Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa Peabody k tomuto seriálu (2)

Krásne svetlo (2020) (E01)

nečekal jsem nic a není to až tak strašné. 1. oddělení to nesahá po paty, problém je, že ti lidé netvoří tým, kdežto tam ano včetně jednoho slabého, ale bylo cítit, že mají něco společného. Tady Majer a Dobrý jen tak chodí vedle sebe, jako by byli v jiném časoprostoru. Ten mladej moc neměl co, přiípadal mi navíc dost jako ůchyl. Tady sice nebyly takové lokační příšernosti jako v takyHřebejkově místo zločinu Plzeň, ale až jsem rodilý Pražák (a ne že neexistujeme :-)) mi to, že prakticky nikdo nemluví ostravskými a těšínskými apod. nářečími docela vadí. Zanedlouho bude v kinech V síti s obdobnou tematikou, je to celkem aktuální problém. A šéf, který by dnes odmítl někoho jen proto, že je to žena a řekl by jí to do očí, tak to snad kromě katolické církve neexistuje. Tenhle první případ je rozjezdovka, šanci tomu dám. ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

hroznej díl, Pavel Kříž to snad točil sjetej, protože ve druhé polovině, kde bohužel skoro nesleze ze scény, nedokáže udržet rovinu postavy, takže v plynulém dialogu se 30 vteřin směje, 30 vteřin je tragický (mj), a tak dále, podobně vrah recituje monotonně naprosto emocinálně zásadní odhalení vztahů v rodině. Vzpomněl jsem si na Moskalyka a četnické Lázeňské intermezzo, ale to opravdu nesnese srovnání. Topfer, Rimský ad. byli herecky o kategorii jinde, ale bohužel tady se mi navíc zdá, že pan Hřebejk naprosto kašle na herecký projev, což kdysi byla jeho silná parketa. ()