G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

Zombi

Hrozně naivní a blbý scénář podporuje nenápaditá akce a nevyužité obsazení. Šermovaček je celkem dost, ale ani jedna akční scéna není nějak zajímavá a zapamatovatelná, navíc mít ve filmu Kojiho a Uwaise a promrhat takhle jejich potenciál, to je prostě průšvih. Hlavní hrdina je celkem  sympaťák. 2 hvězdy ()

Brejlil

Průměr. Typická ukázka letního blockbusteru, tedy příběh je lehce klišoidní, herecké výkony odpovídají zadání, a produkční hodnoty jsou na slušné, někdy dokonce velmi slušné úrovni. Lehce klišoidní Japonsko, protože kde jinde může být usazen klan, co svou moc odvozuje od bohyně Amaterasu, než na japonském hradě, plném lampionů v lese i ve vodním příkopu, a kde jinde se může "schovávat" jakuza, než v neony ozářených uličkách. Zatímco oba hlavní hrdinové se chovají docela logicky, hlavní padouch je naprosto neschopný. Protože scénář... Ano, padouch má sice zbraň, kterou z bezpečné vzdálenosti likviduje různé části hradu, ale na hlavní hrdiny si stejně nepřijde. A tak nakonec asi nejzapamatovatelnější částí jsou psychedelicky neonové titulky. A poučení: nepodceňujte japonskou "babičku" s vějířem v ruce. ()

squawk

Někde mezi 2 a 3 *. Vizuálně standardní výkon, který nenadchne. Mizerné postavy, film prostý smysluplného děje. Chvílemi to působí nedozrále. Když nad tím tak přemýšlím, tak jako by si dítě hrálo s plastovými figurkami. Bez následků. Ale se správným očekáváním se to netáhne a koukat se na to dá. Avšak ty hlášky, TY HLÁŠKY! Všechny postavy se musí pokoušet o konstantní hláškování skrz tzv. "one-linery", až z toho diváka zabolí. ()

Flopik

Minulé G.I.Joe si veľmi nepamätám, ale myslím že boli presne takéto isté. Tým myslím akčný výplach. Herecky je to obsadenie oku lahodiace, tak som popravde troška sklamaný akciou. Tá nie je zlá, čakal som však oveľa viacej, hlavne teda v súbojoch. Tie sú dobré, ale občas irituje trasúca kamera alebo to, že v nich nie je poriadne vidno čo treba.Potešil Andrew Koji, ktorý v seriáli Warrior ale predviedol o dosť lepšie kúsky. Pozerá sa nato dobre, dve hodiny ubehli naozaj bez nejakej nudnej pasáže. Soundtrack nič moc a dosť ma štval aj Snake Eyes, ktorý mi prišiel príliš slabý. Finále správne akčné, až na ten magický drahokam, za mňa by sa mohol vypustiť. Film si necháva otvorené dvierka pre pokračovanie, ja by som ho bez problémov bral. Ako hovorím, kto má chuť na akčnú zábavu dostane ju. ()

Illy

Oreagovávačka jak prase. Ninjové, Yakuza, Joeové, magické kameny a obří anakondy. Ale jako vypínač mozku poslouží dobře, navíc G.I.Joe byl v mé době populární a záviděníhodné hračky, kterých se dostalo jen vyvoleným... Já to nebyl😉 ()

warrenur

Plne poz, hlupych dialogov a trapnych trikov. Velmi zriedka s podarenou bojovou choreografiou. Svojimi replikami ma akurat potesila Samara Weaving, ktora hra pravidelne v uletenych a brutalnych filmoch. A malicko sa predviedol aj Iko z vyborneho Berandal-u. Strasna somarina. Zrejme videli inspiracku v serialovom Warrior-ovi a dali typkovi ponuku ukazat sa na "velkom platne". Cielovka filmu su, myslim, primarne nastrocni chlapci. 35% a slabulinke dvojhviezdie. Neodporucam. Nebyt rychloposuvu, zabijem az dve hodiny svojho zivota. :) ()

TheSpearCZ

Třetí G.I. Joe je jasnou akční béčkovou výplachovkou, ale v těchto filmech je nejdůležitější pořádné herecké obsazení a aby samotný film zabavil, což se tady zajistě podařilo. Vedlejší obsazení je tu vyloženě nabité - Asijská akční legenda Iko Uwais, Andrew Koji, Úrsula Corberó z La Casy, Samara Weaving... člověk by taková jméno v takovém filmu ani nečekal. Přiznám se, že origin tohohle světa neznám, takže mě děj (který tak jako tak byl víceméně o ničem) úplně nechytnul, ale fighty byly propracované a o tom ten film ve skutečnosti je. Neurazilo. Čisté 3* ()

godycz

ma to vsechno, co maji me oblibene asian-power movie. katany, asiatky, motorky, tokyo, bitky, honicky, souboje. ostrou kameru a dobrou choreografii souboju. plus jako bonus vylizany scenar. ps: napocital jsem 20 muzu. Nulova sance. Pro ne. ()

P.J.2

Tvl to byla sracka! Úplně zbytečný, nudný, nezáživný a debilni origin, který mi dokázal zprznit do této chvíle oblíbenou postavu. Vlastně ani nevím za co dávám tu jednu hvězdu. ()

BOURQUE

Robert Schwentke točí filmy v rôznych žánroch, z hľadiska tých akčných (a samozrejme z hľadiska kvality) vedie Red. Jeho aktuálny snímok však nerozšíri počet jeho úspešnejších výstupov. „Snake Eyes“ operuje klasickým B-čkovým scenárom lacných B-čkových filmov. Ani akčné a dynamickejšie scény v ničom nevynikajú. Dĺžka filmu zbytočne prekračuje dvojhodinový pasáž. Film, ktorý nijako výrazne nerozširuje „univerzum“ G. I. Joe. Spíš je len jeho tuctovým doplnkom. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

MickeyStuma

To už tak ve filmovém světě bývá. Pokud se objeví komerčně úspěšná filmová série o nějaké skupině zachraňující svět, aby se z toho vyždímalo co nejvíce, vybere se jedna postava a natočí sequel o jeho počátcích a jak se k oné skupině vlastně dostal. U G.I.Joe karta padla na Snake Eyes, který má být z celé té party nejpopulárnější. Concept celého dějství je tak oproti předcházejícím snímkům odlišný a tím po divácké stránce poněkud neobvyklý. A tak přísné oko divákovo k tomu také přistupuje. A vskutku, nic moc. Vizuální stránka je skvělá, takže v tomto nic proti ničemu. To především bylo očekáváno a divák lačnící hlavně po akci lehce přehlédne jisté scenáristické nedostatky v ději, který vytváří dějový chaos a to především v co, kde, proč a pro koho. Ono vlastně ani námětově není o co stát, neb šablona o příkoří, výcviku a snahy o pomstě může bavit snad jen novou diváckou generaci, neboť od dob asijských kung-fu filmů je to už prostě setsakramentsky ohraná písnička. A to do toho je samozřejmě v rámci komiksového rozhraní namícháno daleko více. Takže tu máme z části příběh o pomstě, z části o špionáži, dále fantasy a charakterové drama. A tohle všechno do sebe jako celku prostě má problém nějak nezapadnout. Co se týče akčních scén, ale jo, choreografie je dobrá, ale kameraman jakoby nám to z nějakého záhadného důvodu nechtěl ukázat. Nebo je to hlavně střihem? Buď jak buď, je to zkrátka celé divné, podivné až přepodivné. Možná si snímek k fanouškům časem nakonec cestu najde, ale bude to mít hodně krkolomné. Inu, není každý den posvícení. A to ani u filmu. ()

helloween93

Naprosto zbytečný příspěvek do mrtvé hračkářské frančízy. Schwentke natočil naprosto rurinní akční film, kde je všechno ještě šablonovitější, než je v G. I. Joe obvyklé. Záporák i story s kamenem jsou definice debilnosti. Kdyby se Paramount rozhodl, že natočí regulérní trojku, asi bych chápal, že chce tuhle kdysi legendární značku od Hasbra pomilkovat. Když ale točíte spin-off o postavě z mrtvé značky, kterou zná mimo US region asi tak promile lidí, jde v podstatě o regulérní kopání do mrtvoly. Na Snake Eyes je špatné téměř všechno, od motivace postav, přes zvraty až po herecké výkony. Henry Golding si dost možná tímhle omega propadákem zavřel vrata do té nejvyšší ligy. Paramount věděl, že film skončí brutálně v červených číslech, proto raději úplně odepsal jakoukoliv reklamní kampaň. 2* ()

animario

Cca první třetinu to skoro vypadalo, že to nakonec možná nebude tak zlý. Zbytek už byla scénáristická bezradnost proložená akcí, kdy bylo už úplně jedno kdo, co, proti komu a proč. Asi proto, že origin. Ale narychlo vykvašenej, bez nějakýho vývoje jak bych u originu očekával (Snake získá svý skilly bez jakýhokoli tréninku, asi jen tím, že chvíli žije ve vesnici ninjů, kteří mimochodem rozhodně nevynikají ve špionáži a ukrývání staletých relikvií s nadpřirozenou mocí..). Ještě že tam dostaly cameo holky z Cobry a z G.I.Joe, když už je film z G.I.Joe univerza.. Přitom lokace, kostýmy i figury tam byly celkem fajn, jen tristně zazděný hloupým scénářem. ()

geek.ondra

Nic se nezměnilo. Pořád je to trapný, vizuálně a řemeslně nevkusný a i přesto že se režisér snaží to opravdu nemá kvalitní akci. Jsem rád že to v kinech tak ostudně propadlo protože by to mohlo znamenat že tahle křiklavá frančíza konečně zmizí nadobro. ()

Johny M.

Předchozí G.I.Joe se mi oba líbily, ale Snake Eyes je tak příšerně průměrnej. Od scénáře (tam nelze moc očekávat) přes casting, choreografii, kameru, režii... Proč vlastně origin týhle nijak extra zajímavý postavy vzniknul a co si od toho kdo sliboval? Hasbro potřebovalo prodat pár hraček, tak do týhle reklamy napumpovali nějaký prachy? Když už, tak radši regulérní 3ku s hromadou borců, hustý akce a spoustou nadsázky. ()

bararich8

Jelikož to má v názvu G.I. Joe, těšil jsem se na nadupanou akci. Ta přišla, ač místy trochu bezpohlavní a příběh byl ode zdi ke zdi. Ale kabátek to má slušivý, odsýpá to a je tam fajn pár nápadů. Plus je tu Andrew Koji z dokonalého Warriora, což jsou body navíc. Naopak zamrzí nic moc prostor pro Tonyho. Slabší 4* ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)