Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

panoramix

Jednička mezi sci-fi filmy. Ani čtvrt století se na tomto filmu vůbec nepodepsalo. Výborné herecké výkony a ta atmosféra by se dala krájet. ()

Besyn

Vetřelec mě trochu zklamal.První jsem totiž viděl Cameronovy Vetřelce,pak čtyřku,trojku no a nakonec jedničku.Právě ta je nejmíň akční a spíše bych řekl,že je až duchovní,což mi příliš nesedlo.Na druhou stranu musím přiznat,že atmosféru má asi nejlepší z celé tetralogie.A ano,je to po právu klasika. ()

Empire

Osobně se spíše přikláním k filmu Johna Carpentera -Věc, který byl pojat více deprisivně a horrorově, nežli Vetřelec. ()

Dimo

Miluji Vetřeleckou sérii a to všechny díly (znásilnění typu Vetřelec vs. predátor nepočítám). Každý díl má díky režisérům jiný rukopis a to se mi velmi líbí. Jednička musela být v době uvedení pěkná bomba. I když vím, kde už co číhá, vždycky mám husí kůži, mrazí mě po zádech a lekanec s následným "fuj!" přijde. Hororový majstrštyk a základ skvělé série. ()

mutace

Film na jedno podívání, založený na okamžiku překvapení. V okamžiku, kdy už jste ho viděli, se stává nesnesitekně nudný. ()

Torgal

Túto sériu milujem a hoci mám najradšej druhý diel, tak to nič nemení na tom, že jednotka je vynikajúci, brilantne natočený horror s úžasnou atmosférou. Tu vážne nemôžem skoro nič vytknúť, jediná slabšia stránka sú niektoré špeciálne efekty (výbuch lode na konci) inak je to majstrovské dielo. 9+/10 ()

Joeey

Než se objevili první herci, bál jsem se, že to bude něco jako 2001: Vesmírná odysea (pomalé záběry a pronikavá hudba na začátku filmu tomu nasvědčovaly). Naštěstí se tak nestalo. Herci mají věrohodné výrazy ve tváři, postava vetřelce je stále děsivá, zatímco místnost plná blikajících světel či rozhovory s počítačem už dnes asi neohromí. Na konci, když Ripleyová odletí z lodi Nostromo a nechá ji zničit, film na chvíli ztrácí tempo, ale závěrečný boj s vetřelcem potvrdí ty 4*. ()

Barak

(DC) Skvělá sci-fi, která je dnes již zaslouženou klasikou. Jedna loď, jeden vetřelec, sedm členů posádky - jak málo stačí k tomu, aby na place vypukla tak atmosférická, mrazivá a dechberoucí vesmirná vyvražďovačka s takhle vyparáděním nepřítelem, který má místo krve kyselinu, který.. ale, však to znáte nazpamět.. Režie Ridleyho Scotta, dlouhé záběry plující kamery, tíživá hudba, našlapaná vizuální stránka a hlavně.. Sigourney Weaver v tílku a kalhotkách - jak "málo" stačí ke spokojenosti.... :) ()

Shona

Jak jsem mohl při prvním hodnocení dát pouze 4* nechápu. Po nedávném opětovném zkouknutí ale okamžitě napravuji a dávám 5. V dnešní době už efekty nenadchnou a samotný vetřelec taky už tolik nevyděsí, ale to není podstatné. Prostě tohle scifi má šťávu a je to klasika. Krásná Sigourney Weaver v životní roli a navrch dokonalý vesmírný zabiják s kyselinou místo krve. Nejen k tomuto filmu, ale i k celé sérii se budu vždycky rád vracet. Díky Ridley. P.S.Ve své době to musela být fakt pecka :) ()

chaotic

Pravděpodobně to bude tím, že jsem asi viděl nejdříve Vetřelce, než Vetřelce, ale Vetřelec na mě působí "male". Není zdaleka tak grandiózní jak by mohl být, jedná se spíš o komorní představeníčko, které mi prostě nesedlo. Herecké výkony rozhodně nic extra a účesy dělají z většiny posádky bandu hipíků (i když musí se nechat že Ripleyová byla při prvním střetu fest kočka). Jediná výraznější postava krom Ripleyové a Vetřelce je Ash a to mi připadá trochu málo (nemluvě o jeho tanci sv. Víta). Také mi nesedí, jak mazlík rychle vyrost, ale hlavně byl špatně napasován do záběrů. Jednou se chtěl objímat (to jak sežral kapitána), podruhé vykukuje zpozarohu na číču, potřetí stojí jak tvrdé "í" před tou babou s negrem a to že si ji napíchl ocasem, no nevím... a potřetí se schovává za trubkama... no tohle?!? Rozhodně co na mě ale udělalo dojem byl dokonalý metronom a všechny možné zvuky a pazvuky nejen lodě, u toho jsem doslova chrochtal blahem a taky hudební stránka, pokud byla přítomna byla rozhodně výborná. Snad bych ještě pochválil nádherné zpracování modelu cizáckého korábu s vajíčky, ale to by asi bylo vše. Sečteno podtřzeno, přestože tíhnu spíše k Cameronově dílu odnáší si Scott kvalitní 4 hvězdičky. ()

Fat'Fatal

Je tomu už 30 let, kdy tahle klasika běžela v kině, proto jsem si ji připomenul. I dnes má co nabídnout, kromě tolikrát zmíněné hrůzy z neznáma i slušnými hereckými výkony a hlavně Sigourney Weaver coby poručík Ripley nemá chybu. Ridley Scott vymyslel kult, který se dočkal hned tří dalších pokračování a dvou nepřímých. Scéna, kdy malý Chestburster vyskočí z Kanea, je přímo legendární. Na tomhle vyrostli moji rodiče a já tenkrát, když se na to dívali už na videu, nemohl strachy spát. Pro mě je Alien jedno z nejdokonalejších a nejlepších filmových monster. Výborný počin. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Grimlok

Vetřelce jsem viděl snad jenom dvakrát. Což mě mrzí, chtěl bych ho vidět víckrát. Vynikající film s vynikající atmosférou. Když jsem viděl vetřelce poprvé na scéně, tak mi spadla čelist a já ze sebe jenom dostal "No tyýýý vole". Pak následovala jasná vyvražďovačka, člověk mohl jenom tipovat kdo bude další. Následovalo další "No týýýý vole" když se z jedné hlavní postavy vyklubal robot, který má za úkol dopravit vetřelce na Zemi. Chválabohu mu Ripleyová plán překazila. ()

parabellum

Sci-fi thriller otevírající vetřelčí sérií patří už ke klasice tohoto žánru. R. Scott vybudoval takovou atmosféru která se jentak nevidí a i po třiceti letech tento filmek stále uchvacuje svojí nezapomenutelnou tísnivou atmosférou. ()

Pasifae

Jak popsat ten drásavý pocit nevolnosti a děsu tenkrát v kině? Tak nedobře se mi znovu udělalo až při jednom stanování u Slapů, když děti přiletěly s rozzářenýma očima: "Mami, pod dřívím bydlí taková veliká myšička a papá sušenky z ruky!" ()

S.U.E.S.

Jedním slovem PERFEKNTÍ! ATMOSFÉRA která by se dala krájet zcela vystihuje strach z neznáma. Velký potlesk také sklízí H.R.Giger který nám stvořil postavu která se stala kultovní stejně jako tento film. A nezapomeňte že ,,Ve vesmíru tvůj křik nikdo neuslyší!" ()

Helmut02

Kvalita prvních dvou vetřelců je velmi podobná. Oba jsou to vynikající filmy, ale každý je úplně jiný. Pak už záleží na každém jednotlivci. Já upřednostňuji díl první. Přeci jenom mám radši komornější filmy. A pak je tu atmosféra snímku. Ta je tak hustá, že by se dala krájet. Člověk nemá ponětí, s čím má tu čest a spolu s hrdiny doslova prožívá hrůzu na palubě Nostroma. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)