G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

kingik

Spin off série se vydává po linii zrodu jednotky G.I. Joe. A kráčí cestou akčnosti. V podstatě mu ani nic jiného nezbývá. Originálními motivy a nepředvídatelnými postupy zrovna moc nehýří. Muž s přezdívkou Snake Eyes je jako malý chlapec svědkem vraždy svého otce a od té doby v něm hlodá myšlenka na pomstu, což samozřejmě není vůbec originální. Následuje skok do současného Los Angeles. Snake Eyes je tulák a bitkař v podzemních kontaktních soubojích, má však smysl pro čest a spravedlnost. Film se nezabývá, co celá ta drahná léta vlastně dělal, čím se živil a jak se vypracoval v tak dokonalého rváče. Po jedné z vyhraných bitek za ním přijde tajemný muž, je to mafián, který ho naláká do svých služeb. Ve stejné organizaci pobývá i Storm Shadow, budoucí ikona G.I Joe. Ten se náhle ocitne v nemilosti mafie a Snake Eyes mu zachrání život. Oba organizaci opustí a odeberou se do klidné oblasti prastarého válečnického klanu, kde se vyznávají hodnoty lidskosti a čestnosti. Touha po pomstě je i nadále aktuální. Předchozí dva filmové příspěvky, nad kterými stále bdělo jejich mateřské Hasbro, nepřipustily násilné a brutální vyznění, což by se u tohoto spin offu přímo vyžadovalo. Nejednou je naznačeno, že by nepřístupný rating filmu slušel. Yakuza, bojová umění, kontaktní bitky, zatvrzele pomstychtivý hlavní hrdina - to je slušný materiál pro drsnou až brutální mlátičku, ovšem více krve vyroní do tamponu padesátiletá panna, které ještě nevyschl průtok. Když je film korektní, je nutno přijít se sličným dámským osazenstvem, které sice stojí poměrně v pozadí, je však jistým zpestřením a nepostradatelnou složkou filmu. Samara Weaving a Úrsula Corbero jsou zdatné ženské hrdinky, a i když obě stojí na opačných stranách svých zájmů, najdou kompromis ke spolupráci. Celý herecký ansámbl byl veskrze přijatelný. Spolehlivý režisér Robert Schwentke určitě nesklidí maximální ovace stran inovace akčních scén. Vlastně ani o žádnou akční revoluci neusiluje. Když se jeho hrdinové neohání meči a hbitými chvaty, nastoupí na scénu obří podzemní (CGI) anakondy, jejichž výskyt sice působí poměrně nepatřičně, přinejmenším se jedná o osvěžující prvek. Už se zdálo, že filmová dílna G.I Joe zůstane uzavřena. Její opětovné otevření sice neukázalo nové režijní a invenční možnosti, šlo hlavně o neutuchající akční zábavnost, kterou série stále vládne. 8/10 ()

InJo

G. I. Joe: Snake Eyes je v konečném součtu vlastně docela příjemné překvapení. Není sice ničím zázračný či výjimečný, ale nabízí ucházející žánrové řemeslo, které potěší hlavně vesměs dobře obsazenými a zahranými charaktery a atraktivními a exotickými lokacemi (Japonsko je tu kýčovitě krásné ve všech svých podobách). A i akce, přestože jí není tolik a není tak pompézní jako dříve, si zaslouží alespoň malou pochvalu. Od Roberta Schwentkeho, nevýrazného rutinéra s přinejlepším průměrnou filmografií, jsme o moc více zřejmě dostat ani nemohli. 60 % ()

Anderton

Schwentke a trojica scenáristov sa umne rozhodli, že Snake Eyes bude, až na pár fantasy prvkov, klasickým akčným filmom, pri ktorého sledovaní budete mať dojem, že proste sledujete japonský akčný film s nejakou tou Yakuzou a šermovačkami. No a ja som si film, ktorý by som inak nemal vôbec záujem vidieť, pozrel najmä preto, že bol predvečer olympiády. Vo filme som sledoval Tokyo plné ľudí a od dnes budeme sledovať olympiádu bez ľudí. V tomto smere to bol celkom bizarný zážitok. Pre mňa určite vyššie ako pôvodné dva filmy. ()

Kothy

Nové G.I. Joe není žádný zázrak. Ukazuje nám origin Snake Eye a Storm Shadowa. Snake je ve složité situaci a musí si vybrat mezi oddaností a pomstou. To ho dostane do úzkých, což vyústí v konflikt. Akce je celkem dobrá, ale to je asi tak všechno. Většina filmu se odehrává v Japonsku. Možná být menší, tak se mi to líbí víc. Uvidíme, jestli budou ještě nějaké další díly... "Dlužím ti svůj život!" ()

Yoshitsune odpad!

Už je to hodně dávno, kdy sem viděl film, který by měl vyloženě takhle nesympatitický příběh a ještě víc nesympatičtějšího hrdinu, který se doslova koupe ve své sobeckosti, aroganci a bezohlednosti. A kdyby to byl nějaký temný thriller, kde hlavní postava neni žádný svatoušek a jde proti ještě horším lidem, než je on sám a ke konci umírá s tím, že za celý život napáchl tolik zla, že tenhle akt dobra ho stejně nevykoupí, tak bych to bral. Ale tohle......tohle je v podstě vrchol drzosti a nabubřelosti, kdy hlavní hrdina je horší než záporáci a jeho činy, naopak vytvoří nového záporaka a to z člověka, který by mohl být dobrým. Hasbro se snaží napodobit, to co dělá Marvel, což by nebylo špatné, ale problém je v tom že narozídl od Marvelu a DC, kdy tyhle dva světy, mají tunu postav a mohou tak každému nabídnout specifického hrdinu, antihrdinu a záporáka, tak Hasbro má jenom G.I. Joe a Transformers. A G.I. Joe se sice tváří jako hodně drsný a vyspělí super-vojáci, ale ve výsledku sou to nevyzrále děti, což se pak odrazí na filmu. A tak tenhle film se sice tváří, jako záležitost pro dospělé, ale spíš to připomíná večírek puberťáků, takže je to taková opičárna. Kdyby film, zůstal v dětské rovině, tak by udělal líp, aspoň by si nehrál na něco, co neni a mohl by tak býti relativně zábavnou záležitostí. A jestli si myslíte, že to zachrání akce tak né, nezachrání, když hlavní hrdina se s někým pere, tak buď kamera od něho jde daleko, aby nebylo vidět že je nepoužitelný a nebo, se nechává zastupovat dablérem. Co se týče ostatních herců a jejich akce, tak je spíše podprůměrná, logicky nejlepší výkon v akčních scénách podává Iko a toho si tvůrci byli vědomi, takže mu dali málo prostoru, to aby nevyšlo najevo že mu to jde lépe, než všem okolo. A překvapivě nejlepšími herci v celém filmu je Iko a Peter Mensah, jejcih postavy sou buď zajímavé a nebo místy i vtipné, ale opět rychle pryč snimi, to aby si je divák neoblíbil a nedošlu mu, že to sou jediný relevantní herci v celém filmu. Jestli bych se podíval do slovínku a našel bych tam "zklamání" tak tenhle film, by byl jeho definicí. A je super, že i sebemenší náznaky určité kvality, které by tenhle film mohl nabídnout, sou rychle zadupány, přejety, spáleny a následně pohřbeny sto metrů, pod zem. ()

Arsenal83

Pre fanúšikov akcie určite potešenie, je jej tu požehnanie, aj keď sa mi zdá, že v niektorých scénach mal kameraman tik v ruke alebo Parkinsona, dosť sa tu obraz triasol a zemetrasenie som vo svojej lokalite nezaznamenal. Ešte mi tu chýbal hrdina, ktorému by som fandil. Snake Eyes bol veľmi málo sympatický, dokonca nepôsobí ako kladný hrdina. To už ten had mi bol viac po chuti, a to ja plazy nemusím. ()

Chrustyn

Až překvapivě komorní akčňák o nejzajímavější postavě z originu G.I. Joe. Film je ve své podstatě retro akčňák, kde nechybí témata, jako nalezení svého vnitřního ducha, života nebezpečný trénink, tajemný artefakt, pomsta i zrada a jen občas to naruší digitální hadi. Schwenke je mizerný režisér, zde měl však k ruce (je to alespoň můj dojem) dobrý tým a natočil staromódní podívanou, která až na pár mizerných triků, jako by vypadla z 80. let a jen jsem čekal, kdy se objeví Van Damme. Mít film slušnější bitky a byl bych ještě spokojenější, takhle to je taková mírně odřená šedesátka. ()

Marze

Film má jediný účel  aby rozpoznal talent neznámého hereckého obsazení. Příběh je večerníčkový a není toho zde moc k vidění, nebo k slyšení. Jsou stovky podobných asijských akčňáků. Bůh stvořil svět a sedmý den odpočíval jsouce velmi unaveným po shlédnutí tohoto filmu. ()

BMW12

No řekněme si upřímně, že filmy z roku 2009 a 2013 byly daleko lepší. Zde jde o průměrný film, spousta věcí by šla natočit lépe či dějové linie vymyslet lépe. Je to taková akční jednohubka, na jedno zkouknutí dobré. Hlavní hrdinové byli celkem sympatičtí. Honička na motorkách a automobilech v závěru mi však přišla nepřehledná, takže akci nemohu úplně pochválit. ()

TheEvilTwin

Letošní kino propadák, který se na plátnech udržel sotva týden, než jej z projekce vyřadili, je konečně za mnou a ve výsledku jsem sice rád, že jsem do kina nešel, neboť se nejedná o žádný zázrak, na druhou stranu přece jen to není takový průser, jak by si člověk u 50% řekl. Největším plusem filmu je celkem zajímavý a nenudící příběh, občasné zábavné postavy klanu a Iko Uwais nebo Tokio z Money Heistu ve vedlejší roli, ale přece jen asi převažujou negativa. Kde by film chtěl nejvíce stavět a šokovat - a to v akci, tam paradoxně nejvíce padá, protože je mnohdy tak špatně a nepřehledně nasnímaná, až se v tom divák dost ztrácí a často temné backgroundy bojových sekvencí na přehlednosti nepřidávají a už tak hrozná kamera se ještě více ztrácí ve tmě. Stejně tak jako negativum vidím, že má Snake Eyes s původním GI JOE filmem pramálo společného a člověk by kromě hlavní postavy ani nepoznal, že se jedná o stejnou sérii. Ke čtvrté hvězdě zde drasticky chybí nějaká základní uvěřitelnost akce a i pro ty, kteří by autentičnost neřešili úplně bije do očí rating PG13 a kdyby šel film do kin s Rkem, ze kterého by stříkala krev a střeva, asi bychom byli spokojenější. Takhle je to tuctová nevýrazná mlátička, která ve všech ohledech zaostává a 2hodinová stopáž je celkem úmorná. ()

JASON_X

Přiznávám, že doteď jsem neměl pořádně potuchy o tom, kdo nebo co to je G. I. Joe, jen jsem si pamatoval, že tyhle figurky se začátkem devadesátek nabízely v teleshoppingu spolu s figurkami Transformerů. Takže blbina pro mrňata. Ale i když je to film infantilní a comicsově zkratkovitý, i když je jeho hlavní "hrdina" hodně rozporuplný a slečna Cobra trapná až na půdu, vizuálně je vcelku pohledný a ve volném deštivém odpoledni ho za úplnou ztrátu času nepovažuju. Nicméně koš ho nemine, repete určitě nebude. ()

Morholt

Sterilní šavlovačka s katanama bez jediné kapky krve vč. takových klišé, jako je slepý mistr či trénink s miskami vody. Akce sice občas nabere grády, ale pořád to není nic, co by člověka zarazilo do sedačky. Rozesmějí i empatičtí plazi.  Alespoň že herecky to bylo jakž takž a obsadit Úrsulu Corberó alias Tokio byl celkem vtipný nápad. Ale jinak se během těch dvou hodin nenašel jediný okamžik, který by mi utkvěl v paměti. 40% ()

ScarPoul

V tomto prípade mi nevadí ísť proti väčšine. G.I.Joe ako sériu moc nemusím. Hoci Sommersov rozbeh ma ako chalana dosť bavil. Po mnohých rokoch prichádza nejaká snaha o reštart série a je mi dosť sympatické ako sa to drží pri zemi. Poteší absencia pátosu a japonské prostredie. Postavy spolu fungujú v dobre rozohratých partiách a hoci koniec sa nesie v trošku úsmevnom duchu ( ale ktorý americký film takejto produkcie nie?) nevadilo mi to až tak veľmi, ako som sa obával. Hlavný hrdina sympaťák. Jeho motivácie fungovali počas celého filmu. A do toho pohoďák Iko Uwais a krásna Samara Weaving. Viem, že sa toho asi nedočkám ale v tejto zostave by som uvítal pokračovanie. Fakt ma to bavilo. Objektívne 3*. V rámci série najlepšia časť. ()

Lacike

Mal som relatívne nádejné očakávania vďaka režisérovi, ale RED bola fakt výnimka, ktorá sa nebude opakovať a Schwentke je totálny packal. Príbeh je nudný, postavy nezaujímavé, herci bez charizmy sa snažia akurát tak drmoliť angličtinu a aj to nie dvakrát dobre. No a akcia? No proste katastrofa. Jednak je jej málo. Až na tú hnusnú naháňačku tu je vlastne len pár komorných bitiek. No a bitky sú totálne neprehľadné. Vďaka roztrasenej kamere a rýchlemu strihu som zase prd videl. V momente, keď sa na scéne objavil Auvajs a predviedol absolútne hovno, tak som definitívne vedel, že celkový výsledok bude sračka. Choreografia je absolútne jednoduchá a tie chvaty by zvládol priemerný komentátor z ČSFD. Vďaka detskému ratingu si neužijeme ani žiadnu krv. Možno aj kvôli nemu sa tam neustále tak často strihá do blba. Jednu hviezdičku dávam za absurdnú scénu s hadmi, ktorá je tak trápna, že ma aspoň rozosmiala. Celkovo to je ale totálna katastrofa, ktorú si užije maximálne tak niekto, pre koho je toto prvý MA film. 1/10. ()

MoiJe

Bez jedineho napadu. Bez slusneho premostenia medzi scenami. So staro vyzerajucim hercom (na rolu), hrajuceho postavu, ktora ma s tou nam znamou spolocne len meno. Meh akcia. Divne motivacie. Proste cele prinajlepsom meh (a to ma jednicka fakt bavila) . ()

JohnCZ

Původní dvojici filmů jsem vyloženě protrpěl - umění stvořit něco tak neskutečně přeplácaného a zároveň nudného se jen tak nevidí. O to víc mě Snake Eyes příjemně překvapil tím, jak se drží při zemi a do digitálních omalovánek spadne v rozumných mezích až v poslední půlhodince. Jinak je to klasický akční výplach s tradičním průběhem, zasazený v takovém tom jakoby komiksovém světě, kde je úplně normální a nikdo se tomu ani nediví, že mu na pozemku v díře žijí tři obrovitánské anakondy. Obrazově je to moc pěkné, akce taky solidní a rozvážnější tempo v jindy obvykle hektických blockbusterech vždycky vítám. Vlastně bych se i vsadil, že kdyby byl tenhle film zasazen do MCU, místo jakési Cobry by tam G.I. Joe resp. S.H.I.E.L.D. bojoval proti Hydře, tak by měl Snake Eyes jakožto typický superhero/supervillain origin hned o 20 % víc. ()

corpsy

A taká to mohla byť slušná akčná jazda. V tomto prípade, by som rozhodne doporučil strihačovi nadčasy, pretože tej pretekajúcej omáčky pred záverečnou výbornou akčnou polhodinkou, je až až. Nejaké tie myšičky ohľadom Kobry a G.I. Joe potešia, ale je to len náznak. Oťukávanie sveta okolo tejto slávnej hračkárskej značky, nedopadlo najlepšie. ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)