Sissi - Osudové roky cisárovnej

• Česko Sissi, císařovnina osudová léta (viac)

Cisár Franz Josef sa musí vo Viedni venovať štátnym záležitostiam a tak Sissi odchádza sama do Maďarska, aby sa pokúsila získať tamojšiu revolučne naladenú šľachtu na stranu Habsburgovcov. Jej najväčším podporovateľom je šarmantný gróf Andrássy, ktorý jej dokonca vyzná lásku... (RTVS)

mkubalikova

Po slabším druhém dílu je Sissi zpět zralejší a smutnější. Je to pohádka, kde mě závěrečná scéna v Benátkách pokažde dojme až k slzám. 80% ()

TroiMae

Potřetí už z komických milostných avantýr plukovníka Böckla je fraška a z osudovosti císařovniných let stále jen červená knihovna. Vzhledem k tomu, jak dramaticky ve skutečnosti její život, rodina a vztah s císařem vypadaly. Film vše nekalé ignoruje a opět neomylně skončí triumfálním happy endem. Jsem rád, že na čtvrtý film už Romy Schneider řekla „ne“. Nedovedu si představit, jak by režisér v tomto duchu pojednal všechno to trápení a tragédie. ()

wosho

Celá tato trilogie roste spolu s hlavní hrdinkou. Zatímco první díl byl silně naivní pohádkou, dle skutečnosti. Trojka spíše již dramatem o ženě, která se probrala z romantických iluzí a uniká sama do sebe. Romy Schneider je ve své životní roli, která byla dar i prokletí, skvělá. ()

Roman Albach

Poslední díl trilogie o Sissi, který osobně mám nejraději. Devatenáctiletá Romy Schneider herecky dozrává a svoji císařovnu hraje bezchybně. Přestože se už natáčení třetího dílu vzpírala s nepříjemným tušením, že pro diváky už bude navždy jen a jen Sissi. Scéna, ve které Sissi tajně vyslechne osudnou diagnózu, která jí dává jen pár měsíců života, patří jednoznačně k nejsilnějším v celém filmu. Myslím, že od Ernsta Marischky to byl geniální nápad. Proč sdělit smutnou pravdu citelně lékařem, když ji může Sissi vyslechnout z úst nemilované tchyně Žofie, která již upozorňuje Františka Josefa, že je čas podívat se po nové císařovně. Ta současná svoji úlohu, tj. přivést na svět následníka trůnu, již přeci nesplní. Ať jsou názory na Sissi trilogie jakékoli, myslím si, že vidět alespoň jeden díl Sissi patří k filmovému vzdělání. Přeci jenom tyto filmy v 50. letech byly v Evropě jedny z komerčně nejúspěšnějších. ()

jakeer

Rád sa na to pozerám, aj z nostalgie, ale príde mi to aj vtipné. Geniálny slovenský dabing pridáva filmu minimálne jednu hviezdičku. ()

zdeny99

Závěrečný díl o "pohádkovém" životě Sissi, rakouské císařovně už není tak pohádkový a sladký jako předešlé díly. Sissi cestuje po Uhersku, kde se jí vyznává hrabě Andrássy  a Františka Josefa II. to samozřejmě nenechává klidným. Vrcholem tohoto již melodramatického dílu je ovšem Sissina nemoc, která se zdá být nevyléčitelná. Ostatně už maďarská cigánka na začátku filmu jí věštila z ruky, že její život nebude šťastný, ačkoliv jí do očí řekla pravý opak. A to trilogie nekončí tak, jak skončil Alžbětin život, tedy atentátem ve Švýcarsku. Místo toho trilogie končí nádhernými záběry na Benátky a jedním velkým happyendem Sissi a Františka Josefa II. [2361. hodnocení, 35. komentář, 66%] ()

Evander

Poslední díl Sissi se mi líbí téměř stejně jako ten první. Je samozřejmě zase sladší, naivnější, ale přesně to ocením, když chci na chvíli vypnout a odpočinout si. Řekl bych, že je to taková milá, neškodná, historická pohádka, a to mluvím o všech třech dílech. Všechny tři díly též spojuje úžasná výprava a překrásné kostýmy. 67% ()

Brinkley

Nebýt mladičké Romy Schneider, nestála by celá trilogie za zmínku. Tento poslední díl je navíc ze všech nejslabší. Jako holce na prahu puberty se mi Sissi sice líbila, nicméně z pohledu dospělého diváka, pro které byl film též určený, nemůžu lehce strávit tu přílišnou sladkobolnost, kvůli které byla historická fakta nejen zjednodušena, ale i překroucena. ()

ostravak30

Ze tří dílů o Sissi je závěrečný opravdu "nejhorší". Přestože stopáž mají vcelku všechn stejnou, třetí díl se hrozně táhne, je nudný a málo záživný. Až italská událost mě trochu vzbudila z polospánku. Do té doby se toho ve filmu moc neděje a i humoru povážlivě ubylo. ()

Joe16210

I třetí díl z filmové trilogie si udržuje stejnou kvalitu jako první dva. Především výběrem exteriérů, které jsou tentokrát vskutku exotické. Od Maďarska, přes Madeiru, Řecko až po Itálii. Na to se kouká krásně. A ještě skvěle doplněno hudebním podkresem. Je možná dobře, že tahle romantická série nešla přiliš do pozdějších krutých let císařovny Sissi, ale zaměřuje se především na to pozitivní na jejím životě. I když zde náznakem ten její temný konec už naznačila scéna s nemocí. ()

cinema_cz

Pokračování cukrkandlové verze osudů populární panovnice už tentokrát nezachrání ani krásná Romy v titulní roli, ani důraz na zápletku kolem dvorských intrik. 40 % (Ci 12/2007, str. 101) ()

PTuranyi

Tretie pokračovanie osudov cisárovnej Sissi už okrem politických manévrov a vzťahových peripetií neponúka nič. Na scénu sa opäť vracia Nene a jej vzťah k Franzovi a gróf Andrássy a jeho vzťah k Sissi. O zábavu sa stará opäť iba plukovník Böckl, ktorý sa mení na prelietavého záletníka. Atmosféra filmu tak klesá k naivnému priemeru aj keď mu nemožno uprieť podobné čaro ako má Agnelika. ()