Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

zette

Diky bohu, dnes uz mohu rict, ze se jedna o prumerny cesky serial poslednich let. Uroven nasich serialu a zvlast tech kriminalnich se zvedla. Posledni dil ukazal, ze by to slo lepe treba uz od zacatku... Hodne nevyrovnany serial, treba zlocin v Karlove Studance mi prisel az detinsky. Potesila Beretova v hlavni roli, to je moc hezka herecka. Stejne tak Ostrava, ja myslim, ze krome jiz otupelych Prazanu, udela kazdemu mistnimu radost, kdyz vidi jit v serialu policajta stejnou cestou, jakou ja roky chodil treba na postu.-). ()

verbal

Zkurvení Čété čecháčci! To, že je Ostrava plná skvělých herců a oni si sem v rámci šetření nákladů natahají bandu pražských xichtů, aby se jim to prodražilo na ubytování a Sodexkách, přičemž Štěpo, nejtalentovanější našinec, který je do jednoho strčí do kapsy, tam hraje skoro celou dobu akorát tak kancelářský nábytek a parkové keře, je ještě jakž takž odpustitelné, protože kašpaři jsou vcelku sympatičtí a dokonce i hrají. Ale když ostravski organ, udajny ostravak jak cyp, pronese v přímém přenosu ke svému koorgánovi „Helééé, na týýý kauze se mně zdá něco fááákt podezřelýýýho …“ nebo vitkovicki morgoš vyplivne „výýýď, tak to, pyčo, vidím barevně a rozesílám poštou obálky s antraxem. I přes různé dialekty a přízvuky našich lůzrů a hnojů pořád existuje globální matrice spisovné češtiny, kterou ovšem kokotcentrický tvůrčí štáb zjevně pohrdal a dělal nám v Ostravě parodii na Případy cajzlovskýho voddělení! Tax tim fuckt běžte do pyče, buzeranti, anebo důrazně požaduji, aby v 55. řadě Kriminálky Invalidovna mluvil komisař Vosáhlo s inspektorkou Pražákovou minimálně takto: „Nečum na mě jak štajger do kurevni a dupej pendrekovať, pyčo, bo samo se to něvyřeši…“. A je to docela škoda. Až na to trestuhodné plýtvání Kozubem a nepochopitelné obsazení prkenného vychlastaného buzikálového džigola jako druhého našince je to jinak seroš zábavný, příjemně ubíhající a poměrně slušně napsaný, zdramatizovaný i porežírovaný. Hele, takže jako můj libovej patriotismus mi velí to jakoby kapku zdissit, páč mě z tý lyngvystyky jako fak místama vomejvalo, čyly hustě rymůvnu dvě a budu houpit, že to těm píčusům kucí vostravský teďkonc vrátěj ještě vostřejc! ()

Tosim

Úplně obyčejný detektivní seriál, jakých jsou momentálně mraky, jak u nás, tak v zahraničí. Netuším, z jakého důvodu se divákům tak nadprůměrně líbil díl poslední, když vykazuje podobné chyby, jako ten zbytek. Hynek to všechno stěží může zachránit! ()

Malarkey

Myslím si, že takhle se detektivka v dnešní době netočí. A ano, sice jsem pouhopouhý divák a valí se na mě detektivek z celého světa jako smetí...a navíc je mi jedno, jestli půlka osazenstva má nebo nemá ostravský dialekt, ale na druhou stranu bych chtěl, aby ty případy dávaly alespoň logiku, a abych si u těch postav dokázal vytvořit nějaký osobnější vztah. V tomto případě to nejde a divím se, že jsem seriálu nakonec vysázel tři hvězdy. Asi to zachraňuje jediná sympatická Pavla Beretová, která to nelogicky (a mnohdy dost šovinisticky) schytává ze všech stran, jako snad nikdo. Šílenej průměr a už o něm nikdy nechci slyšet. ()

Jara.Cimrman.jr

"Gluško, ještě chvilku mě ser a posadím tě na vlak na Kyjeva dřív, než řekneš: Vízum." Dlouho mi Ostrava připadala mizerná, potom spíš obyčejná, ale když se do toho na konci přilil krvavej olej, tak už to bylo docela zajímavý. Případy tedy nebyly žádnej zázrak, poznat pachatele taky nebylo nic složitýho a občasný vtípky detektivů nebyly pořádně vypointovaný, ale mí "oblíbení" GIBSáci mě bavili úplně stejně, jako když mě několikrát zcela bezdůvodně grilovali. Ti byli jak živí. Taky jsem trošku oprášil základy polštiny, takže to úplně ztracenej čas nebyl. ()

castor

Úplně obyčejný seriálový příspěvek, místy navíc s dost velkými chybami. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) se navíc rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat: vyhrává konkurz na místo vedoucí oddělení. Nelíbí se to úsečnému šéfovi kriminálky Pavlu Křížovi, problém s tím má i Stanislav Majer, který si na flek brousil zuby. Matka dítěte přeci do vedoucí funkce nepatří. Nicméně emancipační nota párkrát sehraje důležitou roli při vyšetřování. Další z týmu Karel Dobrý ukazuje svou vlídnou rozvahu, Štěpán Kozub zase tu a tam vytáhne vtipnou/jízlivou poznámku. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, samotnou Ostravu bych využíval víc. Vyšetřování je místy docela partyzánština, poměrně dost náhod a berliček, obecně to sráží fajn dojem z vyšetřovacího týmu. ()

Wacoslav1

Mám pořád potřebu se přesvědčovat, že Případy prvního oddělení jsou jen jedny a nic se jim ani nepřiblíží a tahle Kriminálka to potvrzuje. Narozdíl od mdlé jihočeské party tady není špatná sestava. Štěpán Šafránek to dotáhl na krajskýho ředitele kriminálky a on i Majer jsou úplně v pohodě stejně tak Beretová a ano souhlas nejlepší je Kozub který v druhý půlce dostane konečně prostor. Tentokrát to však kazí fakt, že většina případů je úplně nezajímavých a pachatele zpravidla uhodnete hned když se poprvé objeví na scéně. Každopádně narozdíl od Budějovic je tady poslední epizoda úplně super a nakonec i celkově vybojovala ten průměr.55% ()

salahadin

Průměr. Rezignovaný průměr. Vlastně mě už nebaví slýchávat od plejády českých herců "více až po pitvě", nebo "co jste dělal předevčírem večer?", "může vám to někdo dokázat?" a jsem si téměř jist, že ani herce pořád nebaví točit jednu rutinní kriminálku za druhou, tasit placky, tvářit se vážně a pořád dokola omílat rádoby policejní klišé. Ale práce je práce, za něco složenky zaplatit musí. Tady mi přijde mordparta nezajímavá, ač mám všechny její hrající představitele rád, zejména Páju Beretovou. Jenže tvůrci mezi nimi nerozehráli žádnou chemii, jsou to jen recitátoři replik scénáře. Škoda. I tak o level výše než Místo zločinu Budějky. ()

argenson

V poslední době jsem si oblíbil Pavlu Beretovou, takže za mě spokojenost. Má to sice slabší místa, ale jako celek to má slušně našlápnuto ke kvalitám Případů prvního oddělení. Poslední díl to šponuje o level vejš s mrazivým odhalením staré známé pravdy, že všechno je jinak. ()

slunicko2

Příjemný civilně pojatý pohled na práci kriminálky. 1)  Kriminální případy se příliš neodlišují od jiných seriálů, ale líbí se mi občasný suchý humor, v českých filmech nepříliš často vídaný._____ 2)  Vyhovuje mi i personální obsazení ostravské kriminálky. 59letý Pavel Kříž je náčelník s přirozenou autoritou, 42letý Stanislav Majer sympaticky kolísá mezi zneuznáním a objektivním oceněním práce své šéfové, 37letá Pavla Beretová do role pasuje na výbornou a i 24letý Štěpán Kozub se v roli loajálního kriminalisty neztratí._____ 3)  Jednotlivé díly mají různou kvalitu od výborných (první či poslední díl) až po, řekněme, ucházející._____ 4)  Očekával bych více ostravského dialektu v konfrontaci s obecnou češtinou. Tady bych podle mluvy ani nepoznal, kde se to odehrává. ()

otík

Nakonec musím hodnotit velmi kladně. Sice díly mají různou kvalitu, ale spousta z nich je velmi dobrá kriminálka, zbytek průměr. A závěrečný díl je skutečně slušnou tečkou za povedenými případy. ()

Fox85

Další z řady detektivních seriálů, na který si brzy ani nevzpomenu, ale občasné náznaky kvality (byť fakt jen občasné) se tu našly. ()

Vercinix

Je vtipné, jak si pražská kavárna představuje život v Ostravě :D Feministickou propagandou dosazená Beretová sice hraje poměrně dobře, ale těžko to nějak vytrhne. A ti hoši z cukru, kteří se kolem ní točí, možná pro Pražáky vypadají na obrazovce dobře, ale např. na Bedřišce (díl Pro nic za nic) by je sežrali i s botama :D ()

mira007

Kdyby kriminálka Ostrava přišla před deseti lety, dal bych možná i pět hvězd, jenže dneska to je průměrná kriminálka, ke které se určitě nevrátím., nehledě na to, že některé díly jsou hooodně slabé. Silnou stránkou je určitě Ostrava a kvalitní ( mé oblíbené kromě Beretové ) obsazení, u kterého mne osobně překvapil maestro Kozub, který se v průběhu času stal z nejtrapnější postavy tou nejzajímavější. ()

petikacka

Předem musím říct, že jako rodilý Ostravak budu nekritická a neobjektivní...Jasně, že to nebyla žádná šupa a mělo to spoustu chyb, ALE !!!....Prostě konečně vznikl seriál, kde poznávám všechna místa, kde se natáčel ( a to vyvolává vzpomínky :-) ...Líbilo se mi i obsazení které bylo, tak nesourodé a přesto to fungovalo...Jo jen houšť a větší kapky...OSTRAVA MÁ CO NABÍDNOUT !!! Ještě by to chtělo opravit Bazaly a bude to jak má být...Za mě 85% ()

mh.mail

50% — Tuctový kriminální seriál bez nějaké větší invence. Výjimku tvoří snad jen poslední díl, který se typově zase až příliš vymyká předchozím dvanácti. ()

hazaba

Většina dílů byla hodně dobrá, ale našlo se pár podprůměrných, které celý seriál pro mě stáhly dolů. Trochu mi bylo líto, že Karel Dobrý nehrál ve všech dílech a jeho postava zmizela víceméně bez vysvětlení. A taky bylo divné, že z hlavních postav pouze jedna pocházela z Ostravska... čekala bych více typického přízvuku. Ale jinak to byl celkově dobrý seriál. ()

barabura

Tak tohle fakt ne. Herecký výkony nula, realita nula, dialogy nesmyslný. Z herců jsem měla celou dobu pocit, jako by je to ani nebavilo hrát. Byli unuděný a bez života. Kříž byl fakt skoro jako neherec a Beretová se tvářila jako leklej kapr. Na tu její kapří tlamu, jsem byla alergická hned po prvním díle. A jako, aby postavy měly vždycky celej díl, kterej se odehrává během několika dní jedno oblečení??? Tak to sem v životě neviděla... ()