Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

blondboss

Jason Statham prichádza opäť v dobre forme a spoločne s Guyom Ritchieom prinášajú výživnú akčnú jednohubku, ktorá nie je typickým masakrálnym výplachom v štýle typického revenge movie, ale prináša čosi zvláštneho naviac. Samotné prevedenie je unikátnejšie, akčné scény nie tak vyšpičkované, ale za to atmosferické s epickým hudobným podmazom. Chcelo to ešte vyšperkovať ten záver, ktorý bol podľa mňa dosť odfláknutý, ale inak sa na to pozeralo dobre. Škoda tých pár hluchých miest a spomínaného záveru, štyri hviezdy ale zaslúžené. 75 % ()

nixonky

Syrový, drsný revenge s nemilosrdným a velmi velmi rozhněvaným Jasonem, který zabíjí i pohledem. Výborná retrospektivní výprava, skvělý soundtrack podtrhující celkovou atmosféru a ten závěr ... ()

swinevenca

Můžu odpustit Ritchiemu, že nešel stejnou cestou jako vždycky. Můžu odpustit Stathamoj, že toho moc nenamluvil, protože jeho pár slov, a hlavně první čistka, filmu úplně stačily. Ale nemůžu odpustit McCallanymu, jak levej je při střelbě ingramem ze dvou metrů. Všechno jsem zkousnul, vlastně bych měl i chuť si tohle pomstychtivý, hudebně parádně podhutněný skorobéčko, pustit klidně znova, jen kdyby ten ingram nebyl tak céčkovej. Pak už si ani u orgánové slosovačky nezajuchám nad originalitou. ()

Karlos8

Úvod strašně super. Podmanivá hudba, která nemá konce a neustále oddaluje očekávaný zlom v ději. Ten přichází prakticky ve vhodnou chvíli. Retrospektivně se vracíme o pár měsíců nazpět a vše začíná do sebe pomalu ale jistě zapadat. Proč ne. Jason Statham hraje drsňáka každým coulem. Nikomu nic nedaruje a je v podstatě králem celé podívané. Celé to finišuje v solidním tempu, jen na úplném konci je střih, který vše urychlí natolik, až je to možná škoda. Na druhou stranu zase je fakt, že nastolený styl a tempo se dokázalo udržet až do konce! ()

Luckyboy

První polovina hodně libová. Přesně dávkovaná gradace, napětí z očekávání, které se musí řezat laserem. Jen škoda, že Ritchie nezvládne akceleraci a sice ve velké rychlosti, ale zpomalí a konec filmu vyjde tak trochu do prázdna. A nejen konec, i přestřelka v hlavní budově je zmatená, nemá tempo a dost náhodná. I dánský lehce komediální film (Retfærdighedens ryttere) měl mnohem lépe zvládnutou (ačkoli velmi minimalistickou) choreografii přestřelek. Škoda, že to Ritchie nedotáhl, protože jinak by z toho byl skvost nejen ve svém žánru. ()

Blazis34

Jason Statham je záruka skvělé akce bez větších emocí. Guy Ritchie šel na příběh z různých pohledů a i když divák věděl, jak zápletka dopadne, netušil kdo je proti komu a kdo s kým. Akce od první minuty filmu až do té poslední byla skvělá a bez servítek. Bezmála dvě hodiny utekly velmi rychle, a i proto dávám filmu čtyři hvězdy - 75%. ()

arconike

Súhlasím s neo250, takmer na 5*. Aj som dosť o tom uvažoval :) Vynikajúce prestrelky, konečne Statham na ktorého sa dobre pozeralo. ()

jim_clark65

Takýto antiklimatický film som nevidel už dobre dlho. Celé budovanie atmosféry mi prišlo zbytočné, keď sa človek asi v polovici filmu dozvie, aké sú pravé zámery hlavnej postavy a koniec filmu bol tým povestným klincom do rakvy, ktorý to atmosféricky kompletne zadupal pod zem. Podobné "odhalenie" bolo špičkovo zvládnuté napríklad v Sedem, kde dej nabral nové obrátky a ostal stále zaujímavým. Rôzne prelínanie línií sa dalo celkom v pohode pozorovať ale mal som pocit, akoby sa to snažilo priebeh deja naschvál komplikovať aby to vyznelo viac inteligentne, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Keby mi niekto tento film predostrel bez faktu, že ho natočil Ritchie, v živote by som na to asi neprišiel :D vôbec mi to nesedí do jeho štýlu filmov, ktoré boli svojím spôsobom vždy originálne - "Ritchieovky". Chápem niektoré hodnotenia - nie je to ten "mainstream" kde sa nám snažia silou mocou predostrieť nejakú tú agitku ale to ešte neznamená, že je tento film kvôli tomu dobrý. Statham hrá zase sám seba (ako inak) ale tento krát mi prišiel až príliš "toporný" a miestami doslova nepriestrelný :D navyše mi neprišiel, ako správna voľba pre túto postavu. (taký Benicio v oboch Sicario je lepším príkladom pre takýto typ postavy) 2/5 dávam za réžiu a budovanie atmosféry, ktorá ale bola zle zaklincovaná a vývoj (jadro) deja jej taktiež nepomáhal. Prosím budúcich recenzentov aby si odpustili porovnávanie Heatu s týmto filmom, ten kto používa toto prirovnanie zjavne nevidel daný film dostatočne krát. Heat je kompletne na inom levely, ako toto a zároveň je to celkom odlišný typ (hybrid) filmu - mne to prišlo ako neo-noir heist film, Wrath of Man je heist film možno tak z 1/4 a neo-noir to už vôbec nie je. Koniec-koncov tento film neurazí ale na druhú stranu vyfučí z hlavy, ako väčšina dnešných filmov (česť výnimkám). ()

BlondJames

Moooc dlouhý záběry na NIC, moooc dlouhý záběry na Jasona kterej má jen nasranou mimiku a nic víc. A hlavně žádná hláška, vtip, nic!!! Výborná kamera, Guy opravdu umí, ale ta přííííšerná nuda. No jo no, nejspíš pro fanoušky určitého typu akčňáků, já nevím, mě to opravdu neskutečně nebavilo.....Ale libovala jsem si  v režii, ta byla skvělá...a zbytek mi holt vůbec nic neříkal... ()

Plaque

Za mňa paráda. Bez zbytočných krávovin, filozofovania a prázdnych drsných póz. Jednoducho taká bezemočná pomsta v štýle starých klasík. Tlieskam. ()

bigbadboy

Poslední roky už je těžké si pustit nějaký akční film bez předpokladu, že to bude další propadák. Leč jsem k filmu přistoupil obezřetně, byl jsem mile zaskočen. Ve všech ohledech je film velmi dobrý, místy perfektní. Něco jako Rambo - Do pekla a zpět... už vlastně moc nečekáte a dostanete talíř řízků, dobrej salát a k tomu poctivě uvařený pivko. ()

sysyphus

V roku 2002 natočil reziser Luc Besson so Stathamom film Transporter, ktorý bol sviezi, bystry a miestami aj vtipny. Zial tato znacka bola nasledne pochovana dvoma srackovymi pokracovaniami. O to viac ma tesi vidiet po takmer dvoch dekadach obdobne sviznu a napaditu akcnu zalezitost od Guya Ritchieho, v ktorej Jason zase raz prevaza naklad vysokej ceny a odpratava popri tom zlosynov z cesty. Tentokrat sa sice jedna o cosi vaznejsiu dramaticku zalezitost s motivom pomsty, ktorej vsak vo vysledku nie je vlastne ani co vytknut. Je to dobre napisane aj zrezirovane, ma to hutnu atmosferu a funkcnu motivaciu postav. Takze suma sumarum sa jedna o dalsiu remeselne zvladnutu chutovecku od Guya Ritchieho s moralne nejednoznacnymi postavami, ktoru si po case znova rad pozriem. ()

AndrewNewman

Ritchie tentokrát mimo svojej obvyklej témy, ale scenár a réžiu zvláda na výbornú. Konečne niekto nabral gule na to, aby fušoval do legendárneho Manovho Heatu, ale samozrejme až takú kvalitu to nemá. Ale po pravde nemám tomu čo vytknúť. Potom, čo som si dal repete zvyšujem hodnotenie na čistých  hviezd. Herci sú super, zápletka nemá chybu a predovšetkým, čo sa mi najviac páči Ritchie film stavia na perfektnej rýdzo drsnej atmosfére. Pre fanúšika krimi žánru novodobá lahôdka. ()

Vito_LePour

První dvě třetiny filmu jsou super, klasické flashbacky vysvětlující děj, jak u Ritchieho známe. Výborně sehrané akční scény, na které bylo vyloženě radost se dívat. Na druhou stranu poslední třetina filmu moc neuspokojila a byl v ní trochu zmatek. ()

wowylgu313

Dávám 65-70% ... a proč né víc? Takhle, zbožňuji hlavního protagonistu a kousky kde se nachází si nenechám nikdy ujít a každý kdo zná, tak ví co je to za "ďábla" jsem prostě zvyklí na mírně rychlejší tempo s ním. Tohle bylo více temné, více krimi. (Více realistické) No a mně to prostě nesedlo, tak jako když vidím jak zničí půlku zeměkoule v Postradatelních nebo když si dává elektrošoky v Zastav a Nepřežiješ ... Nechci a neříkám že je to špatný film, to vůbec ale rozhodně nepatří mezi ty top kde bych za sebe mohl říct je to taková ta klasika s Stathamem ... problém byl i to že jsem se místy nudil a to prostě od Guy Ritchieho , neočekávám. Sooorry .. :P ()

hufnagel

Guy Ritchie v gangsterskej téme,ktorá mu ide najlepšie.Nebolo to však úplne orechové i ked Jason sa snažil ostošesť.Na Gentlemanov to ale nemalo. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD