The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

EvilPhoEniX

Yo Bustillo & Maury's did it AGAIN! Když tahle dvojce 15 let zpět natočila svůj debut Inside, tak ve mne probudili skrytou temnou esenci ZLA, né jen, že jsem díky nim začal milovat a intenzivně sledovat horory, ale také ve mne probudili zálibu v Gore, v extrémech a v překračování hranic, jejich následující tvorba sice už nebyla tak šťastlivá jako prvotní, ale Livide, Among the Living i Leatherface pořád řadím za lepší nadprůměry a jsou to režiséři, kteří se ani jinému žánru nevěnují, drží se hororu už 15 let, takže jejich novinka Deep House byla velmi očekávaná, ale sakra, nečekal jsem, že se stane to, co před 15 lety ! Letos neoficiálně začíná nová French Wave. Po letošním Meandre francouzi udeřují opět a Deep House je nejefektivnější strašení od Druhého Conjuringu!! Úžasný dílo. Bál jsem se, nedýchal jsem, potil jsem se, z každé další lekačky jsem měl šílenéj respekt a Deep House řadím okamžitě mezi horké adepty na Horor roku. Deep House má vlastně vše, co by správný horor mít měl a to nádherně štědrou stopáž 80 minut !! Je zde jen 20 minutový úvod a najede se okamžitě na hodinové intenzivní a atmosférické strašení té nejvyšší jakosti. Má originální námět v podobě podmořského Haunted House ( Najednou u některých jde originalita bokem), které je zároveň i Found Footage a Survival, takže ten film je originální ve třech subžánrech naráz! Uff to se nepodařilo nikdy nikomu. Dále má film 2 sympatické ústřední herce, na kterých divákovi opravdu záleží, dojde i na jeden zajímavý zvrat, špičková kamera, vizuál a hudba a strašení je zde sakra nepříjemné, jeden by si až pomyslel, co víc kdo sakra může vůbec chtít a mít tu drzost chtít víc! Hodinová infarktová Řež, při které mi opravdu nebylo dobře a chlupy se mi ježily téměř nonstop. Herci i scénař zde hrají naprosto vedlejší housle a kdo to po 100 letech do teď nepochopil, tak prosím přeorientovat na jiný žánr i směr, Horror It´s not for you . Jediné, co mi tak trochu chybělo je pořádný Gore, ale za takový parádní strašení odpustím cokoliv. Deep House Conjuring 3 zašlápl do země. Tak a teď už jen čekat na Sadness. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 5/5, Napětí 5/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 8.5/10. ()

POMO

Slibný upgrade strašidelného domu s jeho zákoutími, rekvizitami a tajemstvím, situovaného pod vodu, kde ho zkoumá pár potápěčů. V podobných scénách jako ze suchozemských variant námětu, akorát navíc s podvodním dronem s kamerou a ubývajícím kyslíkem. Ošemetnost filmového nápadu, kdy si dlouho říkáte “Co by je asi tak mohlo ohrozit pod vodou, když se tady nehraje na fantasy monstra? Vodník?” tvůrci nepřebíjí žádnou vynalézavostí a čím více se snaží tlačit na hrůzu, tím více je jejich dílko k pousmání. Debilní chování postav, křečovitá návaznost scén, nefunkční lekačky. Natáčení přitom muselo dát tolik práce… ()

verbal

Jak utopit kompulzivního tytrubkového kokota aneb začátek vodníků ve Francii je vcelku milým a místy i tísnivým počinem párečku ostřílených žabožroutských úchylů. Ovšem také obvykle fádním a klišovitým, čemuž se dost marně snažili zabránit akorát tím, že ten bububarák prostě zatopili. Rozhodně by se nic moc nezměnilo, kdyby celé to martýrium proběhlo na souši a satanovi zplozenci by ty videoinvestigativní mantáky prostě zadusili. A navíc by to bylo i daleko levnější. Teď se toho počítám zase chytne kdejaký plagiátor plagiátů a záhy se dočkáme i paskvilů jako V zajetí kesonů, Paravodní aktivity, 3:15 se utopíš, Pátek šplouchavého, Bublot, Noc oživlých potápěčů, Šelfy mají oči, Helldiver či La La Laguna. A to nechceme! ()

J*A*S*M

Dobrej nápad spočívající především ve výběru lokace dělá z The Deep House jeden z těch lepších filmů dua Alexandre Bustillo a Julien Maury. Proplouvání dvou potápěčů strašidelným zaplaveným domem umí být opravdu atmosférické, strašidelné a napínavé ... alespoň tedy ve chvílích, kdy hrdinové nemluví. Když mluví, tak je to poměrně bída. Bída dost možná vyplývající z toho, že online dostupná verze je z dominantní části v angličtině, a audio složka působí jako bez emocí přečtenej dabing / lajdácky odvedené postsynchrony. A to je ve filmu, kde jsou hrdinové 90% času v potápěčském neoprénu, a hlas tedy dělá 99% hereckého dojmu, docela velkej problém, kterej mi v podstatě znemožňoval si ten film vyděšeně odžít spolu s hrdiny. Zpětně jsem si kontroloval, že trailer byl ve francouzském znění, tak snad se časem objeví i nějaká "originální" verze (byť jedna ze dvou hlavních postav ve filmu je Brit, takže jazyková kombinace v dostupné kopii dává dějově smysl). Jinak třeba scénář nemá smysl moc komentovat, je úplně o ničem, což už jsme si ale u těchto tvůrců zvykli. The Deep House má být takový podvodní strašidelný lunapark, a jako takový funguje dobře, až na to hlasové herectví. ()

Fr

,,CO TO BYLO? DALŠÍ POTÁPĚČ?...“   Americkej páreček, co rád adrenalin. Nechybí kamera umístěná kdekoliv, takže chvilku je to found footage, chvilku zase né…. Chvilku zase jo, … Naštěstí se brzo dostanou k tomu jezeru a šup pod vodu, kde na ně čeká strašidelnej barák! To jako vážně!? Zajímavě pojatý… Wassermanovi by čuměli! Trochu toho strašení, ucházející podvodní atmosféra…. Víc asi nikdo nečeká.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sbírám lajky. 2.) Vlastním rybník a je tam nuda.  ///  Thx za titule „titulkomat“.              PŘÍBĚH ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

LIVINGDEAD

Film, na který jsem narazil jen náhodou. Zpočátku jsem se lekl, že to bude zase nějaká found footage sračka, ale jakmile pár dorazil k jezeru a začalo potápění, "Krve by se ve mně nedořezal"... tak jsem by napnutý. ()

ricci.s

Po Inside a Livide tretí najlepší horor od mojej obľúbenej režisérskej dvojice. V posledných snímkoch trochu poľavili, takže som rád, že po dlhej dobe prišlo niečo fakt atmosférické. Práve Livide je film, ku ktorému má The Deep House najbližšie. Taktiež sa totiž jedná o strašidelnú prechádzku po (tentokrát) zatopenom dome s temnou minulosťou, ktorý si žije tak trochu vlastným životom a nebude jednoduché sa z neho len tak dostať. To pocíti na vlastnej koži sympatický párik, ktorý sa vyberie na obhliadku, no nanešťastie otvoria dvere, ktoré mali ostať navždy zatvorené. Nebudem spoilerovať, čo ich tam presne čaká, ale môžem povedať, že je to kurva napínavé až do poslednej minúty. Malé upozornenie: na gore nedôjde vôbec (o tomto film tentokrát naozaj nie je), a prekvapivo mi to nevadilo. A želal som si, aby trval aspoň o polhodinu dlhšie, pretože som mal pocit, že sa tam dá vymyslieť ešte strašne veľa vecí. Ak by som to zosumarizoval, nie som z toho nadšený ako z Inside či Livide, ale som VEĽMI, veľmi spokojný, a u mňa sa The Deep House nepochybne zapíše medzi vrcholy tohto roka. Nie je totiž veľa hororov, ktoré by fungovali iba vďaka atmosférke, a to aj bez brutality či ľakačiek. ()

tron

Ono to nie je bežná sračka, ale pri tak skvelom námete (zatopené duchárske mestečko!) a výbornom a v dobrom kontroverznom režisérskom duu, je výsledok smutný a ak vezmeme do úvahy premárnený potenciál, môžeme pokojne hovoriť o jednom z najhorších hororov roka. V podstate je to oveľa väčšie sklamanie, ako anonymné tupé béčko. Od toho aspoň nič nečakáte, na nič sa nehrá a viete, že si za to môžete sami, nemali ste to pozerať. Tu ste však natešení a potom dostanete dvojicu mimoriadne nesympatických postáv, zastarané spôsoby strašenia a ďalej sa mi ani nechce pokračovať. Hej, Bustillo, Maury! Za potopenie geniálneho nápadu pôjdete do pekla, tešte sa. Ani po vizuálnej stránke to nie je žiadny zázrak. ()

Bloody13

V základu jen standardní bubákovina, která těží jen a pouze z nápadu zatopit starý barák a vyslat do něj dva potápěče, co se budou schovávat pod postelí před duchy - vodníky. Bustillo s Maurym ve zdejších hlubokých vodách poztrácely své ostře nabroušené koule a snaží se tentokrát strašit stísněné prostředí, tmu a POV kamery. Díky téhle kombinaci se však nelze divit, že místy jde skutečně hovno vidět. Do toho jakékoliv sympatie postrádající pár, co se do těchto sraček dostane vlastní vinou ("Já vím, miláčku, že máme kyslík ještě na půl hodinky, ale podívej na ten Kristem zapečetěný sklep! Co kdybychom ho pořádně prohledali? Třeba tam najdem mrtvolu...") Na druhou stranu, pokud nemáte rádi vodní hloubky, trpíte klaustrofobií a milujete šťastné konce, máte solidní šanci, že se vám v závěru lehce zpotí řiť. ()

Mr.Apache

Ach jo. Takový slibný, neotřelý nápad... Takové pěkné prostředí... Ale proč to ti francouzští soudruzi natočili tak, že jsem se skoro vůbec nebál? ()

Marceloo

Ambiciózny pár sa vydáva do Francúzska, kde chce získať obsah pre svoj video kanál. Keďže im nádhery vidieka nestačia, poslúchnu radu miestneho človeka, ktorý im povie o tajnom mieste, kde môžu získať úžasné zábery. Ide o dom, ktorý je skrytý pod vodou, ale skrýva tiež desivé tajomstvá. - Vynikajúca jazda francúzskych šialencov, u ktorej ale pochopím aj nižšie hodnotenie, pretože celkový dojem dosť závisí na tom, či divákovi sadnú hlavné postavy. Nabitý dej prevažuje všetky negatíva, a aj keď skúsenejší divák dokáže odhadnúť, kedy sa čo stane, ten pocit, že s každou minútou majú protagonisti stále menej kyslíka, vo mne celý čas vyvolával nepríjemné pocity. Po dlhej dobe ide o horor, u ktorého by som si želal, aby bol dlhší, pretože použitá mytológia nie je príliš rozvinutá a ponúka fakt vela priestoru na spracovanie. Osobne ale považujem tento horor za príjemné osvieženie a niekedy sa k nemu určite vrátim. ()

choze

Originální nápad, pěkná lokace i kamera a o kolik to muselo být náročnější natočit než běžný film o strašidelném baráku... Ale scénář je prostě nuda. ()

Eliott

Po delší době opět opravdu strašidelný horor s naprosto dokonalou atmosférou! Krátký úvod a hned následuje velice výživné a nápadité strašení, kdy každá minuta stojí za to. Film v diváku vyvolá nepříjemné pocity hned z několika důvodů. Jakoby nestačilo, že jsou hlavní postavy hluboko pod hladinou v naprosté tmě, ale především se dostanou do klaustrofobicky působícího tajuplného domu. Postupně odhalují temnou minulost tohoto místa a bohužel se jim podaří probudit něco co v domě přebývá a na odchod je rázem pozdě...? 90% PS: Jeden z nejlepších hororů tohoto roku. ()

castor

I kdyby nic jiného, tak nám tady francouzská režisérská dvojice Alexandre Bustillo a Julien Maury léta páně 2007 zanechala znepokojivý hardcore Inside, a to už prostě něco znamená. V thrillerovém žánru rozhodně. Protože Inside bylo a je přehlídkou explicitního násilí a neuvěřitelně hutné atmosféry. Tentokrát dvojice vsadila na mladý pár, který se zaměřuje na prozkoumávání tajemných míst nacházejících se pod vodní hladinou. Nový materiál má představovat zatopený barák kdesi ve Francii a prolezlý nějakým tím strašením. Dron detekuje pohyb. Asi ryba. Pak zazní překvapivý tón. Na klavíru zřejmě zapracovala koroze. Zatímco on se snaží mnohé racionálně vysvětlit, ona už je ze všech těch stínů, škrábanců na dveřích a podivných zvuků nervózní. Zlo holt zatopené obydlí jaksi neopustilo a páru pomalu začíná docházet kyslík. A cesta nahoru nebude jednoduchá. Má to svou atmosféru, docela často to není příjemné, ale že by to ve mně vyvolávalo nějaký zásadní děs, tak to zase ne. Navíc ty průpovídky potápěčů místy docela tahají za uši. ()

*CARNIFEX*

Tá štvrtá je za originalitu, lebo ducharina "pod vodou" tu ešte (asi) nebola. Ideálna stopáž a pár atmosférických pasáži potešilo, a tak niet dôvod na mimoriadnu kritiku. Dobre natočené .. ()

Davies182

Dobrý nápad, zajímavé prostředí, ale tuctové strašení. Spíš jen takové přátelské podvodní bububu, a i když muselo dát strašnou práci to natočit, a vlastně jsem si to celkově dost užil, tak se nedokážu zbavit pocitu nevyužitého potenciálu. Možná to chtělo víc explorativně detektivních prvků na úkor žánrových klišé a jump scare momentek. Víc dramatu a méně adrenalinu. ()

gogo76

Už sa ani nedá spočítať koľko hororov na tému strašidelný dom existuje, no budú ich už určite stovky. Tento je ale predsa len aspoň originálny. Skúmať dom zaplavený vodou je zaujímavé, neskôr napínavé a keďže sme v hororovom žánri, sluší sa napísať aj strašidelné, ale to nefunguje celkom podľa mojich predstáv. Dalo sa to urobiť lepšie? Vždy sa dá a v peniazoch problém nebol, lebo to prostredie jedného zaplaveného domu na dusnú atmosféru úplne postačuje. Film je fajn, ale neubránite sa pocitu premárnenej príležitosti, pretože tento námet bol skvelý, no výsledok iba jemne nadpriemerný. 60%. ()

darkrobyk

Ani pořádně nevím, kdy jsem viděl tak slušně atmosférický horor. Samozřejmě nejvíce za to mohlo prostředí pod vodou. Tak trochu se mi vybavily snímky 47 metrů a další podmořské počiny se žraloky, zatopené jeskyně, řetězy z Hellraisera, halucinogenní Horizont události a také Záhada Blair Witch...nejvíc jsem se bál, aby celý film nebyl FF, což se naštěstí nestalo. Hrátky s černou magií, záhrobí, nemůže zemřít to, co nejde zničit, Kristus na stráži a ryby, které jako správný symbol křesťanství do okolí domu nepáchly. Tedy vyjma sumce, který byl možná zakuklený démon, Ďábel či jaké to monstrum uctívali (dovedl bych si představit i náznaky ze světa Lovecrafta...). Každopádně naháněčky v zatopeném domě byly skvělé! A opět jeden z počinů dokazujících, že solidní horor nepotřebuje vůbec gore. Zato ten sumec mě dostal. A závěr jsem čekal trochu jiný, ale takhle měl smysl...tož OK. ()

666teen

Rákosníček. Ladův Vodník. Ti, co nikdy neumřou, protože nikdy nežili (trocha HPL). Za mě parádní potápěná exkurze do zatopených oblastí...Nejsem si úplně jistej, co na to doktor Mráček, ale v konfrontaci s touhle rodinou bych si na Mráčka nevsadil ani chcíplou bělici. Všechno, čeho jste se báli v bazéně, aneb fakt se nechte zdeptat. ()