Z Markýtky (Michaela Kuklová) a Honzu (Miroslav Simunek) je milujúci sa a milovaný kráľovský pár. Prefíkaná Eufrozína (Sabina Laurinová) však svojim pôvabom celkom omámi Lucifera a sedemmíľovými čižmami aj s otcom uteká z pekla, aby sa opäť spojila s kráľom Brambasom (Daniel Hůlka) a zbavila Honzu kráľovského trónu. Ani zlá sestra Dora (Dana Morávková) sa neprizerá nečinne. Využije Honzovej neprítomnosti, ktorý vedie proti nepriateľom vojnové ťaženie a vkradne sa na zámok, kde skoro Markýtku pripraví o život. S čím však Eufrozína a Dora nepočítali, Markýtka a Honza majú okrem svojich tradične známych spojencov aj ďalších pomocníkov, ktorí im radi kedykoľvek pomôžu. A medzi nich patrí dokonca sám veľký Lucifer... (TV Markíza)

mira007

Opakovaný vtip přestává být ... ne nejsem za každou cenu zaujatý vůči mistrovi Troškovi, ikdyž jsem alergický na jeho poznávací atributy jeho pohádek ( numero uno hysterická upištěnost jakože humor ), ale tahle pohádka žádný zázrak není - nejtragičtější je výkon Hůlky. Dám dvě hvězdy za bohaté obsazení, kameru a kostýmy. ()

topi80

Příběh mi nepřijde zase nějak špatný, řemeslně je to také na úrovni. Práce s kamerou, barvami a takovou tou pohádkovou atmosférou, to Troška v případě, že to nepřežene, docela umí. Velkou pochvalu si zaslouží zvuk. Kamenem úrazu jsou tady herecké výkony, respektive pitvoření. Věřím, že natáčení s Troškou je zábava a pohodička, ale nějaké vedení herců tradičně chybí. Gott tradičně hraje parodii sebe samotného (ale z herců z toho vychází paradoxně nejlépe), Vydra se nechutně pitvoří, přehrávání Dany Morávkové sedí do telenovely, ale na pohádku zůstává extrémem... A dalo by se pokračovat. Pohádkové herectví naopak sedí Míše Kuklové. Velký plus dávám za vtip. Tvůrci si uvědomili, že takový let sedmimílovými botami nemusí být žádná legrace, že přání člověk v průběhu dne vyslovuje tak nějak bezděky. A rozmazlený "zlý drak" taky stojí za to. 67 % ()

lucascus

Nechápu zde velmi nízké hodnocení, v roce 2001 celé Česko běželo na dvojku do kina, všichni (a především děti, pro které to bylo točeno) byli nadšení, a nyní si zde hrajeme na pány kritiky, kteří prostě nemůžou pohádku dobře ohodnotit. Jediné, co mi na pohádce vadilo, byla účast Karla Gotta - to opravdu nee, jinak celkem solidní dílko. ()

J*A*M*A*L odpad!

Myslím si, že Zdeněk Troška by měl zůstat ve starých kolejí a natáčet jen komedie a nebo jiné žánry, ale už raději ne pohádky.Zlatým dřívějším padesátým, šedesátým, sedmdesátým a osmdesátým pohádkám se už asi nic nemůže srovnat a tohle dost možná jen kazí pověst našich docela dobrých pohádkách.Možná by tu bylo ještě řešení pro Trošku a to takové, že by se možná už ani vůbec k režii filmů nemusel vracet, myslím si, že kdyby skončil, tak by se země moc nepohnula možná vůbec ne.2% ()

anli

Zdenek prichazi z dalsi Troskou do mlyna ceskych pohadkovych vod,tentokrat v pokracovani oblibene pohadky.Trochu nastavovana kase a misty herci drobet prehravaji(coz se u Troskovych filmu stava casto),tedy az na"Kaju",ktery at opravdu zpiva a nehraje.Jinak pro deti vcelku slusna pohadka,nebot je jich v ceskych vodach poskromnu a tak musi byt clovek shovivavy.Aspon,ze jsou pro deti nejake.Dracek dobry a triky UPP velmi dobre urovne.Takze Zdenku mas to u me za 35%. ()

• Na natáčení jezdili za Karlem Gottem němečtí fanoušci i v několika autobusech. (M.B)
  • Dana Morávková (Dora) má ve skutečnosti z koní strach. Během natáčení dokonce z koně spadla. Dnes již s úsměvem vzpomíná, že když film viděla poprvé, byla naštvaná, jelikož záběr s koňmi se točil poměrně dlouho, avšak ve filmu z něj vidíme jen několik málo sekund. (fiLLthe3DD)
  • Bylo natočeno 35 km filmu, 144 obrazů a 1200 záběrů. (M.B)

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (viac)