašný boj o přežití proti nebezpečnému vetřelci, který se vkrade na loď a začne ničit posádku jednoho po druhém. Hlavní postavou filmu je Ellen Ripley, kterou ztvárnila skvělá Sigourney Weaver. Její výkon je velmi věrohodný a diváky dokáže vtáhnout do děje. Nicméně, je škoda, že kočka Jonesy, kterou si posádka Nostroma bere s sebou na misi, nemá v tomto filmu tolik prostoru. Je to sice drobný detail, ale pro kočka-milovníky by to mohlo být zklamáním. Celkově lze říci, že Vetřelec je klasickým filmem žánru sci-fi hororu a bezpochyby jeden z nejlepších. Napínavý a atmosférický příběh, vynikající výkon Sigourney Weaver a vynikající vizuální efekty jsou všechny prvky, které dělají tento film tak úspěšným. Může být škoda, že kočka Jonesy nemá větší roli, ale to nezmění skutečnost, že Vetřelec stále zůstává vynikajícím filmem. ()

tofri

Na tehdejší dobu skvělé trikové záběry, strhující uchvatné scény. To není jako dnes kdy se převážná část některých filmů točí s herci před zeleným plátnem a pak se digitálně vkládá do filmu, to už není ono, to už není "to pravé ořechové". ()

JohnnyCinema

Dnes už klasika. Moje zajímavá vzpomínka na tento film: když přišel k nám do kin ještě za totality, byl do 15 let nepřístupný. My chodili do základní školy. Lístky jsme měli a v davu proklouzli na letní kino, takže to byl po všech stránkách zážitek. :o) Dodnes si vzpomínám, jak můj starší brácha při úvodní scéně, kdy se v chodbě kosmické lodi daleké budoucnosti rozsvicovaly s klasických blikáním soudobé zářivky, říkal, že v budoucnosti určitě budou lepší startéry zářivek :o) A jsou a netrvalo to ani tak dlouho :o) ()

macikpacik

Tak ako to bolo geniálne v roku 1979, tak je to režisérskom cute geniálne aj dnes. Nie je tu o čom moc rozprávať. Treba si to pozrieť. Možno mladej generácii to po strašných Marveloch, dojde nudné, ale opak je pravdou. Atmosféra graduje akoby sama od seba, mnoho scén je do dnes legendou, vlastne komorné prostredie pár ľudí nevyžaduje žiadnu Wakandu a tisícky Ochráncov vesmíru.  Scott, aj keby už nič nenatočil, tak by týmto snímkom vstúpil do histórie. Pojem Alien je automaticky spájaný s ním a jeho filmom. 10/10 ()

Samuelitox

Ďalší z mojich obľúbených horrorových master-piecov. Aj keď v 79tom musel vyľakať o mnoho viac, tak aj dodnes jeho atmosféra straší až za hrob. Napriek tomu že xenomorph vo filme tak často nie je, v sedačke vás drží prikovaná práve tá atmosféra. Alien je film ktorý som už pár krát videl, no vždy sa k nemu rád vraciam. ()

Puxina

Mé první setkání s monstrem vetřelcem, které jsem si úplně zamiloval. Natočit něco takového v roce 1979 to dokáže jen režisér kvalit R. Scotta. Díky mu to za to, protože na tenhle film se vždy rád podívám znova. ()

Aleksia

Pred 44 rokmi to bol určite obrovský vizuálny zážitok, čo určite dopomohlo k tomu  aby sa z tohto stal kultový film. Dnes som to videla prvý krát a nepríde mi to skoro vôbec strašidelné, a aj postavy vyzerajú byť až moc v klude a neopatrne vzľadom na okolnosti. Film ma kopu fajn zvratov ale čo z toho keď polka z toho je vyspoilovaná v "obsahu" a zyvšok v komentoch bez varovani, ako keby každy automaticky čakal, že ten film už všetci videli. Bolo to pozeratelné ale určite to nieje jeden z tých filmov, ktoré si pozriem znova. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)