Česká filmová rozprávka o odvážnom Honzovi, ktorý navzdory zlej princeznej a drakovi Bucifalovi získal za ženu dobrosrdečnú Markýtku. Vďaka čarovným darom premôže Honza hrozného draka, ale namiesto odmeny sa stretne s intrigami panovníka a jeho rozmaznanej dcéry. Podľa námetu Jana Drdu. (STV)

I.AM.NOT

Mám rád Telč, jako malý kluk ( no 10 let) jsem jezdil poblíž na tábor a prohlídka zámku byla každoroční povinností. A jednoho dne tam točili Z pekla štěstí a já si připadal šťastný, že jsem toho tak trošku součástí. Jinak mi ZPŠ přijde lehce podprůměrná pohádka s příšerně (ale hnus) přehrávajícími herci. ()

Prochy38

Pan Troška je v pohádkách jako na houpačce. Princeznu ze mlejna považduji za jednu z těch hodně povedených, tady tohle na druhou stranu nedokážu pochopit. Jak by v princezně ze mlejna knížepán se sluhou příjemnoui vtipnou spíše jen vložkou, tak tady je S. Laurinová i s jejím otcem (jako ve filmu) neuvěřitelně trapná. M. Šimůnek a jeho "skupina" to je otřesné.... Jak mám L. Vaculíka rád, tohle je k ničemu.... Pardon, ale to je otřesné.... ()

SOLOM.

Sice jsem si představoval strávenou neděli trochu jinak, než sledováním Troškových pohádek, ale tak co už se dá dělat. Bylo potřeba si nějak vyžehlit prochlastanou sobotní noc a tak ještě lehce „pod vlivem“ jsem tuhle nadílku přežil ve zdraví. Jak ovšem vidím, tak nejsem sám, komu se Z pekla štěstí moc nelíbilo. Najde se tu sice několik pěkných/humorných scén, ovšem ta dlouhá stopáž byla zbytečně přemrštěná, stejně jako tvůrčí snaha pojmout to poněkud „akčněji“. Šimůnek, Kuklová i Vaculík ještě předvedli slušný výkon, ovšem zbytek nic moc. Hlavně Laurinová mi lezla na nervy a to jí mám jako herečku rád. Dvojku už bych ale dneska nezvládl! ()

Anderton

Z pekla smúla, že som dal tejto neo-rozprávke príležitosť. Našťastie to bolo ešte v 90tych rokoch. Zdenek Troška mal skončiť s filmom pri zmene režimu, podobne, ako Michal David s hudbou v rovnakom čase. Troška je bohužial už vyše dvadsať rokov kráľom tej najprimitívnejšej ľudovej zábavy a Z pekla šťastie jedným z jej "najvýraznejších" vzoriek. ()

Fleetguard

Kdeže jsou ty pohádky, které pohladí a pobaví? Z.Troška nám předvedl jak z několika pohádek jde udělat jednu velkou komerční slátaninu, která alespoň na mě působí hrozně agresivně (nezapomeňme,že pohádky jsou hlavně pro děti) . A v téhle působí vše tak stroze, zle a bez nápadu až člověk začne litovat i draka, kterého zabijí. ()

• Rozpočet filmu byl 35 milionů, skutečná cena potom vyšplhala na 75 milionů. 35 % rozpočtu bylo přitom použito na reklamu. Z oslovených 475 firem na film přispělo celkem 35 firem. (M.B)
  • V roce 1999 získal Zdeněk Troška za režii cenu Emila Radoka na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (Stocki)
  • Sabina Laurinová se velmi těšila na scénu, ve které políbí draka. K jejímu velkému zklamání však herečka líbala jen zelenou krabici od bot, která byla pověšena na tyči. Drak byl poté dopracován na počítači. (fiLLthe3DD)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje

26.02.2019

Ve věku 54 let zemřel český herec a producent Jiří Pomeje. Příčinou smrti byla rakovina. Absolvent DAMU, který založil společnost Fronda film, byl asi nejznámější díky své práci na filmech Princezna… (viac)

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)