Znáte to… někdy se i velkému šéfovi, jakým je plukovník Kubelík, zachce alespoň na chvíli vrátit se ke svým kořenům. Tedy ke skutečné kriminalistické práci, kterou dělají jeho podřízení, zatímco on především řídí. Stalo se to takto: žena mu doporučila na pár dní pobyt v lázních, aby si odpočinul. Přijal, zdálo se mu to jako docela dobrý nápad. Byl přivítán jako šéf Ostravské kriminálky, tedy VIP, a hned první večer ho docent Hudec, který lázně vedl, pozval na večírek. A ráno byl docent nalezen mrtev v lázeňské vířivce. Vypadalo to na infarkt. Kubelíkovi lidé přijeli, ale on se rozhodl docentovu smrt vyšetřit sám. Své lidi poslal zpátky, nechal si jen Matese jako spojku. Podezřelých bylo dost a v těchto tradičně klidných místech začalo být nebývale rušno… (Česká televize)

otík

Hřebejk zabíjí tento seriál. Jeho sterilní režie vůbec nepřidává zcela průměrnému příběhu, ve kterém vrchní policejní komisař Kříž pouze s pomocí Kozuba pátrá po podivném úmrtí docenta Hanáka ve vířivce. Sice výsledek pátrání není špatný, ale Kříž je tak divný detektiv, že se na to od poloviny nedalo dívat. Zlatý tým v čele s Majerem a Beretovou. Nejslabší díl. PS: Tradiční nesmyslná a zbytečná Hřebejkova scéna: pacient se vysvléká před koupelí, ošetřovatelka v tu chvíli dostane od Kříže růže, pacient se zase obleče a chce odejít. Ona mu říká: "Kampak jdete? Vysvléct." On se otočí a jde se vysvléct. Fakt, tohle tam bylo! ()

FuLister

Jediné co bych na dnešním dílu hodnotil pozitivně je hudba, ta se mi líbila. Jinak jsme si tentokrát po výletech do Tunisu a Polska udělali výlet do lázní, kde tentokrát hlavně makal šéf. Ale zase mi chyběl nějaký větší smysl, akce nebo aspoň vtip. Některé scény mi přijdou vyloženě zbytečné, něco zase chybí. No prostě bída. ()

Chudobka

Co to mělo být? P. Kříž je jako velký šéf úplně nemožný, nechce se mi věřit, že by zrovna on někdy něco vyšetřil. V nevhodných místech se smál bůhví čemu, k smíchu tam byly snad jen tragické herecké výkony. (Zlatý Majer a Beretová!) Kromě Kozuba, ten vypadal a choval se normálně. Že by se osmnáctiletá inteligentní dívka zamilovala do muže, který by mohl být jejím dědečkem (navíc do milence své matky), tomu neuvěřím ani náhodou. T. Hanák je sice fešák, ale když mně bylo osmnáct, každý třicátník mi připadal už dost starý. Natož šedesátník. Jedna hvězdička za malebnou Karlovu Studánku. ()

janelizzie

Pan šéf jede na dovolenou a samozřejmě, že se tam stane vražda! Hrozně se to táhne, kdybych se chtěla kochat prostředím, raději si pustím Modravu. Dialogy občas fakt bolely. Proč techniky nenapadlo sejmnout otisk prstu z tlačítka na vířivce? Vrah mohl být dopadnut v desáté minutě a díl by i tak byl dlouhý. Je to škoda, seriál jako celek je český nadprůměr. ()

Peabody

hroznej díl, Pavel Kříž to snad točil sjetej, protože ve druhé polovině, kde bohužel skoro nesleze ze scény, nedokáže udržet rovinu postavy, takže v plynulém dialogu se 30 vteřin směje, 30 vteřin je tragický (mj), a tak dále, podobně vrah recituje monotonně naprosto emocinálně zásadní odhalení vztahů v rodině. Vzpomněl jsem si na Moskalyka a četnické Lázeňské intermezzo, ale to opravdu nesnese srovnání. Topfer, Rimský ad. byli herecky o kategorii jinde, ale bohužel tady se mi navíc zdá, že pan Hřebejk naprosto kašle na herecký projev, což kdysi byla jeho silná parketa. ()

• Natáčelo se v Karlově Studánce na Jesenicku. Souběžně s natáčením seriálu se v Karlově Studánce konala další akce – Podhorská jízda veteránů, kdy lázněmi projela auta starší i více než sto let. Režisér Hřebejk nenechal tuto událost bez povšimnutí a historická vozidla i s posádkami v dobových kostýmech zakomponoval přímo do natáčení. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)