Snake Eyes: G.I. Joe Origins

• USA Snake Eyes (neoficiálny názov) (viac)
Trailer 2

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

verbal

Snake ass – Militantní hračky pro lobotomy 3 jsou jen slaboduchým útokem Hasbra na džaponský trh a přitrouble nudnou kokotiádou s hnusnou a lacinou choreografií, kde všichni ti rádoby džaponští samusrajové z Malajsie, Indonésie, Ghany a zkurvenými rasistickými bílými hubami zmixované nihonmuly hustě buší pouťové bušidó v přebušené rychločalamádě pro mentální vybušence a páchají pomalé kariérní harakiri tupým scénářem. Když to vztekle srovnám s velmi solidní, nápaditou a skvěle udělanou Letňákovou jedničkou, nezbývá mi, než být značně Z.P. Ruzen. ()

Lima

Zářný příklad toho, že dnes psát scenáře k hollywoodským blockbusterům je jako pobírat sociální dávky, to musí být lahoda. Ne, neuráželo mě to svojí blbostí, ale bylo to šablonovité až na půdu a bylo mi to všechno šumák. Má to jeden skvělý nápad (čisté srdce mezi starobylými anakondy) a tím pozitiva končí. Iko Uwais se svými pár minutami zcela nevyužitý, akce je průměrná a je jí málo, směřování na děcka zcela zřetelné, ale ty stejně do kina nepřišly, tak kdepak asi soudruzi z Paramountu udělali chybu. ()

T2

║Rozpočet $88miliónov║ Tržby USA $28,264,325 ║ Tržby Celosvetovo $36,964,325▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť slušný prúser, rovnako ako nový Mortal Kombat 2021 alebo aj prvý diel G.I.Joe, tak ani tento nešťastník Snake Eyes veľkú dieru neurobil.  Vyhorený režisér Robert Schwentke (ktorý kedysi oslnil s akčným RED) nedáva ani len solídny priemer a prevažne nám solí len suchú béčkovú záležitosť, ktorá sa stáva postupom času len zívačkou, kde toho zaujímavejšieho je len minimum. /40%/ ()

MrHlad

Origin nejslavnějšího člena G.I. Joe je sympaticky jednoduché, ale celkem zábavné akční béčko, které co se akce samotné týče kope většinu času hollywoodský průměr, ale občas dovede příjemně překvapit. Schwentke navíc s akcí nešetří a když už si mají lidi povídat, je to alespoň v krásně kýčovitém „japonském“ prostředí plném neonů a meditačních zahrad. Zábavná blbina, která ví, že se v ní musí pořád něco dít, aby se člověk nezačal nudit. Na první hollywoodskou ligu to není, na příjemně strávené dvě hodiny v kině to stačí. Pokud člověk ví, do čeho jde. ()

EvilPhoEniX

Sympatická martial arts jízda v atraktivním Japonském prostředí. Ok nebudu tvrdit, že Snake Eyes je výborný film, né není, a není to film, kde si po skončení divák řekne, chci to vidět znova, na druhou stranu je zde spousta známých a mých oblíbených tváří, Ninjové, Yakuza a spousta akčních scén, takže jsem se výborně bavil a dostal jsem to, co jsem i od filmu očekával. Henry Golding je sympaťák, Andrew Koji největší tahoun, Iko Uwais má méně prostoru, ale rozhodně potěší a dvojka Samara Weaving a Tokio to je vysněný Threesome, takže herecky velmi dobré. K akčním scénám pár výhrad mám a nejvíce zamrzí absence Rka, kdyby zde stříkala v deštivých ulicích Japonska krev, tak se nejspíš ukojím blahem. Občas mi vadil i chaotičtější střih, ale slušná choreografie, fajn borci před kamerou a tvrdé kontaktní údery to víceméně vynahradily. Dějově film samozřejmě nezaujme, ale na akční poměry si myslím dostačující. Bavil jsem se. Fanoušek Asie a Akce by neměl být zklamaný. Zbytek diváků může kino vynechat. PS: Jump scare při scéně s hady považuji za nejzákeřnější snad za posledních 10 let. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

tron

Hm. Asi som jediný na planéte, kto od toho čakal viac. Čakal som nedocenený film s výbornými akčnými scénami a áno, akcia napokon bola dobrá, ale k závratnej a vynikajúcej mala fakt ďaleko. Ťažko tomu ale niečo vyčítať, je to proste solídne akčné béčko, ktoré síce trvá absurdné dve hodiny, ale nejak enormne to nevadí a hlavný hrdina je sympaťák. Niečo medzi 2* a 3*. Dávam 3*, lebo som v živote videl už stokrát horšie filmy. ()

B!shop

Tak tohle bylo fakt hodne hodne spatny. Prvni dva dily sice nebyly buhvico, ale nedalo se jim uprit, ze slo o zabavnou akcni jizdu. Tohle je nuda rozplizla do dvou hodin. S G. I. Joe to v podstate nema nic spolecnyho, udalosti z historie Snake Eyese z minulejch dilu to naprosto ignoruje a pribeh je naprosto tuctova cinska akcnarna s totalne predvidatelnym pribehem, nudnejma akcnima scenama a tak naprosto tragickejma hercema, ze se to jen tak nevidi. Vlastne ani nevim, za co ta 1*, asi proste pocitove to uplne na odpad neni. Nikdy vic, radsi si jdu zase pustit jednicku. ()

Eliott

Celkem mne zaujalo, jakým způsobem tvůrci přepsali nastíněnou historii všech hlavních postav předchozích filmů. Což samo o sobě působilo celkem dobře a již jsem na neustále uměny z komiksů zvyklý, ovšem hlavní motiv o pomstě byl jako přes kopírák a hlavní hrdina křečovitě držíce se své absurdní cesty většinu filmu vypadal jako naprostý pablb. No, byl mi zkrátka mnohem sympatičtější když vůbec nemluvil. Na adresu tohoto filmu mám pouze jedinou kladnou poznámku a tou jsou propracované bojové scény z Japonského prostředí. V minulosti jsem byl moc spokojený s filmy z roku 2009 a 2013, ale tohle se vydalo trochu nešťastnou cestou a já nakonec zvažoval i dvě hvězdy, jelikož příběh byl průměrný, hlavní hrdina nesympatický a jeho motiv nepochopitelný.  V poslední řadě ještě Baronka, což byla pravděpodobně nejcharismatičtější postava jedničky ( Sienna Miller)  zde absolutně nesplnila mé požadavky a vážně nechápu jak do role mohli obsadit asiatku. Kdyby aspoň vypadala dobře, ale tohle (Úrsula Corberó).... Nakonec 3 hvězdy, ale velké zklamání. 52% PS: Ačkoli byl v soubojích celkem neschopný, Strom Shadow byl opět nejcharismatičtější postavou celého filmu. ()

dO_od

// Neurážející akční výplach s cool herci, ale ničím extra navíc. Od předchozích Joes vlastní vůbec žádný zlepšení. 5/10 ()

choze

Dle očekávání generická a vyměklá pohádka pro teenagery o hodných a zlých jakuzácích a černých a bílých nindžích. Pochválil bych dostatek přesilových bitek s katanami s pár fajn zpomalovačkami a asijské sympaťáky, bez čeho bych se obešel byly anakondy i upalování drahokamem. Bohužel scénář je šablonka bez napětí a překvapení, bitkám chybí promakanější choreografie, zabít kohokoli kromě bezejmenných poskoků je tabu a výsledek je tak matný, málo zábavný a zbytečný. ()

Spiker01

Paramount tenkrát nepokračoval s hlavní sérií (byl jsem v kině a bylo mi to líto) a možná bychom se té trojky dočkali, kdyby jen náznakem tušili, že Snake Eyes nebude absolutně nikoho zajímat. A přitom je to nakonec docela dobrý film. Jen má jeden zásadní problém, zvlášť pokud se jedná o středně drahý blockbuster (prý 88-110 mil), není vůbec lákavý. Což o to, trailery byly vlastně výjimečně povedené, ale že by to byla událost potřebná k návštěvě kina?  Výdělky z kin hlásají opak. A přesně tak jsem se cítil první půlku filmu. Nic, co by mě vytrhlo z letargie, stokrát viděné téma a ničím extra nevyčnívající. Henrymu Goldingovi hlavní role nakonec sedí více než bych čekal a druhá polovina už mě bavila podstatně více. I kvůli tomu, že je akčnější a zbytečně se nereplikují japonské dohady a machinace s Jakuzou, ale trošku více to odsýpá. I tak ale můžete s klidem vynechat. Možná přesně takovýhle filmů bude v budoucnu ještě méně, snad budou ale o to kvalitnější. ()

Davies182

Když srovnám akci v Shang-Chi a tomhle, tak je to jako nebe a dudy, a to se vlastně týká i příběhu. Průměrnej akční výplach, kterej sem prozíval, a vlastně ještě nevím, jak moc mě štve, že jsem si mohl pustit něco jinýho... ()

Shakers

Mám rád G.I.Joe. Prvé dva filmy ma bavili, obzvlášť ten prvý, ale toto je slabé. Nechem to zbytočne porovnávat, ale nedá mi to. Keď si vezmem, čo mal prvý alebo druhý film (lepší hercov, hi-tech vecičky a hlavne lepšieho Strom Shadowa a Snake Eyesa), tak tento Origin nemá ani polku s toho. Dokonca ani hudba nie je tak výrazná ako ta od Silvestriho, či Jackmana.  Herecké obsadenie ma moc nezaujalo a asi najväčšie plus, je tu Japonska kultúra a akcie. Viac nedostaneme. Na druhú stranu je to aj trošku logické, keďže toto G.I. Joe vlastne nie sú. Je to Origin jedného (alebo dvoch) nindžov. Taktiež je to aj zbytočne dlhé, predošlé diely, ktoré mali oveľa viac postav stihli skĺbiť v kratšie stopáži príbeh, akciu aj dobré postavy. P.S.: za titulkami sa vám predstaví Storm Shadow. 55% - 3* ()

JohnnyD

Nejako tak si predstavujem tvorbu Cannonu, keby sa dožil dneška. Sterilná strašne vážne sa berúca nuda s ninjami, kde je jediným spestrením ako vždy rozkošná Samara Weaving, ktorá je tu ale bohužiaľ asi len 10 minút. ()

sheen

Hloupoučké akční béčko, nic víc, nic míň, souboje s katanama super.  To Sommersovo GI Joe je někde jinde :) ()

darkrobyk

Do třetice a nejslabší. O proti pro mne skvělé dvojce je tohle několik kroků zpět. Kolísavý film obtížně držící napětí je jako na vlnách - akce - bláboly - akce - bláboly - dumání - akce.... Golding moc sympatií nepobral, navíc se většinu filmu jen odporně škaredí. Budiž, ale má pokřivený charakter a úspěšnému hadímu testu v závěru já nevěřím. OK, žene ho pomsta, ale kvůli ní je schopen zradit naprosto každého. Jeho převlékání kabátů je rychlejší než u nejvyčuranějších politiků. Samotná akce je bez nápadu, takové mlácení se, kdy létají pomalu jiskry od mečů, ale ani kapka krve, jelikož za vším stojí gigant Hasbro. Jediná prolitá krev je během falešného bratrství. Nejlepší tak je babka s vějířem, což je dost málo. A spolknutí hadem mimo kameru? Tak to jděte do háje. Nejnapínavější scéna je na automobilech, jenže to na dvě hodiny nestačí. Slušný vizuál, dobrá kamera. 2,5* zaokrouhlím na mizerné 3*, ale vidět už to znovu nemusím. ()

mzss1

[58%] Viděno v kině. Návštěvu velkého plátna jsem v tomto případě filmu neměl v úmyslu, ale nakonec jsem přeci jen zašel. Nikdo neví, kdy ty kina zas kvůli té „chřipce“ zavřou. Nyní k filmu. Nebudu se zde rozepisovat a porovnávat předchozí filmy z téhle G.I.Joe série, tohle je prostě samostatný film a basta. Příběh není nejhorší, nejvíc mě zaujaly postavy. Postavy Snakea, Tommyho byly asi nejlepší. I hlavní záporák nebyl špatný. Ženské duo bab Corberó a Weaving  - prostě vsunuté na okrasu, ale co už. ;) Akční scény – to je asi největší kámen úrazu tohoto snímku. Rozhodně bych je moc nekritizoval. Oceňuji, že digi akce k výbuchům, bouraček a destrukcí, nebyly tak umělé, jak v traileru bylo vidět, ale ty bojové sekvence nebyly prostě moc přehledné. Byly úderné, že většina ran byla cítit, ale nedokázal jsem si je pořádně užít. Neříkám, že byla kamera moc rozklepaná, ale nezabírala to podstatné. Kolikrát jsem ani nevěděl, kdo s kým bojuje. ;) No, co se dá dělat. Hudba vcelku ok. Celkově mě film docela pobavil. Neshledávám na něm nic extra špatného. Co se týče sci-fi prvků, tak až ke konci to s tím čaromocným kamenem, nebo co to bylo + ještě ti velcí hadi, jinač to byl spíše akční film. Posledních 40 min je akce nonstop, takže aspoň, že tak. Nicméně pouze lepší průměr na jedno pohodové shlédnutí to bylo, nic víc, nic míň. ()

kingik

Spin off série se vydává po linii zrodu jednotky G.I. Joe. A kráčí cestou akčnosti. V podstatě mu ani nic jiného nezbývá. Originálními motivy a nepředvídatelnými postupy zrovna moc nehýří. Muž s přezdívkou Snake Eyes je jako malý chlapec svědkem vraždy svého otce a od té doby v něm hlodá myšlenka na pomstu, což samozřejmě není vůbec originální. Následuje skok do současného Los Angeles. Snake Eyes je tulák a bitkař v podzemních kontaktních soubojích, má však smysl pro čest a spravedlnost. Film se nezabývá, co celá ta drahná léta vlastně dělal, čím se živil a jak se vypracoval v tak dokonalého rváče. Po jedné z vyhraných bitek za ním přijde tajemný muž, je to mafián, který ho naláká do svých služeb. Ve stejné organizaci pobývá i Storm Shadow, budoucí ikona G.I Joe. Ten se náhle ocitne v nemilosti mafie a Snake Eyes mu zachrání život. Oba organizaci opustí a odeberou se do klidné oblasti prastarého válečnického klanu, kde se vyznávají hodnoty lidskosti a čestnosti. Touha po pomstě je i nadále aktuální. Předchozí dva filmové příspěvky, nad kterými stále bdělo jejich mateřské Hasbro, nepřipustily násilné a brutální vyznění, což by se u tohoto spin offu přímo vyžadovalo. Nejednou je naznačeno, že by nepřístupný rating filmu slušel. Yakuza, bojová umění, kontaktní bitky, zatvrzele pomstychtivý hlavní hrdina - to je slušný materiál pro drsnou až brutální mlátičku, ovšem více krve vyroní do tamponu padesátiletá panna, které ještě nevyschl průtok. Když je film korektní, je nutno přijít se sličným dámským osazenstvem, které sice stojí poměrně v pozadí, je však jistým zpestřením a nepostradatelnou složkou filmu. Samara Weaving a Úrsula Corbero jsou zdatné ženské hrdinky, a i když obě stojí na opačných stranách svých zájmů, najdou kompromis ke spolupráci. Celý herecký ansámbl byl veskrze přijatelný. Spolehlivý režisér Robert Schwentke určitě nesklidí maximální ovace stran inovace akčních scén. Vlastně ani o žádnou akční revoluci neusiluje. Když se jeho hrdinové neohání meči a hbitými chvaty, nastoupí na scénu obří podzemní (CGI) anakondy, jejichž výskyt sice působí poměrně nepatřičně, přinejmenším se jedná o osvěžující prvek. Už se zdálo, že filmová dílna G.I Joe zůstane uzavřena. Její opětovné otevření sice neukázalo nové režijní a invenční možnosti, šlo hlavně o neutuchající akční zábavnost, kterou série stále vládne. 8/10 ()

Kothy

Nové G.I. Joe není žádný zázrak. Ukazuje nám origin Snake Eye a Storm Shadowa. Snake je ve složité situaci a musí si vybrat mezi oddaností a pomstou. To ho dostane do úzkých, což vyústí v konflikt. Akce je celkem dobrá, ale to je asi tak všechno. Většina filmu se odehrává v Japonsku. Možná být menší, tak se mi to líbí víc. Uvidíme, jestli budou ještě nějaké další díly... "Dlužím ti svůj život!" ()

Súvisiace novinky

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins…

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top…