Mohutný výbuch na tramvajové zastávce. Někdo umístil do koše na odpadky po domácku vyrobenou bombu. Krev, kouř, zranění lidé, někteří těžce, panika… Pro Ostravskou kriminálku samozřejmě priorita číslo jedna. V případu je dokonce osobně zainteresován sám ředitel Kubelík, neboť jeho žena byla zraněna. Ema a její muži stojí před mnoha otázkami, byl to akt terorismu, nebo něco jiného? Průzkum minulosti vynesl dva možné podezřelé, jistého Brotánka, který byl v Sýrii a poté byl u nás zavřený, a jistého Edu, který miloval výbušniny a také rád utíkal. Nic není jisté a samozřejmě nejde vyloučit ani další možnosti. Pak přijde druhý výbuch. Opět krev, kouř, zranění lidé – a po něm vydírání. Někdo se k výbuchům přihlásí a požaduje miliony. Začíná boj kdo s koho. Boj o čas, o životy, o prestiž. Kriminálka je pod obrovským tlakem. Musí jednat rychle a nedělat chyby. Ale to se právě ve stresu dá jen těžko zaručit… (Česká televize)

Chudobka

Tento díl mě příliš nezaujal. Připadá mi nevěrohodné, aby úplný  trouba vymyslel a spáchal takový  zločin.  Tupý byl i jeho kolega, stejně jako žena, kvůli které to vše udělal. Vždyť tomu vztahu nedávala žádnou naději.  Na Beretovou a Kozuba už jsem si zvykla. Líbí se mi Karel Dobrý, ten je dobrý vždy. Krasavec Majer je skoro v každé detektivce, navíc pracuje pod nějakou ženskou - Beretová, Melíšková. Nechápu proč. ()

Šimpy

Hřebejka už by měli někam odklidit, ať si režíruje estrády v domovech důchodců. Jedním díle Wlodarczyk napraví reputaci seriálu, aby ji následně Hřebejk pohřbil do hnoje. Fakt ty jeho hrátky nechápu. Ženská se před svým milencem převléká z ručníku do podprdy tak, že si kryje kozy nejdřív ručníkem a pak podprdou? Sakra, chápu, že je Hřebejk vysazenej na prvoúčelovou nahotu, ale tohle je fakt hloupý až to praští do očí...se holka stydí před kamerou, nebo před kolegou, tak to tam bejt nemusí, ne? A boha jeho, co to udělali z Kříže? Z toho šovinistickýho arogantního parchanta z předchozích dílů je najednou ušlápnutej podpantoflák? Vždyť málem lezl do prdele i tý Beretový. A to v dalším díle to zazdili ještě víc. Všude women power a z Kříže absolutní troska, co by bez ženský snad nezvlád ani vylézt z postele. A tak hvězdička za kapitána Lukeše, tu kurvu. :-D A za to, že konečně českej muslim je nevinnej. ()

topi odpad!

Tak tohle je absolutní dno scenáristiky. To snad není normální, jak se může dostat na televizní obrazovku něco tak dementního? Já už nic nechápu. Herci, zejména ve vedlejších rolích by měli zkusit nějakou jinačí práci, třeba kopat brambory. Hřebejk naprosto a nadobro ztratil soudnost, asi by se taky měl přidat k okopávání erteplí. To samé platí o Vaicovi. A to jsem myslel, že Budějovice jen tak něco nepřekoná. Omyl! Velký omyl! ()

carl.oesch

No, docela dobré. Ony ty zločiny, co se projeví na veřejnosti většinou páchají podobná jelita, jako to bylo tady. Nicméně všichni očekávají bůhví co, řeší se neuvěřitelně překombinovaná spiknutí, v čemž vynikají novináři a pak jsou nakonec všichni zklamaní, jak to bylo banální. A tohle se mi na tom líbí, není to poprvé. JInak jako rodilý Pražák tvrdím, že Ostrava je hodně fotogenické město, sice svým způsobem, ale prostě je a je taky dobře, že to tady dokážou tvůrci dobře prodat... ()

subic

No vidiš to, malej Matěj "Honzik Břečka z Pupenda" Nechvátal už vyrostl, dělá doma hřebíkové bomby a odpaluje tramvajové zastávky. Chce výkupné a k tomu ještě utopí kámoše z fabriky, kterému visí love a brousí mu manželku. A ten kámoš brousí v té jejich fabrice jeřábnici. No a Matej není zrovna lumen, takže dělá chyby a nechává po sobě stopy. Ona je tu totiž hned na začátku výbuchem zraněná manželka krajského policejního ředitele Kříže, kterému říká Mufiku. ()

• Režisér Hřebejk navrhoval pojmenovat tento díl názvem „Pitomci“, protože údajně nejlépe vystihuje hlavní postavy. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)
  • Příběh je inspirovaný skutečnou událostí z roku 1998. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (me116)