Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Ondie

Skvělé. Tento film položil základy pro všecky ostatní scifárny s nechutnými emzáky. Navíc film doplňují důmyslné symboly např. MATKA - jméno umělé inteligence na lodi Nostromo) ()

Jarosh66

Skvělá režie, atmosféra, která by se dala krájet.... Ani se mi nechce věřit, že už je tento film tak "starý"....Perfektní zpracování, prostě jasných 5. ()

LooX

Poprvé jsem film viděl v deseti letech a i když jsem se místy málem posral strachy,nedokázal jsem odtrhnout oči od obrazovky.Když jsem ho shlédl o nějakých pět let později a za další tŕi roky zase,efekt byl stejný,jen už jsem se tolik nebál.Tohle je fakt sci-fi klasika. ()

epsyn5

Na tak stupidní film jsem tak dlouho čekal?.... Panebože těch klišé snad nelze spočítat na všech prstech,, jediné, co se mi líbilo, tak kamera, speciální efekty a Weaverová.... ale to má stačit k top 200?! ()

zurivymlok

Spolu s hororem Věc asi jediný film, kdy jsem se skutečně bál. Když jsem ho jako dítě viděl poprvé, tak jsem vydržel pouze po scénu, ve které se Vetřelec vyklubal. Podruhé jsem byl už odvážnější a vydržel do smrti Toma Skerritta ve větrací šachtě. Opravdu horor jak má být. Naprosto excelentní a vyjimečné na tom bylo, že to bylo napsané a natočené tak, že jste dlouho nevěděli, kdo je vlastně hlavní hrdina (kdo to pravděpodobně přežije). Ripleová tam polovinu filmu nesehrává větši roli než jen jako řadový člen. To jen přispělo ke gradaci napětí. ()

Bartson

Dá se něco více považovat za legendu? Osobně se mi možná o chloupeček více líbila akčnější dvojka, ale tu odstartovala jednička samozřejmě. Myslím si, že ale jakýkoliv jiný komentář je zbytečný...strhující, děsivé, dechberoucí, napínavé...jednoznačně nejlepší sci-fi všech dob. ()

Jurcekk

Miloval som Sci-fi.Miloval som film. Hlboký socík. A do toho táto pecka. Videl som to snáď 10x. Ripleyka,moja láska. (Až do Tootsie).Ten bordel v podpalubí. Ako si Yaphet Kotto utrel stoličku.Ashova hlava. Medzník v dejinách kinematografie. Film, ktorý musíte vidieť, kým zomriete. ()

Slouby

Pamatuju se, jak sem se na tento film díval potají, když jsme byl ještě malej.Bylo to na horách a vim že sem pak 2 dny nemohl usnout a pořád si kontroloval břicho jestli mi z něj něco nevyskočí.Do smrti na tento film nezapomenu, atmosféra vás uplně pohltí a drží se až do konce ()

vlnka

Už keď som videla tento film prvý krát, túžila som mať doma malého votrelčeka, ktorého by som si chovala a starala sa o neho a ešte furt ma to nepustilo. Film, ktorý je skvelý od začiatku do konca, povedala by som, že nemá slabé miesto a človek je stále v strehu odkiaľ tá milá príšerka tentokrát vybehne. Klobúk dole pred Gigerom, ktorý zostrojil podľa mňa najkrajšie, dokonale prepracované filmové monštrum, ktoré je svojou slizkosťou a šerednosťou vlastne krásne. Nemôžem si pomôcť, ale ja ho neskutočne zbožňujem. ()

jakes

Atmosfera hustejsia jak najsilnejsi emental. Milnik nielen v zanri sci-fi alebo horor, ale vo filmovom priemysle ako takom. A od koho ineho ako od bozskeho Ridleyho. Zasluha samozrejme patri aj Gigerovi. Zlaty fond svetovej kinematografie. ()

james11

Když si uvědomím, že film vznikl před více než 30-ti lety, tak jsem jen ohromen, jakým způsobem dokázali toto dílo předvést. Atmosféra je více než hutná a film je téměř dokonalým dílem. ()

TommmyT

První vetřelec je dnes bezkonkurenční hororová sci-fi klasika číslo jedna. Výborný a nápaditý scénář. Mistrovská režie, která umocnila atmosféru filmu, díky které je film neopakovatelným zážitkem. Rozhodně pětihvězdičkový film. ()

Montana

Klasika. Vše už bylo napsáno a popsáno v předešlých komentářích. Viděl jsem to poprvé za totality v Pardubicích v kině JAS 70. Nezapomenutelný zážitek. Museli jsme na to jít, až když pouštěla stará paní uvaděčka, která byla známá tím, že nekontrolovala občanky a "věřila" mutujícím puber´tákům, že jim je 18. :) Ježiš, jak mi se báli... Mé první setkání s uměním H. R. Gigera. ()

J!b

A zde začala nej sci-fi hororová série. Možná mám radši dvojku kvůli Vazquezové, kterou si kdo ví proč pletou s chlapem, trojku kvůli tajemné Fincherově atmosféře a začátek čtyřky kvůli zvláštnímu Jeunetovu barevnému stylu a kameře. Ale tohle je kurňa ten nejlepší základní kámen co všichni mohli dostat. ()

Latec

Tak tento nestarne!!! 1. krát som videl ako viac-menej decko, a vôbec mi nevadilo, že je to asi trikrát staršie ako ja, že sú tam úplne smiešne predstavy o novodobých počítačoch a tak...žiadny digitálny efekt - a stále to má šťavu. Dosiaľ som nevidel lepší horor a verte tomu, že Votrelec je vlastné, svojské, ale ozajstné umenie. Musíte to vidieť. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)