S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Prochy38

Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec. Krásné kostýmy, výborné masky, příjemní herci, jasné ponaučení a to celé ve veselé a trochu i akční atmosféře. Líbilo se mi to jako prckovi a nedám na to dopustit, nikdy! Je to tak jednoduché, že je to prostě geniální. 95% ()

Xavi6

Konečně česká pohádka, která má jak humor, tak i kvalitní pohádkový děj. Jsem rád, že se něco takového povedlo Hynku Bočanovy, který se s tím musel pořádně nadřít. Hodně dobrou roli zahráli především Petr Nárožný, Ondřej Vetchý a Vladimír Dlouhý. ()

Dzonysek

Jedna ze životních rolí Karla Heřmánka. Jako kníže pekla je prostě démonický. Film je však geniálním koncertem mnoha dalších skvělých herců. Spolu s perfektní kamerou a dnes již zlidovělými dialogy se jedná nejen o velmi kvalitní pohádku, ale bezesporu i o jeden z nejlepších filmů, které byly v tomto období u nás natočeny. Oddychový snímek plný výborných vtipných hlášek. V podstatě není co vytknout a lze jedině doporučit. ()

J*A*M*A*L

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek která o vánocích v mém programu rozhodně nechybí.Vidím to každý rok takže už ani nemůžu spočítat kolikrát jsem to viděl, ale na tom nesejde.Rok je dlouhá doba takže člověk občas zapomene a toto vždy sleduji jako by to bylo poprvé.Další film bez kterého by asi česká kinematografie nestála za nic už jsem to říkal hodně krát že zvlášť pohádky mají veliký podpis na kvalitě české kinematografii a tento film to dává jasně najevo a ještě k tomu mi dali pod nos Ondřeje Vetchýho který ten film ještě pořádně přikořenil.100% ()

Hanes88

Jestli ne nejlepší, tak jedna z nejlepších českých pohádek. Všichni hlavní herci byli parádní, ale naprosto úžasný výkon předvedli Ondřej Vetchý a Karel Heřmánek. Dějově to bylo naprosto dokonalé a krásné. Navíc to je i poučné pro děti. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami. ()

Honzeek95

Dle mého nejlepší česká pohádka všech dob. Nechybí vtip, napětí, nadsázka ani skvělí herci. Prostě symbol dokonalé pohádky, kterou už asi těžko někdo překoná. Obzvláště ne v dnešní době, kdy prožívá tento žánr opravdovou krizi.. ()

orkadimenza

Pohádky moc nemusím, ale tahle klasika, i přesto, že nepatří mezi mé nejoblíbenější, se rozhodně povedla. Na první pohled obyčejný příběh lásky a zla, ovšem velmi zdařile zpracovaný. Nechybí zde povedené hlášky a také spousta postav, což dává prostor zapeklitému scénáři. Plus skvělí herci (Kemr, Vetchý, Heřmánek) a všechno dohromady (a hlavně všeho s mírou) to dává vydařený snímek (poměrně neznámého) Hynka Bočana. Zde se jeho filmový kumšt projevil, a za mě jsou S čerty nejsou žerty asi nejlepším zpracováním pekla ve filmu. ()

Rozjimatel

"Na myšlení jsme tady my." "No ty rozhodně ne, Drápale!" "Že ne?"     Nejde mi do hlavy, čo robí tento tuctový film medzi 50 najskvelejšími dielami svetovej kinematografie všetkých čias. To si naozaj skoro všetci na ČSFD myslia, že toto dielo s výzorom televíznej inscenácie a mnohými (pod)priemernými hercami, je na rovnakej úrovni ako Amadeus (1984), či trebárs Zachráňte vojaka Ryana (1998)? Osobne nevidím veľký rozdiel oproti Troškovým rozprávkam typu Princezna ze mlejna (1994). Táto rozprávka pre mňa nikdy nepredstavovala nejakú zábavu, to skôr pekelnú nudu a miestami až vyslovene trápne pocity (hlavne pri tých nechcene smiešne pôsobiacich bitkách, keď statočný Petr všetkých vojakov vymláti, či pri mnohých dialógoch). Čo mi na tom filme asi najviac kole oči, sú tie drevené "herecké" výkony (napr. tie dve slabučké princezné, či strašidelne sa "pitvoriaci " Viktor Preiss). Ako jeden z mála obstál vo svojej role so cťou Karel Heřmánek (Lucifer) a celkom roztomilý je ešte Ondřej Vetchý ako "pritrúbly" čert. Až ľúto mi je vynikajúceho herca Josefa Kemra, ktorý tu veľmi nemá čo hrať. Po mojich očiach neostávajú bez ujmy ani moje uši, a to kvôli často až otravnej hudbe (najmä tej akože historizujúcej odrhovačke hranej dychovkou). Aby som iba nehanil, niektoré tie pekelné záležitosti sa mi celkom páčili (napr. pôsobivá Čertova skala). Vzhľadom na ten obrovský nepomer medzi mojim hodnotením a hodnoteniami drvivej väčšiny mojich obľúbených používateľov, som si ten film, hoci s nevôľou, pozrel ešte raz a svoj verdikt som trochu zmiernil (z 1 na 2 hviezdičky). Predsa len, išlo z mojej strany tak trochu o snahu vyrovnávať to pekelne nadsadené celkové hodnotenie, čo je ale samozrejme hlúposť, pri takom počte všetkých hodnotení.     "Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku." "Ty jseš hodnej." ()

Yardie

Asi nejlepší pohádka, kterou znám. Plná jemného humoru, narážek, situací, hlášek s pěkně udělaným příběhem a výbornými herci. Sice klasickým pohádkovým, ale tak nádherně udělaným, že to prostě nevadí. Taková pohádka by měla být inspirací pro dnešní "režiséry", kteří vytvářejí totální slátaniny a holomajzny ve většině případů. Je to prostě radost pohledět a je jen škoda, že už se takové pohádky netočí a není jich více. Howgh! ()

hammerhead

Výborná pohádka, která přispěje k pohodě a kouzlu Vánoc. Skvělí herci s Karlem Heřmánkem v čele, který v roli Lucifera prostě nemá chybu. A mimochodem, ta Adélka je docela hezká... ()

Kopin

V hospodě mi bylo vysvětleno, že jde o nejlepší pohádku všech dob.... takže dobro nedobro, zvedám hodnocení ze 4* na 5* ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček