The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

maddy

Ducharina pod vodou? Ten nápad na jednej strane znie neskutočne originálne, pretože podobný horor ešte nevznikol, na druhej strane znie tak dementne, že to mohlo hravo dopadnúť katastrofou. To sa našťastie nekoná, pretože duo Bustillo/Maury je natoľko šikovná dvojica režisérov (Inside), že z The Deep House som bol prvú hodinu vyslovene nadšený. Jedná sa o horor, ktorý sa skutočne odohráva po (takmer) celý čas pod vodou, kde jeden pár skúma potopený dom. Príbeh je síce tisíc krát obohrané ducharské klišé, ale zasadením pod vodu vlastne film naberá neskutočnú atmosféru, na ktorej prakticky po celý čas stavia. Ono sa tu v konečnom dôsledku toho až tak veľa nestane, ale tá neustála stiesnená atmosféra podporená tým, že zo situácie nebude možné tak ľahko uniknúť dokáže v divákovi vyvolať neraz veľmi nepríjemné pocity. Navyše to má parádny vizuál a momentov (dvojica mŕtvol v pivnici), ktorým sa nemôže rovnať ani polovica ducharín odohrávajúcich sa na zemi. Bohužiaľ to platí iba o prvej hodine, resp. do samotného záveru/záverečnej dvadsaťminútovky (s posadnutým priateľom), ktorá tú atmosféru odrazu stratí, a namiesto intezívneho finálne ponúkne iba to najklišoidnejšie klišé zo všetkých hororových klišé, postavy sa začnú chovať až nesnesiteľne hlúpo a celé to vyvrcholí do trestuhodne nenapínavého finále (s absolútne zbytočnou potitulkovou scénou navyše). Škoda, pretože prvú hodinu som bol rozhodnutý dať štyri hviezdičky, bohužiaľ v záverečnej tretine ma ten film stratil a dokonca až iritoval tým, že to Bustillo/Maury nedokázali zakončiť akokoľvek šikovnejšie. V predošlých minútach totiž mali hravo nakopnuté na nový kultový snímok. Takto sme dostalo vo výsledku len lepší hororový priemer. CELKOVO: 6/10 ()

TomX2

Nápad dobrý, prevedenie tiež, ale stále sa neviem zbaviť dojmu, že sa z námetu dalo vyťažiť oveľa viac. Nuda nehrozí, je to pekne natočené a celý čas vás bude zaujímať, s čím originálnym prídu tvorcovia najbližšie, žiadny drastický krvák sa však nekoná a znepokojivý pocit to v divákovi pravdepodobne tiež nezanechá, nehovoriac o scenári, ktorý... mohol byť trošku lepší. Inside (r. 2007) od režisérskeho dua Bustillo-Maury tak ostáva stále neprekonaný, ale The Deep House zaručene patrí k tomu lepšiemu, čo sme od tejto dvojice mali možnosť vidieť. Čisté tri. ()

Trevor

Úplne nečakane katolícke kríže...je úplne kedno v akom zmysle a prečo ale tá nenávisť liberálneho odpadu spoločnosti už prekračuje všetky hranice, aj tie podvodné. Inak priemer mínus jedna hviezdička... ()

M.i.k.e

Deep House zkraje vypadá jako další zbytečný found footage,ale když dojde na potápění,stane se z něj v průběhu času solidní malý horůrek,který těží z podvodního nápadu maximum.Trochu sem se bál,že domeček pod vodou bude velké omezení,ale tvůrci z toho opravdu vymačkali co šlo a poslední cca půl hodinka by si zasloužila čtvrtou hvězdu...70% ()

honajz2

SPOILERY Ze začátku mi to skutečně hodně sedlo, i přes ten zbytečný začátek v Ukrajině. Atmosféra mi v tom přišla hodně silná, vyvíjelo se to solidně a dostatečně rychle, jenže jak se hlavní dvojice dostala pod vodu, začínalo to celé jít do háje. To jejich zkoumání baráku teda ještě nějak šlo, dejme tomu, i když už tam mě to přestávalo bavit, jenže od té cihlové stěny to už je čím dál tím horší. Ben i Tina jednají dost divně, nejprve se vší silou snaží dostat nějak ven, pak na ně něco bafne a místo hledání cesty ven jdou zase zkoumat barák s tím, že asi čím níž půjdou, tím větší šanci na útěk pryč budou mít, ale chvílemi to ani neřeší. A když se tam začne odhalovat to "velké" tajemství za tím vším, včetně jednoho dost odhadnutelného zvratu, spadne to na úroveň nejlacinějších duchařin. A konec nestojí za nic, prostě to, co jsem čekal už od začátku. A přitom by to celé šlo vyvíjet někam dál, ale na to si asi duo Bustillo/Maury netrouflo. Takže z toho ve finále je jen průměrná duchařina, která je "originální" jen tím, že je strašidelný barák zatopený - a nechápu, proč bych za to měl nadhodnocovat, když ten nápad s ničím svým, co by ho povýšil na jiný level, nepřišel. Ale tak aspoň, že si to tu atmosféru místy udržet dokázalo, když už nic jiného. A přitom to tak solidně začalo, ach jo... Btw za povedený soundtrack to u mě ale má nějaké body k dobru. Ten se mi na tom vlastně líbil nejvíc. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc mi dochází, jak moc nepromyšlené to nakonec je a že děj si režisérské duo evidentně chabě vymyslelo za pochodu. 2* ()

bourec

Trocha footage, duchařina, a samá voda. Příběh nijakej, a když vemu, že sem na to koukal kolem půlnoci, tak ani postrašenej, protože podobnejch hysterickejch záchvatů sem viděl mraky, ani pobavenej, protože u tohodle neusnout byl docela kumšt. Jedna hvězda za to, že na konci dostal film alespoň jednohvězdičkovej smysl. 20%. ()

Langy10

Nápad dobrý, film nikoliv. Hudubu skládal Rembrant ne? Hrozný. To je horor a div tam nehraje Sija. To jak kdyby na obrazu Picassa byl Naruto, stejná sračka nehrajíc s touhle linií . 10% ()

dubinak

Tohle mělo potenciál jako bejk. Jednoduchá myšlenka, jednoduchý příběh a zajímavé netradiční prostředí z toho dělá nenáročnou záležitost, která vsadila všechno na jednu kartu, a to atmosféru. Což o to, ta by se tam třeba i našla, ale přesně jak tady napsal už Smutňák, hrozně to kazí ta neautentičnost projevu herců dabérů, kdy hlas je vlastně to jediné, co postavy poskytují vzhledem k tomu, že jsou v potápěčské výzbroji po většinu stopáže. Je fakt škoda, že právě tohle tady ničí zážitek naprosto zbytečně. Ne, že by to příběhově bylo něco světoborného, ba naopak, ale mohla to být jedna z těch lepších nenáročných duchařinek. ()

Martrix

Roztřepané kamery maskující chatrný rozpočet a často i neexistující, nebo maximálně třístránkový scénář, mě nebaví. Nedělá mi to dobře jak na oči, tak na mozek. Za nástupce těchto roztřepávačů by se dali považovat youtubeři. A dva takoví se vydají potápět do zatopeného domu. Záběry pod vodou ovšem byly překvapivě v pořádku a první polovina filmu byla díky podvodnímu baráku slušně napínavá. Jenže pak se to celé krapet zvrhlo a společně s kyslíkem obou potápěčů, se vytrácela naděje, že by to nakonec mohl být překvapivě dobrý horor. Závěrečná třetina vše poslala do kytek...nebo do řas, vyberte si. Scénář by se tak dal shrnout do asi čtyř laxních vět, ktreré nenapíšu, protože bych vám vyspoileroval jak moc hloupý film to je. Celé dvě hvězdy jdou jen a pouze za tou parádní atmoškou a vizuálem. ()

Deyw

starej dedek na retezu chodi pod vodou...blikaj tam cerveny svetla a pak se vzdy kazdej probere jinde..fajn napad, ale provedeni nuda..prvnich 30 by slo, ale jinak je to deep house 😢 ()

Nivenx

Od mojí oblíbené režisérské dvojice opět parádní film, kdy hraje tu nejlepší roli děsu hlavně atmosféra pod vodou s omezeným časovým limitem! Nebýt to pod vodou je to standardní duchařina v domě, ale díky geniálním nápadům s kyslíkem, mrtvolama, světlama a kamerama to opravdu stálo za to! ()

UhLee

(6/10). Atmosférický thriller, který by byl daleko lepší, kdyby herci tolik nemluvili. Dozvěděl jsem se, že existuje i francouzská verze a ta by se k tomu asi hodila více. Bohužel, podruhé už na to koukat ale nebudu. Film má poměrně úspornou stopáž, což vidím jako velké pozitivum. Atmosféra se nerozbíjí hluchými místy a krásně diváka udržuje v napětí. Osobně nejsem moc na takové typy horrorů, ale tady to bylo svým způsobem i originální. Hlavně tedy díky vodním záběrům, kdy divák instinktivně zadržuje dech a má opravdu sevřené hrdlo. Originální, atmosférické a úderné. ()

BROKEN_

Očekával jsem jeden z nejlepších hororů roku... nakonec jsem dostal jedno z největších zklamání roku. Od francouzské dvojice Bustillo a Maury jsem nic neviděl, ale trailery na mě dělali dojem, že dostaneme kvalitní horor. Jenže je to někdy pitomě sestříhaný, kamera je mnohdy nepřehledná a celý ten děj okolo domu a toho co tam na hlavní postavy čeká je po scenáristické stránce hodně odbytý. Několik věcí vlastně ani nedává smysl a není ani naznačený, jestli tvůrci chtějí duchařinu, nějaké nadpřirozeno, ne nic tam není nebo já to tam neviděl. Atmosféru se někdy daří vybudovat, ale je toho málo. Co ale musím vypíchnout, tak to je jedna lekačka s rybou, která se hodně povedla, dostalo mě to. Celkové vyústění filmu je za mě hodně neuspokojivé a potitulková scéna zbytečná. A to nemluvím o úvodní scéně, která je ve zbytku filmu naprosto nesouvisející. Pro mě hodně promarněný potenciál. Z tohohle mohl být skvělý horor. Škoda 4/10 ()

Sfinkter

Za stísněnou atmosféru může podvodní svět a ubývání kyslíku, na komorní horor o dvou postavách velmi povedené, nadějný závěr se zvrtne v tragédii pro oba. ()

oveckaoa

Chlápek s ženskou mají internetový kanál kde natáčejí videa z zajímavých míst (nemocnice kde se vraždilo a podobné) jednou jedou do Francie kde mají natáčet podmořské ruiny, ale tam je moc lidí tak jdou na místo kde je pod vodou barák. Největší plus je prostředí jelikož nápad na duchařinu pod vodou tu ještě nebyl bohužel film je  krátký klidně to mohly natáhnout i na 2 hodiny. 60 procent ()

Skeksis

Pekný bazén! Krajší ako ten, v ktorom som sa pokúšala utopiť. Je to jasné posolstvo, že pri zatopených domoch netreba zabúdať na také malichernosti ako satanistické ornamenty pokreslené po zemi. To už by ste sa mohli fakt utopiť! Alebo vlastne by ste po utopení mohli viesť cool život pod hladinou. Je to len na vás... ()

xLIGHTx

Tento filmík vzbudzuje značne nepríjemné pocity. Vodné prostredie bolo zaujímavou voľbou, ktorá vytvára v prípade uviaznutia totálny pocit tiesne, zúfalstva a beznádeje. Veď ako sa hovorí, pred ohňom utečieš, ale pred vodou nie. Tvorcovia sa posnažili byť invenční, čo sa týka prostredia a ďalšie nápady sú i ďalej, hlbšie ;) v rámci filmu a to sa počíta. Nejedná sa samozrejme o veľdielo, ale o riadne sympatický kúsok. Autori povymýšľali pod vodou mnoho vecí, možno i viac, ako by jeden čakal, nápaditosť a plodnosť režisérov a scenáristov je viac než pestrá (už tam chýbal iba vodník ;). (The Deep House mi imho asi viac pasuje ako filmy z ich predch. kvalitnej tvorby.) Prosto, veľmi sa podarilo toto strašenie, hoci tentokrát podvodné. ;) (PS1 Nemožno vylúčiť, že sa postupne začnú objavovať podobne situované filmy, ktoré sa budú The Deep Houseom inšpirovať.) (PS2 Ten šedivý chlapík Pierre by si zaslúžil, aby mu bola hodená aspoň oliheň na intímne partie, to by bola možno zaujímavá Squid Game. ;) ()