Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

jojo33

Guy Ritchie zase raz inak. A paradne! Je neuveritelne ako ten chlap v kazdom zanri (Sherlock Holmes, King Arthur) meni vzorce a trendy s nadsenym divackym zaujmom filmovych fajnsmekerov. Chyba tu vtip a nadhlad Snatchu alebo Lock, Stocku? Vobec nie, prave naopak. Mannovsko-zahlerovsky styl tomu sakramentsky sekne spolu s bezemocionalnym, cez mrtvoly iducim "terminatorom" Stathamom. Kazda nova casova sekvencia boostuje divacku zvedavost (po styridsiatich minutach pride ultra-zvrat, ktory zmeni a rozvinie uz i tak zaujimavy tajomny pribeh) a nadsenie az do vychutnavkoveho, remeselne najvrcholnejsie opatreneho finale v... (nechcem spoilerovat). Vedlajsie gangsterske ksichty su zarucene castingovou vyhrou roka (Scott Eastwood dokonaly demon, uplatny a zradcovsky McCanally). Skvely temny (az mysteriozny) hudobny sprievod vsetkej tej krutosti a realistickosti dodava este vacsi rozmer. Prepadovky skvele zostrihane a ozvucene... Kamera opat na Oscara (pravdaze, ako vzdy nedostane ani nominaciu)! PS: Zaverecna akcia sa co do intenzity a gradovania hravo vyrovnava bankovej lupezi z Mannovho Heatu. ()

Bogrant

Najtemnejší Ritchie svojej kariéry. Odosobnený od svojho typického sarkazmu, humoru a špecifického štýlu, tentokrát je tu s chladnou krimi, ktorá vie byť brutálna, zároveň však nie samoúčelne prehnaná, ale premyslená a precízne do seba zapadujúca v jednotlivých rozdelených sekvenciách. Nie je to žiadna stathamovka, Jason nemláti hlava-nehlava, ale hrá osudovú hru, v ktorej využíva svoju charizmu a prirodzenú drsnosť, podporenú grandiózne hutnou hudbou, skvelým výberom ostatných postáv, najmä záporákov (z Eastwooda je konečne poriadny Clint;) a perfektne rozohraným finále, ktoré sa nikam neponáhla, ale svojím vlastným tempom vyvoláva blažený pocit divákovej nasýtenosti bezchybnou akciou. Najlepšia novodobá pocta Mannovmu Heat. ()

mr_bohowsky

Kurňa takto sa proste robia filmy. Guy Ritchie je kráľ. Mám rád jeho filmy. Zoberie úplne jednoduchý scenár a bežný akčný film a urobí z neho skvost. Už od úplného začiatku, keď zacalo intro som vedel, že to bude niečo iné. Bravurna temna hudba perfektný herci a skvelý režisér urobia z tuctového filmu toto. Tlieskam úplná paráda. ()

nudlis

Hmmm, zadařilo se. Guy umí a Jason, když mu někdo dohodí solidní scénář a zařídí řádný režijní vedení, umí taky. Není to žádná držko-bitka, ale řežba je to veskrze solidní. Akorát ti Jasonovic "spolupracovníci" z tý jeho bandy, teda to byli hodně tupí řiťolezci. Jejich empatii se šéfovo trágou jsem jim nevěřil ani vteřinu. Tvářili se spíš jak kdyby si před tou klíčovou schůzkou navzájem povyměňovali anální kolíky a teď je to trošku tlačí. ()

Movielaik

Tleskám. Nezklamalo mě to. Už trailer mě hodně navnadil a světe div se, nepos.alo se to. Nebudu spoilerovat, mrkněte na to. Myslím, že tohle patří mezi Stathamovy nejlepší kousky. Musím dodat, že se mi líbila i hudba. Zase jednou mě potěšil dobrej akční film. ()

motyka52

Prvoligový nářez s extraligovým hudebním doprovodem. Po úvodní scéně jsem se bál, abych nemusel nostalgicky vzpomínat na Heat, ale nebylo třeba. Ritchie to má pevně v rukou, Statham tady nepůsobí nechtěně komicky a jeho omezený herecký rejstřík nakonec vlastně není na škodu. Jen ten závěr byl proti očekávní tak nějak neosobní. Tahle drobná vada mě ale nijak nerozhněvala. ()

Tr0nic

Štyri, ale s odretými ušami. Stathamovi stačilo zahrať štandardného kuriéra, ale všetci mu to zožrali, vrátane mňa. Akčný revenge thriller, kde je skoro všetko. Nestotožnil som sa úplne s poslednou pol hodinou , bolo to už trocha pritiahnuté za vlasy. ()

Slack

Príjemne strávených 110 minút. Je radosť pozerať na niečo, čo nie je zamýšľané ako niečo, čo má zaplniť prázdne miesto vo VOD archíve.  Hudba skvele dopĺňa dej. ()

jizvoun

Paráda, po dlouhé době jsem konečně dostal pořádnou testosteronovou akci, u které si nemusím klepat na čelo, ale usadit se do gauče, otevřít pivko a pořádně si vychutnávat všechny ty přestřelky, drsňácký řeči a krutopřísný pohledy. Za mě super oldschool překvápko. Guy Ritchie je stále ve formě a pro mě je tohle zatím top film letošního roku! ()

Malyszs

Guy Ritchie mě jako vždy odradil svým divným trailerem, jen aby mě výsledek o to víc překvapil. Kvalitní akčňáček s kvalitním obsazením a atmosférou. Čas při koukání ubíhal rychle. Kvalitní filmařina, ale nedal si tolik práce se scénářem a hudbou. O 2 levely horší než briliantní Gentlemani. První 2 třetiny top, třetí třetina akční nářez o něco slabší, ale pořád ok. Akce tady aspoň za něco stojí. Dost solidní 8,5/10. ()

Raziel811

V rámci tohoto žánru je nový Stathamovka asi to nejlepší co aktuálně máme a zároveň Stathamovi jako takovému tato poloha ala kus ledu sluší a dokáže ji uhrát. Za mě jediná škoda, že film má defakto 2 části. První je příběhový, pozvolná a druhá akční paráda, které bych si dal mnohem víc. Každopádně stojí za hlédnutí. ()

TURPIA

Jason obvykle točí filmy s ne příliš propracovaným dějem. Tady se to mění a svůj herecký výkon předvedl perfektně. Nasrani a pomsta z něj jen čiší a s nikým se nepára. Film mě chytl a už nepustil. Dej není až tak predvidatelny a líbí se mi jak je to vše pěkně zvládnuté. Za mě fakt povedená práce jak hereckých výkonu, kamery i hudby. Ten film má prostě koule. Jen ta finální přestřelka tomu filmu ubrala na kvalitě, ale pořád slušných 4z5 ()

rengers

Čekal jsem že to bude další akční flákota, ale mile mně to překvapilo. Akční scény byly dobré, také trochu humoru, Stallone by mohl závidět. ()

thekalli

Nečekal bych, že po Gentlemanech a všech možných Wiccích se Ritchie pustí do takového tématu. A hle! Ono to vyšlo, a to jako opravdu suprově. Guy Ritchie zase ukázal, proč se řadí k nejlepším režisérům současnosti a z látky a příběhu, který není zvlášť dechberoucí dokázal díky svým dovednostem, a nepochybně skvělému soundtracku, udělat velmi zlý a parádní film, ve kterém mě bavila snad každá scéna. ()

Sweepy

Svižný akčňák od Guye doplněná jeho rukopisem, tedy dobrou kamerou a přemrštěnou až nerealistickou akcí. Rozhněvaný muž vás vtáhne, a zejména první část filmu, kdy vás bude zajímat úplně všechno a těšíte se, co se z tohoto filmu vyklube. Další části byly už méně zajímavé, zejména co se děje týče. Děj pluje po povrchu, což je škoda, protože jinak by se jednalo o jeden z nejlepších akčních filmů. Vyvrcholení filmu jsem si představoval mohutnější a zábavnější, ale když se podíváme na setting filmu, tak se z toho vykouzlit nic lepšího asi nedalo. Každopádně slušných 7/10, na tu čtvrtou hvězdu to dostala podmanivá, temná hudba a, jak jsem již říkal, kamera. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD