Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (8)

Krásne svetlo (2020) (E01)

Silné téma v podání sterilních hercích, dosti tupé dialogy, děsivě unylá hudba a velmi mizerná úroveň dramatizace celého příběhu. Vlastně to se mnou ani na vteřinku nijak nehnulo, prostě nuda a klimbání. Kozub je výborný improvizér jednoduché zábavy, ale jako herec ve vážné roli fakt bída. ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Pořád křečovité a těžkopádné, ale alespoň nějaké emoce tam byly. Ten kdo skládal tu hudbu, ten seriál vyloženě namá rád. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Překvapivě dobrý díl. Když se tam moc nevyskytuje Kozub a Kříž, tak to překvapivě funguje. Za mne 70%. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

Dosti prkenné herecké výkony, ale chápu herce, ty dialogy jsou fakt místy úplně mimo realitu, ocenit musím změnu hudby a zajímavé lokace. Za mne 50%. ()

Z ničoho nič (2020) (E05)

takový televizní detektivní průměr. ()

Rituál (2020) (E07)

První díl, kde se objevila i trocha humoru, herecky dobré především díky úžasné Vlasákové a Nárožnému. Za mne 70%. ()

Kubelíkov prípad (2020) (E09)

Takhle emočně plochou a herecky odfláknutou detektivku už jsem dlouho neviděla. Kozuba to zjevně nebavilo, Pavel Kříž se celou dobu tvářil, že má velký kříž s hloupými dialogy a děravým scénářem. Jediný kdo ušel byla Sára Arnsteinová. Za mne 25%. ()

Všetky farby leta (2020) (E11)

Velmi dobrý díl, snad jen, že raději tu unylou hudební uspávačku hadů, než závěrečný jekot festivalové hrůzy. Tohle muset poslouchat, tak raději skočím z jekékoliv střechy dobrovolně.  Kozub dosta prostor nna vtipné hlášky a hned se na něj koukalo lépe. Za mne 80% ()