G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

PauloZ

Nechápu hodnocení. Povedený origin. Příběhově sice nic převratného, ale sype to od začátku do konce. Má to parádní vizuál a nenudil jsem se ani vhvilku. Fantasy prvky jsou na hraně, ale tak nějak to oživily a do celé té japonské kultury to krásně sedí. ()

Tony.cs

No. Původní dva G.I. Joe filmy nám nabídly základní stavbu příběhu Snake Eyes a Storm Shadow. A rozvinutí původního bych bral spíš. Tohle už tlačí na pilu a SE není ani náhodou tak ultimátní zabiják, jako v GIJ filmech. ()

blackrain

Jednoduchý výplach mozkových zavitů. Čekala jsem ale něco víc, co mě ohromí a rozseká na kusy. Nic takového nepřišlo. Tohle je čistý průměr. Zřejmě jsem akčními filmy zmlsaná jako koza. Ale více zábavy by opravdu neuškodilo. Tak snad příště. ()

Trevor

Na základe odporúčania filmového fanúšika so susednej obce sme sa s najv§čším fanúšikom zo susedného historického mesta vybrali po dlhšej odmlke do kinosály v mojom meste. Bez výraznejších spojlerov prezradím iba to že pri rozhovore s kolegom z práce vyslovil názor že najlepšie filmy sa v poslednom čase na čsfd pohybujú na hodnotení okolo 60 percent a v tomto prípade to bola pravda. K dokonalosti predsa len čo to chýbalo, ale akčnú jazdu sme si užili v sále iba vo dvojici a tá bola až na niekoľko momentov viac ako dobrá. A po skončení filmu bol náš kinovečer ešte iba v polovici a tá lepšia časť ešte len mala prísť... ()

M.i.k.e

solidní akční béčko,které je sice stejně jednoduché jako jeho předchůdci (jen ubralo na videoklipovosti a zběsilosti),ale je si celkem dobře vědomo svých limitů a ani nemá ambice být něčím víc.Po technické stránce je navíc lepší/hezčí než druhý Joe a Japonské prostředí tu působí opravdu kouzelně.Škoda nevyužitosti některých postav.Třeba Samary Weaving...60% ()

Vyhy

Kdyby alespoň ta akce byla skvělá a vynalézavá, ale i ona zapadá to těžkého podprůměru a to hlavně díky kameře. Obří anakondy pobavily, jinak šablonovitý příběh o zrození hrdiny, který nemůže ničím překvapit. Zde hlavně ani spousta věcí nedávala smysl a hlavně to bylo celé takové nemasné a neslané. ()

Chen

Obsazení je fajn, akční scény slušné (ale potenciál některých herců rozhodně nebyl v tomto ohledu využit), ovšem na můj vkus se to bere příliš vážně. Předchozí dva filmy o sobě věděly, že jsou kr*vinkou na motivy hraček a nestyděly se za to, Snake Eyes se tváří hrozně osudově a minimálně v mém případě to u filmu, který vznikl na motivy hraček, nefunguje. ()

bourec

ˇUplně o ničem. Sledoval sem to unuděně, akce mě nestrhla, a to že hodinu a půl bouchaj auta a svištěj zbraně a na konci dva pitomci řeknou divákovi, říkejte mi tak a tak, to kvalitu nepřinese. Kravinka za 40%. ()

C0r0ner

Moc jsem nečekal a dostal jsem ještě míň. Už původní film nebyl kdovíco, ale natočit něco podobného v roce 2021 je fakt bláznovství, protože vše ve filmu zobrazené už člověk někde viděl, nehledě na kvalitnější zpracování. Nuda, klišé, hlouposti... 35% ()

Lenka.Vilka

V dokonalém světě by se nejspíš předpokládalo, že napíšu, jak to byl průměrný film, nudný, s divnou akcí a celkově strašně schizofrení, a toho lítání furt tam a zpátky (!) a zakončit to otázkou: "Vyřešilo se tam vůbec něco?" Jenže my naštěstí v dokonalém světě nežijeme. Díky, díky za to! ***** Problém je v tom, že Snake Eyes vlastně na svém konci působí nadějně. Že to, co se ty dvě hodiny dělo, nebylo zbytečné. To bych si řekla dva roky zpátky, kdybych na filmu byla v kině. Jenže teď, když vím, že nebude pokračování, je to škoda a docela pruda. Protože ok, máme tady origin, ale další události prostě nejsou dovyřešený, a na konci to mrzí. A já si nejsem jistá, zda si v dnešní době filmaři mohou dovolit ten luxus jaký si mohli dovolit deset let zpátky. Nechávat divákovi otevřené konce k možným pokračováním, protože ne každý film si na to dnes vydělá v rámci konkurence. A tady to zamrzí obzvlášť, protože to není špatný film. Jenom je dost na palici, když se chceš podívat na akční film, kde dost akčních scén působí jako když většina lidí buď nevěděla, co má dělat nebo to věděli, ale střih to posral. A je to prostě škoda. Fakt jsem od toho čekala dobrou akční pecku, přestože když byl film v kinech, moc hezky se o něm nemluvilo. Paradoxně jsem se i tak vlastně bavila a na konci byla spokojená. Především, že to nebylo přeplácaný a trapný. A to nejdůležitější. Možná jsem film zapomněla ohodnotit, ale i teď po čtyřech měsících si přesně pamatuju, o čem to bylo. A to je dar, který každý film nemá. Mému nenáročnému já stačí i tohle ke spokojenosti. Takže kolem a kolem, dobrá zábava. A vlastně jsem z toho měla mnohem lepší pocit než z jeho dvou starších bratříčků. A právě proto ty nepovedené věci bolí ještě o trochu víc. Moje hodnocení je značně neobjektivní. Ale já si to v sobě srovnám. Těch dvou hodin fakt nelituju. ()

moviefreak

Je až hanbou keď máte k dispozícii Ika Uwaisa (Serbuan Maut (2011)), Andrewa Kojiho (Warrior (TV seriál) (2019)) a hlavne slávneho japonského choreografa, ktorý vytvoril akčné šialenstvo vo filmoch Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (2021) a dostaneme toto? Mal to byť film o výcviku/zrode slávneho ninju, a ja som tam videl iba ľudí oblečených za ninjov a on sa sám vycvičil za nejaké tri dni? :D Príbeh meh, herci nevyužitý, chovanie postáv logika mínus 1.000.000... Škoda, mal to byť reštart séria a asi to bude aj jej predčasný koniec. A oni chcú crossover s Transformermi? Chalanom v Hasbre musí kvapkať na karbid. ()

mortak

Iko Uwais jediný vypadá živý z masa a krve. Zbytek obsazení bohužel vyfasoval operetní scénář, který se místo zábavy snaží o velké emoce. Akce je povětšinou dost směšná (jeden skok mezi nepřátele a tucet leží na zemi, Weaving s kuší), či sterilně umělá (dálnice), a povětšinou se jen tak máchá meči bez výrazné choreografie. Předchozí filmy byly o klukovském hraní si na vojáčky, tohle má být velké drama o zrození hrdiny. Bohužel je to až na občasné záblesky spíše nuda. ()

CinemaRanger

Původní dva G.I. Joe blockbustery nejsou úplně můj šálek kávy, a tak jsem k Originu Snake Eyes přistupoval spíše obezřetně. Trailery navnadily, ale pár obav z filmu jsem měl. Bohužel se naplnily. Kamera je roztřesená a střih zmatečný. Naštěstí je tak jen v úvodu a později se ona zběsilost vytratí. Druhou obavu jsem měl z využití vedlejších postav. Baronka je jako ,,záporák“ neuspokojivá, to samé platí o Kentovi. A Scarlett, coby zástupce Joe organizace má docela málo prostoru a ukáže se jen ve dvou akčních scénách a v úplném závěru filmu. Což je škoda, protože Samara Weaving je úžasná herečka a mohla se ukázat víc. Doufám tedy alespoň, že se objeví v dalších filmech, případně ve svém vlastním sólovém spin-offu. To by bylo k záporům vše. Jde o velice fajn jednohubku, která má sice jednoduchý scénář, ale za to má krásné prostředí Japonska, charismatické postavy (Andrew Koji si film sobecky ukradl pro sebe) a prvotřídní akční scény, které jsou nejen vizuálně podmanivé, ale také výborně zvládnuté, co se týče choreografie. Už dlouho jsem neviděl, tak skvělé akční scény. Být to eRko, tak jsem radši, ale nevadí. Vážnější nota filmu sedí a za absenci humoru jsem rád. 6/10 ()

majo0007 odpad!

Keď v 21. storočí niekomu imponuje šermovanie, nech si dá budíčka. "Hadi už ať se příště neplazí!! Zo Snake zostal shake! Pozdravujem kameramana! ()

Gonzi

Stupidní příběh (hlavní postava je vlastně zlý záporák do cca posledních 15 minut a pak je z něj hrdina ). Stejně tak všechny ty akční scény jsou až nekoukatelné, často točené v noci a choreograficky o ničem. Duely zabité střihem, davové scény vyloženě komediální (10 borců, áááá, střih, deset borců padlo...). Vizuál fajn, prvky zápletky fajn, akce sotva snesitelná a většina děje na facku... no, moc jsem od toho nečekal a stejně mě to zklamalo PS: GI Joe 1 je boží a možná časem lidi pochopí jak až moc skvělé béčko to je... třeba když si to pustí znovu a zjistí, že jeden souboj dvou dětí si vytře zadnici s libovolným soubojem odsud Nebo že příběh je supercheesy, ale má hlavu a patu od začátku do konce... ()

UhLee

(5/10). Šablonovitý akční film, který měl ucházejícího představitele v podání Henryho Goldinga. Snake Eyes byl čitelný až na půdu a nepřinesl nám vlastně nic překvapivého. Jediné, co tam bylo originální byly jednotlivé zkoušky - zvlášť první a třetí. Ta druhá byla taky trochu odbytá. Moc se mi taky líbily akční sekvence s katany. Zvlášť u Tommyho to byla radost pohledět. Bohužel snímek mohl být alespoň rating R, protože takhle to působilo hrozně dětsky. Pár kapek krve by neuškodilo. Pomyslným hřebíkem do rakve pak byla logika a zbytečnost některých postav. Vážně nechápu, proč tam dávali Samaru Weaving, která tam byla totálně zbytečná. Ještě víc jsem kroutil hlavu nad tím, když se baronka příhodně přidala na stranu klanu a Snake Eyes ani nehnul brvou. I přes skutečnost, že jsem původní G.I.Joe neviděl, tak bych to shrnul jako hloupoučký akční film s nenaplněným potenciálem. ()

Johnny.ARN

No toto bola taká blbosť. Kde začať? Pol dňa som kukal prvé dva diely, aby som bol v obraze. Po pár minútach, keď sa biely chlapec z filmov zmení na žltého v hlavnej úlohe som si pomyslel, že toto asi nebude tak úplne predbiehať filmy. Potom sa príbeh rozbehol a bolo to definitívne. Ide si to svojou cestou, je to zamerané na Ázijský trh ( žmuk Mortal Kombat ) a Snake Eyes je jednoducho had. Čo všetko mi vadilo? Málo dobrej a uveritelnej akcie, katastrofálny kasting, úbohé choreografie a miestami vykrádačky iných filmov (hrad, kamion s autami). Záverečná akčná scéna bola skôr na smiech ako kvalitné vyvrcholenie. Počas dvoch hodín sa tam viac kecá o mrtvých otcoch a keď príde na katany, tak je to nanajvýš úsmevné. Ako origin zmätočné, ako základ na budovanie nového univerza slabé a ako samostatný akčný film podpriemerné. 2 z 5 (CinemaCity Polus) ()

oveckaoa

Tohle je průser a hodně veliký matně si vzpomínám jestli jsem poslední dobou viděl horší akční film co šel v kinech . Oba předchozí díly taky nebyly nic světoborného, ale účel to plnilo a byly to aspoň výplachy tohle nefunguje ani jako výplach. Celé to vypadá jako by někdo viděl Souboj Cti s Van Dammem a natočil si podle toho tohle plus si tam přidal tu zápletku o pomstě. Film má 121 minut z toho 100 minut minimálně se nic neděje jen Snake Eyes pořád skuhrá, že hledá vraha svého otce. Nejhorší je, že trailer je parádní, ale pak zjistíte, že oni tam narvaly do něj  těch 21 minut co se něco děje. To, že Snake Eyes je Asiat je mě šumák   co mě více sere je to, že vůdkyně Kobry vypadá jak šlapka a těmi botami vysokými jehlami to vypadá ještě hůře ta holka z Gi Joe je tam úplně zbytečná a má tam tak 10 minut je tam nejspíše jen kvůli tomu, aby bylo napojení na Gi. Docela mě zajímá jaký teda Snake Eyes a jestli vůbec bude v dalším díle co je plánovaný na rok 2022 jelikož mají v tom dobrý bordel aktuálně. Jedna hvězda za hady a jedna za tu akční scénu na konci (bohužel je to jedna z dvou pouze). ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)