Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Gilmour93

V tom pekle jsem jedno pozitivum našel - hudbu, jinak... Populární princátko Mádl má celou dobu nahozený výraz, na který vábí roštěnky u baru v klubu SaSaZu, princezna má hlas jak fanda Fenerbahce po derby s Galatasaray a někteří čerti z pekla, to je taky kapitola sama pro sebe. Vojtek vypadá jak zpěvák Army of Lovers, pitvořící se Vydra je ztělesněním trapnosti a Pán pekel je tak slaboučký, že by ho měl Heřmánkův Lucifer zlisovaného jak květinku v herbáři na stránce 1027 vlevo dole a vařil si z něj urologický čaj. Herci by se taky mohli naučit mluvit česky („zavři voči, vocasy svítěj“ - co to proboha je!?) a artikulovat (bylo rozumět jen hercům nad padesát, vyjma Pechy), ovšem v tom zakopaný Rex asi není. Česká pohádka je už řadu let šest stop pod zemí a jeden z házečů hlíny křestním jménem Zdenda má dokonce tolik drzosti, že na její hrob pravidelně nosí květy i chčije. Opravte mě, jestli se mýlím, ale pohádka by měla být pro všechny generace, takže doporučuji přestat se pitvořit, být poplatný mluvou a herectvím současné zrychleně žijící facebookové mládeži a hlavně přijít s příběhem, nenuceným humorem a opravdovou pohádkou poetikou. Vím, snadno se napíše, hůře udělá, ale já opravdu nemíním sledovat a následně hodnotit pohádku jen kvůli představě soulože se slečnou Voříškovou.. ()

Slartibarkfast

Přežít se to dá díky hereckému obsazení, které se hemží samými známými a oblíbenými herci. Hlavní role princezny a prince však nejspíše omylem a vinou protěžování známých nesympatických xichtů připadlo skřetu Mádlovi a uchrchlanému Rambovi. Jo, Rambo Voříšek je hezká a sympatická, dobře se na ni kouká, ale v této roli mi nějak nesedla. Bohužel, Peklo s princeznou to tedy skutečně bylo, snad díky děravému scénáři, který mi připomněl asi deset dalších pohádek. Je to asi těžké, vymyslet něco nového, ale i tak. Všechny ty nové pohádky stojí vesměs za vyliž prcku. Tedy se po zhlédnutí opět odtahuji od tohoto žánru a pokud se zas na nějakou pohádku podívám, bude určitě staršího data výroby. 45% ()

D.Moore

Člověk skoro neví, co kritizovat dříve. Jestli ty otřesné herecké výkony (jako vždy nablblý Jiří Mádl, skoro jako vždy trapný Jiří Pecha, nečekaně otravný Miroslav Táborský...), příšerný scénář (když jsem v titulcích viděl, že na něm spolupracovala Marie Poledňáková, pochopil jsem, kde se v příběhu vzaly ty "jakoby náhodné" situace, které všechno zkomplikovaly a zašmodrchaly až hanba) bez originality a jediného pořádného vtipu, jedno z nejhorších pekel všech dob a směšně levné masky čertů (chudák Martin Stránský), zbytečně naoko velkolepou a nevhodnou Maláskovu hudbu nebo režii bez nápadu? V úvodu filmu byla vidět snaha o natočení filmu ve stylu S čerty nejsou žerty. Pfff, tak to ani zdaleka, vážení. Pohádky mám rád, ale musí být dobré.Tahle nebyla. Dokoukal jsem ji jen kvůi Petrovi Nárožnému. ()

Enšpígl

Terezka Voříšková by se svým hlasem mohla hrát spíš dceru Fantomasáka než princeznu, ale to nic nemění na tom, že jsem si tohle pohádkování pořádně užil. Pěkný kostýmy, skvěle vybraný exteriéry (Dolský mlýn z Pyšný princezny forever a výlet tam vřele doporučuju), duo Nárožný - Postranecký si může roli králů nechat patenetovat , tadenem Voříšková - Mádlo působil velmi sympaticky a zjíštění, že i Lucifer je pod pantflem, musí nás, lidský kluky škodolibě těšit. Doplňková postava vodníka je zábavná a tak nějak to celý svižně utítká a nenudí. Původně jsem pohádce v moderním oblečku chtěl dát jen čtyři hvězdy, ale zdejší hodnocení všeho českého a současně divacky úspěšnýho mě speciálně u pohádky přijde až uboze elitářské a tak v rámci vyvažování povolám do boje i pátou hvězdu, a to i přesto, že si stále myslím, že Terezka Voříšková se spíš hodí do mý postele než pro role princezny, ale když tak o tom přemýšlím.............vem to čert. P.S. Teď koukám, že v tom hrál Miloš Forman a já ho nepoznal, tak to se na to budu muset kouknout ještě jednou, protože když jde o Formyho, tak to nezmám bratra. Stejně za to může Terezka protože je pěkná a jsem na ní tak dlouho vejral až mě kvůli ní utekl Formelínek. Zase se potvrzuje, že pokud jde o ženskou, chlap musí bejt ostražitej jak rys a nesmí ani na chvíli polevit, jinak se zaručeně něco semele v jeho neprospěch. P.SS. Tak Formánka už jsme poznal, spíci čertisko co hlídalo připoutanou Terezku ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,010,000║ Žiadna sláva asi som čakal moc a nedostal som absolútne nič, nulový dej, suché dialógy, prípadne nezrozumiteľné, až tichunké, Voríškova akási zachrípnutá, Mádl úplne prehráva vo svojej úlohe,... /15%/ ()

• Při záběru na kotle v pekle je na kotlích umístěna skrytá reklama. (Blekota56)
  • Jelikož Dolský mlýn už dlouho nemá mlýnské kolo, muselo být pro potřeby filmu vyrobeno a nainstalováno do původního otvoru pro hřídel, který je blíže skály. Ve stejném otvoru bylo mlýnské kolo i v pohádce Pyšná princezna (1952). (Blekota56)
  • Námět a scénář má na svědomí Miroslav Buberle, známý např. jako scenárista komedie Panic je nanic. (hippyman)