Novinářka Volfová přinese Honzovi Bermanovi pořádnou „bombu“. Flash disk s výpovědí vězně. Jsou na ní informace o vraždě, i o možné účasti vysoko postavených policistů. Je to něco, co dokáže zatřást s celou policií. Novinářka chce, aby se Honza starého, zdánlivě vyřešeného případu ujal, znovu ho otevřel a odkryl jeho skutečnou podobu. Veřejnost má právo znát pravdu. Honza se zpočátku brání, není tak naivní, aby nevěděl, o jak složitou a nebezpečnou věc jde. Jak může takové vyšetřování ohrozit jeho vlastní policejní kariéru. Ale přijdou další vraždy, které evidentně souvisí se svědectvím vězně, a Honza je postaven před základní otázku: Je správné mlčet a tvářit se, že se nic neděje? Nebo věc vyšetřit bez ohledu na následky, na vlastní riziko. Volí druhou variantu, jak to ostatně odpovídá jeho naturelu i svědomí policisty. Brzy se objeví tři možní podezřelí, kteří sloužili v době, kdy se případ stal, u policie. Honza spolu s Emou připraví past, do níž se pachatelé starého kriminálního případu mohou chytit… (Česká televize)

Wacoslav1

Tak musím souhlasit s ostatními, že tahle epizoda je někde úplně jinde než všechny předchozí. Temný krimi thriller o špinavých policajtech kterému trochu škodí jenom to, že nebyl natažený do celovečerní délky a konec je tak trochu zbytečně urychlený. Jinak nečekaně podařené. Škoda, že tak nevypadal celý seriál.80% ()

subic

Tak a máme tu velké finále. Stanislav Majer jede do Plzně do věznice na Borech, kde se potkává s Martinem Stráským z předchozí série Místo zločinu Plzeň. Jeden si na ně už zvykne a je konec série. A oč tu nakonec jde. Otevře se tu starý případ 2 vražd kolem LTO z devadesátek, tehdy to šetřili Pavel Kříž, ten prý teda ne, pak Karel Dobrý, ten už jo a taky Martin Pechlát,teď z GIPS, se tehdá nechali podmazat, což až teď vylezlo na povrch. Na konec jsem taky moc nepochopil několik věcí. Pavel Kříž tu hrál krajského ředitele policie v Ostravě, i když mu říkali i jinak, hlavně se cpal do každého případu. Pavla Beretová tu hrála a vlastně nehrála šéfku 1. oddělení vražd, ale na konci je převelena do ČB, kam má právě povýšit na náměstka ředitele pro krajskou kriminálku, tak tady jsem to nějak nepobral. ()

FuLister

Tak Vágnerová, ani Čermák si moc nezahráli, ale tentokrát to ani moc nevadilo, protože to byla nezvykle povedená epizoda, která koketovala až s takovým tím thrillerem, který řeší korupci a zločiny policie. Tady se naplno ukázal potenciál, který tento seriál měl nicméně ho v podstatě celou dobu vůbec nevyužíval. A vlastně mě docela překvapilo, že pachatelem byl Dobrý, více jsem to tipoval na Pechláta z gibsu. ()

sorrow

Z celé série za mě jednoznačně nejlepší díl, škoda že takové nebyly i ty předchozí. Trochu jen pokulhával ten konec, Bareše začal poté co ho kontaktovala novinářka navštěvovat jakýsi František Opálenský (na krycí doklady) – no i při absenci kamerového záznamu, kdy se smyčka po týdnu vždy přehraje jiným záznamem by přece bylo tak jednoduché zajet na Bory, ukázat tam zaměstnancům fotky Kubelíka, Dubského a Lukeše a hned by bylo jasné kdo ho tam jezdil navštěvovat. ()

v.indruchova

Prvně jsem zkusila nejlépe hodnocený díl zde. Dobré, nějak zářné. Proč hraní Čechů je stále v některých aspektech tak málo uvěřitelné. Nejde se tam do nikoho vžít, nezajímavé postavy, jako nějací androidi. Ale dám tomu šanci, protože věřím že mladí herci to mohou posunout. Je dobré. do poslední chvíle nevíte kdo je ten hlavní "padouch". ()

• Roli potetovaného spoluvězně ztvárnil frontman skupiny Krucipüsk Tomáš Hajíček. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Příběh je inspirován mnoha případy, které se odehrály v dobách před dvaceti a více lety od uvedení epizody, kdy docházelo k podvodům s lehkými topnými oleji. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)