The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

herr_carter

Po odmlce jsme zase s kamarádem našli nějaký ten FF, který se tvářil velice věrohodně - ať už podle neotřelého námětu, nebo i podle hodnocení. Úvod a typické žvásty ok, potopení se a začátek zkoumání okolí baráku a vnitřku ok...no a pak to začalo = typicky dojebaný film zbytečnými efekty a nadpřirozenými stavy. Přitom stačilo tak málo, už tak bylo pod vodou hovno vidět a nevím, proč tvůrci nezůstali u lekaček typu stín/něco za rohem/ zvířená voda/zvuky....Pokud zaspoileruji, tak "vysvětlením" celé situace a čí je to vlastně barák a posléze zařazením celé nemrtvé rodinky do děje, si tvůrci vykopali mělký hrob. Klasická diváková myšlenka "to si děláte prdel??"............................moje hodnocení = 4 z 10. ()

sedm.1

Režisérské duo Bustillo / Maury mě svou tvůrčí prvotinou Uvnitř vystřelili rovnou do těch nejslastnějších hororových nebes, a od té chvíle jsem od kluků v jejich další kariéře očekával, že se budou dít už jen další velké věci, jenže ona to zas taková sláva nakonec není, a i když tedy samozřejmě v rámci žánru se jejich tvorba pořád pohybuje v lehkém nadprůměru, tak co naplat, vypadá to, že prostě svého vrcholu dosáhli hned na začátku své tvorby. Každopádně, The Deep House sice určitě není podívanou, která by nestála za pozornost, naopak, chlapci ukázali, že se ve svém oboru opravdu vyznají a že s ním umí pracovat více než zdatně a působivě, tudíž se nezabývají žádným lelkováním a do tuhého začne jít velmi brzy, především tedy co se napětí a atmosféry týče, film má i spád, zápletka je výrazná a nápaditá a i její samotné zpracování v takovém polo found/footage stylu jistě není marným způsobem, jak diváka zaujmout a oslovit, na druhou stranu si nicméně nemohu pomoct, ale já se u toho nedokázal bavit úplně tak, jak bych si představoval a asi i měl. Za mně tomu totiž chyběly ty správné koule, nedokázalo mě to strhnout a opravdu zaujmout, celé je to takové neintenzivní, nezábavný, bez nějakých vážně povedených momentů, a filmu neprospěla ani ústřední dvojice postav, ovšem ne kvůli hercům, jelikož ty jsou většinu děje stejně ukrytí ve skafandru, ale kvůli jejich i na horor až moc plochým, nezajímavým charakterům. No a úplný závěr mě pak vyloženě nasral, jelikož sice fandím nehappyendovým vyústěním, tady to ale klucí fakt jakože už přehnali. The Deep House tak zkrátka je sice určitě kvalitní, fungující a působivý horor, ale opakuji, nedisponuje ničím, co by ho dokázalo udělat něčím víc, než průměrným, v žádném směru vyčnívajícím žánrovým zážitkem. ()

borec999

Režisérke duo Bustillo a Maury k ich vydarenému home invasion krváku Uvnitř (2007)  pridáva druhý zaujímavý horor, pričom tentokrát zamierili do duchárskych vôd (doslova). A ja som spokojný. Po veľmi dlhej dobe som videl originálny a netradičný námet, sympatické postavy a film s primeranou dĺžkou, ktorý sa zbytočne nenaťahuje a nie je v ňom ani minúta navyše. Ono samo o sebe, prezerať si útroby plne zachovaného zaplaveného domu vnímam ako celkom zaujímavé (a to aj bez toho aby sa do toho pridali duchovia a zápletka o satanistoch). Základným kameňom úspechu Deep Houseu je atmosféra. ktorá je podľa mňa výborná. Pôvodní obyvatelia domu, resp. bubáci boli dostatočne pôsobiví a pri jednej ľakačke (sumec) ma aj pekne myklo. Aj keď nie je to zrovna horor, ktorý by na jump scaroch staval a vsádza sa skôr na postupné, pomalšie budovanie atmosféry a napätia. Záver u mňa osobne bez výhrad. Po viacerých nevýrazných filmoch režisérov je Deep House náznak, že v nich predsa len možno ešte drieme nejaký ten talent. 70% a slabšie 4*. ()

Kienast

Po delší době nepříjemný pocit při sledování, cením zajímavý nápad "duchařina pod vodou" a je to fakt parádně natočené k tomu střídmá stopáž a máme tu jeden z nejlepších hororů tohoto roku. ()

iXtr3m3

Jedna hviezda za originalitu, jedna za slušné technické spracovanie a posledná tretia za cca 3 fajn ľakačky. Ale skončilo to len na polceste. Žiadne extra mordy, len akváriový stereotyp, ktorý začína sľubne a končí ako sa na správny horor patrí, ale jednoducho po pár minútach napriek svojej krátkej stopáži takmer začne nudiť. Nakoniec sa tak síce nestane, ale len kvôli tomu, že k tomu takmer došlo, nemôžem dať viac ako tri hviezdy. ()

Lencha

Bylo to lekací, klasutrofobický, hnusný... Tohle už znovu vidět nechci. Kdyby to bylo na souši, bylo by to taky hnusný, ale pod vodou? Fuj. Normálně jsem si chvílema držela před očima ruce a koukala se jen malou škvírou mezi prsty. Nebylo to pěkný. Oceňuju nápad s domem pod vodou, a že mě to udrželo v napětí a strachu. Slabší 3 hvězdy. ()

666Carnage

Originální pojetí a místo. Po sakra dlouhé době horor s atmosférou, napětím a zvláštním pocitem. Tohle jsem si užil, už jen to místo navozuje tísňivou atmosféru. Jako celek to dobře drží a to je hlavní. 75% ()

HonzysKISS

Tak tohle byla překvapivá pecka! Velmi originální. Zajímalo by mě, jak se to točilo. Místy to bylo opravdu creepy. I když musím říct, že postavy byly trochu nesympatické a potenciál to mělo větší. Mohlo by tu být více lekaček a ještě nějaké místnosti navíc. Určitě bych si přál pokračování. Takový horor se moc nevidí. 80/100 ()

Corpsegrinder

Natočeno je to hezky, bohužel pod originálním konceptem se skrývá podprůměrná duchařina která selhává v moment kdy se konečně něco začne dít. Že je to předvídatelný by mi ani tolik nevadilo, ale posledních 30 minut prostě vyznívá skoro až amatérsky a z rodinky vodníků už moc strach nejde. Moc tomu nepomáhá ani to že hlavní dvě postavy nejsou zrovna sympatický. ()

Strandmon

Právě jsem se přesvědčil, že i pod vodou může nastat scénáristické peklo, protože Bustillo s Maurym sice přinesli spoustu znepokojující hutné atmosféry, ale tak nějak zapomněli, že pokud film bude pořád dokola o tom samém, tak diváka za chvílí přejde i to napětí. V hororových aspektech film sice neselhává, prostředí je fajn, lekačky jsou super a je pravda, že když se pár (ne zrovna sympatický) začal potápět, tak mi párkrát přejel mráz po zádech, to ale přešlo jakmile jsem časem zjistil, že atmosféra je prakticky jediné co mi film nabídne. Scénář neexistuje, chování hlavních postav je klasicky hrozně nelogické a bohužel jsem hercům absolutně nevěřil ani ty plytké konverzace. Krásně navoněná, slušně natočená, ale příběhově bezduchá duchařina. ()

Flopik

Fantastický nápad natočiť ducharinu takto pod vodou, bez toho by to bolo o hviezdičku nižšie. Sympatický pár sa vydá preskúmať zatopený dom, kde samozrejme straší. Preskúmavanie je spravené skvelo, dopomáha tomu vynikajúca atmosféra. Natočené je to kvalitne a lakačky viac menej fungovali. Troška mi chýbali nejaké pamätnejšie masky a za mňa ich mohlo byť viacej.  Takisto by som prijal aj viacej info o tom dome a rituáloch. Celkovo som však veľmi spokojný a už dlho som nezažil takéto kvalitné strašenie, bez nejakej hnusnej masky. U mňa za 4*. ()

Harpy

Super super super a tlieskam !!!! Originálne, strašidelné a napínavé. Mne osobne sa film veľmi páčil a nič podobné som ešte nevidela. Možno by sa čosi našlo, čo tomu vytknúť, ale ja nechcem nič. Dostala som všetko čo som chcela. ()

TheSpearCZ

Deep House okamžitě zaujme originální lokací, a právě podvodní strašidelný dům je jednoznačným lákadlem, které je zároveň i nejsilnější stránkou filmu, protože to je přesně tak atmosferické, jak jsem jen čekal. Jenže poté přichází jeden problém za druhým a to především absolutně nulový scénář, kde sledujeme dvě bezvýznamné hlavní postavy jejichž dialogy jsou otravné na té nejvyšší úrovni. A to jako doslova, jediné co mě tu strašilo bylo, kdy přijde další "Bene?" - a že jich tu bylo. Deep House je postavený na výborném námětu, který z klidem mohl konkurovat těm největším Found Footage gigantům jako je REC, ale jednoduše tady chybí kvalita, jak na hereckých postech, tak i na tom režisérském. Lepší 2* ()

bozka10

Vcelku originálna ducharina pod vodou,silno klaustrofobický zážitok ktorý na začiatku klame telom a po zdanlivo ožvatlanom začiatku príde skutočne silná hororová nálož,pri ktorej som sa cítil miestami fakt nepríjemne.Medzi 4-5.Šnorchlovať nebudem ani vo vani už. ()

Warhorr

Wow. Skvělý found footage mixnutý s duchařinou a do toho i trocha okultismu. Asi všichni známe horory o strašidelných domech, kterých jsou tucty. Ale co třeba takový creepy house pod vodou ? Páreček urbex nadšenců cestuje po Francii a dostane tip na zatopený dům na dně jezera. Potápěčská výstroj, dron a ukazatel kyslíku budou jejich hlavními parťáky při jejich strastiplné cestě, z které se budou chtít vrátit možná ještě dřív než sami čekali. Atmosféra je místy mrazivá a lekačky určitě na škodu nejsou ( zasranej sumec ! ). Určitě jeden z nejlepších letošních hororů. ()

warrenur

Tocte si tocte..budu lajky, budu "sub-y" a mozno i Darwinova cena. :) Klisoidna haluz pod hladinou. Kto sa potapal aspon v hlbkach okolo 10m (nie to este 30m, ako to zaznelo vo filme) vie, ze takto to nefunguje ani nahodou. Obcas skor parodia, co zacala velmi skoro unavovat. Neodporucam. 35% ()

Aurus

Ok na tomhle hororu je jasný to že je hlavně stavěný na atmosféře a napětím což je velmi dobře. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, atmosféra tu je velmi solidní a povedená, napětí je zde velmi časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě velmi povedený horororový film. Za mě 6,5/10. ()

dannyyy

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Je to dobře natočené, pro mne zábavné "abandoned" téma okořeněné tím, že se to odehrává pod vodou. Svou atmosférou mně to připomnělo Loď Duchů. Bohužel scén, kde se něco děje, je jako šafránu, zde jde spíše o tu atmosféru a když už se něco děje, tak kamera je tak chaotická, že nejde nic vidět. Nápad a celkové zpracování ale hodnotím velmi kladně. Pozor, je zde ještě krátká potitulková scéna. 75% ()