Znáte to… někdy se i velkému šéfovi, jakým je plukovník Kubelík, zachce alespoň na chvíli vrátit se ke svým kořenům. Tedy ke skutečné kriminalistické práci, kterou dělají jeho podřízení, zatímco on především řídí. Stalo se to takto: žena mu doporučila na pár dní pobyt v lázních, aby si odpočinul. Přijal, zdálo se mu to jako docela dobrý nápad. Byl přivítán jako šéf Ostravské kriminálky, tedy VIP, a hned první večer ho docent Hudec, který lázně vedl, pozval na večírek. A ráno byl docent nalezen mrtev v lázeňské vířivce. Vypadalo to na infarkt. Kubelíkovi lidé přijeli, ale on se rozhodl docentovu smrt vyšetřit sám. Své lidi poslal zpátky, nechal si jen Matese jako spojku. Podezřelých bylo dost a v těchto tradičně klidných místech začalo být nebývale rušno… (Česká televize)

Chudobka

Co to mělo být? P. Kříž je jako velký šéf úplně nemožný, nechce se mi věřit, že by zrovna on někdy něco vyšetřil. V nevhodných místech se smál bůhví čemu, k smíchu tam byly snad jen tragické herecké výkony. (Zlatý Majer a Beretová!) Kromě Kozuba, ten vypadal a choval se normálně. Že by se osmnáctiletá inteligentní dívka zamilovala do muže, který by mohl být jejím dědečkem (navíc do milence své matky), tomu neuvěřím ani náhodou. T. Hanák je sice fešák, ale když mně bylo osmnáct, každý třicátník mi připadal už dost starý. Natož šedesátník. Jedna hvězdička za malebnou Karlovu Studánku. ()

topi

Žesťová hudba v kombinaci se swingovým orchestrem mě vyrazila dech, krásná práce! To je však jediné, co v této epizodě stojí za pozornost. Závěrečné rozuzlení je hodno inteligence šimpanze. Ale to přeháním a urážím opičáka. ()

dyfur

.....tak aj  básnik Štepán sa dostal k samostatnej práci :).....  ale to musel ísť do lázní  ,aby sa  ako plukovník  dostal do terénu.... aj moc komplikované aj naivná chýba - ak si objednáte na svoje meno v podstate vražedný nástroj ...tak kriminálka nemá moc práce ..... ()

otík

Hřebejk zabíjí tento seriál. Jeho sterilní režie vůbec nepřidává zcela průměrnému příběhu, ve kterém vrchní policejní komisař Kříž pouze s pomocí Kozuba pátrá po podivném úmrtí docenta Hanáka ve vířivce. Sice výsledek pátrání není špatný, ale Kříž je tak divný detektiv, že se na to od poloviny nedalo dívat. Zlatý tým v čele s Majerem a Beretovou. Nejslabší díl. PS: Tradiční nesmyslná a zbytečná Hřebejkova scéna: pacient se vysvléká před koupelí, ošetřovatelka v tu chvíli dostane od Kříže růže, pacient se zase obleče a chce odejít. Ona mu říká: "Kampak jdete? Vysvléct." On se otočí a jde se vysvléct. Fakt, tohle tam bylo! ()

andrii

Oblékal bílý plášť, teď rubáš. Pan primář. Ten, jenž hýřil, vířil. Pořádně se v tom vykoupe. Tomáš Hanák á la český Paul Newman. ()

klukluka

Pavel Kříž vtiskl své postavě neotřelý charakter. Řekl bych, že jsme ho tady zastihli ve vynikající formě. Líbil se mi i zločin, jehož jsme tu byli svědky. Potěšil i nehynoucí sexappeal Tomáše Hanáka a sympatická, pro mne prakticky neznámá herečka v roli jeho vražedkyně. ()

mira007

Tři hvězdy za Hanáka tancujícího na la Bamba, aby ho pak našli utopeného ve vířivce. Dneska žádná Ostrava, žádný krimi tým - vše vyšetřil Mudr. Šafránek a hned je to nejsympatičtější díl seriálu, ikdyž cílovka v důchodcovském neškodném tempu 60+. ()

Bozvav

Takhle emočně plochou a herecky odfláknutou detektivku už jsem dlouho neviděla. Kozuba to zjevně nebavilo, Pavel Kříž se celou dobu tvářil, že má velký kříž s hloupými dialogy a děravým scénářem. Jediný kdo ušel byla Sára Arnsteinová. Za mne 25%. ()

Karp

Hanák 62, Podhůrský 60, Kříž 58... nějak kluci stárnou. O detektivce asi nemá smysl hovořit, protože ta se tak úplně nekonala a svým charakterem spadá někam do devadesátých let, kdy se na obrazovkách obdobné pojetí detektivních příběhů objevovalo. Snad jsem si i teď letmo vzpomněl na studiové a lehce naivní Hříchy pro pátera Knoxe. Jedna hvězdička za P. Kříže, jedna za Karlovu Studánku a půl hvězdičky za lázeňský klid a pohodu. 50% ()

swiss

Výtečná epizoda s téměř Poirotovskou atmosférou! Nádherné lokace ospalého lázeňského městečka, jehož poklidnou atmosféru rozvíří nenadálé úmrtí slizkého docenta v podání stále, zde asi nechtěně, vtipného Tomáše Hanáka. Neomylná intuice plukovníkova, který se neustále chechtá, se nehodlá smířit s nehodou. Jiskření mezi ním a mladým policistou je půvabné. A nikdo z nás nechce skončit jako odpadek v černém pytli... ()

subic

Zhrzená manželka: zabila jsem ho, protože si to zasloužil. To je díl skoro jak z Hercula Poirota, zejména to rozuzlení. Tentokrát policejní ředitel Kříž zároveň se léčící a rychlá spojka Štěpán Kozup vyšetřují smrt v malebných kouzelných lázních Karlova Studánka. Vzpomněl jsem si u toho na jeden díl ze seriálu Četnické humoresky, když se taky vedoucí pátračky Arazim léčil v lázních Luhačovice a taky tam řešil mord. ()

fafejt001

KARLOVA STUDÁNKA má své kouzlo . Škoda , že z ní neukázali trochu více . Zasloužila by si to . Zápletka poněkud kouzelná už nebyla . Jednoduché schéma a Kříž , včetně fyzioterapeutky , vyšetřují případ . I Kozub přispěl svou trochou do mlýna . CHyběla mi Beretka aj Majer . Příště už to roztočí zase oni . Tak to by mohlo stát za to . Doufááám . ()