Sissi - Mladá cisárovná

• Česko Sissi, mladá císařovna (viac)

Zaspomínajme si na nezabudnuteľnú Romy Schneiderovú v úlohe pôvabnej princeznej Alžbety Bavorskej, do ktorej sa zamiluje rakúsky cisár František Jozef I. (Karlheinz Bohm). Obaja mladí ľudia musia prekonať najrôznejšie prekážky, až kým je Alžbeta v roku 1854 korunovaná za cisárovnú, ktorú jej poddaní s láskou nazývajú Sissi. Vtedy sedemnásť ročná Romy Schneiderová sa vďaka tejto úlohe stala populárnou nielen v Rakúsku a Nemecku, ale v celej Európe. Sissi z nej doslova urobila filmovú hviezdu, na ktorú nemožno zabudnúť. (oficiálny text distribútora)

kinderman

Dílo vysoké historické hodnoty, schopné povýšit cenu rakouského ducha (jak mínilo ve své době rakouské ministerstvo školství), nebo obrázek laciné lidové zábavy (jak byla přesvědčena představitelka titulní role)? Za b/ je správně, ačkoli devastující vliv tchyně na mladé manželství je zde vykreslen docela přesně. ()

joelly01

Jeste vetsi bombice nez jednicka, jak Sissi trpela ze ji ta zla tetka vzala dite tak jsem se uplne trasla vzteky a pak jsem se normalne rozbrecela dojetim kdyz Franz Josef rikal jak ji miluje ze vseho nejvic a vzal ji na tu krasnou horskou chatu! Jezisi, ja jsem posledni dobou fakt hrozny kolotocar.... ()

Roman Albach

Film Sissi, mladá císařovna byl logickým vyústěním nečekaného úspěchu Sissi z předcházejího roku. V německy mluvících zemí se doslova strhla Sissimánie v jejímž středu stála mladičká Romy Schneider. Pro mě osobně je tento film z celé trilogie Sissi nejslabší. Nicméně opět musím uznat, že Ernst Marischka byl ve svém oboru mistrem a vytvořil snímek, na který se dá velmi příjemně dívat i 50 let po jeho vzniku. ()

Faidra

Ve věku, kdy jsem odrůstala pohádkám, mi Sissi připadala jako jejich důstojná náhrada. Člověk přece mohl tvrdit, že je to historický film. Nakonec Brokeback Mountain by se také dala vydávat za western. Čímž nechci tyhle dva počiny, mající společného jen to, že oba jsou filmy, srovnávat. Jen si po letech a společně s mnoha dalšími povzdechnout, že film podle skutečného života Alžběty Bavorské by sice nebyl sladký jako Sachrův dort, ale určitě zajímavější. ()

Agatha

Druhá část o rakouské císařovně a uherské královně Alžbětě je na tom z historického hlediska rapidně hůře než část předchozí. Mladý císařský pár zde působí jako ten nejzamilovanější na světě, ale ve skutečnosti tomu tak docela nebylo. Naopak odebrání novorozené dcery Sofie a uherská korunovace byly dobře vylíčeny. A ve filmu je také vidět, že Alžbětina tchýně Sofie nebyla vůči ní tak nenávistná, jak se v mnoha případech traduje. Také díky úžasným kostýmům a výpravě nemůžu dát méně než 4 *. Lépe to zatím nikdo nenatočil. ()

• Sissi (Romy Schneider) v skutočnosti raz ušla z dvora, ale bolo to pre iné dieťa. Udialo sa to po narodení syna Rudolfa v roku 1858. Neskôr sa tiež postavila proti prísnej brannej výchove, ktorá bola preňho plánovaná. (Arsenal83)
  • Sissina (Romy Schneider) prvá dcéra Sophie zomrela vo veku dvoch rokov počas cesty do Uhorska. Druhé dieťa, Gisele, narodená o rok neskôr, prežila rovnakú chorobu. Vo filme to vôbec nie je ukázané. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal predovšetkým vo Viedni a Salzburgu (Rakúsko). (Arsenal83)