Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (6)

Miesto zločinu Ostrava (2020)

Úplně obyčejný seriálový příspěvek, místy navíc s dost velkými chybami. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) se navíc rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat: vyhrává konkurz na místo vedoucí oddělení. Nelíbí se to úsečnému šéfovi kriminálky Pavlu Křížovi, problém s tím má i Stanislav Majer, který si na flek brousil zuby. Matka dítěte přeci do vedoucí funkce nepatří. Nicméně emancipační nota párkrát sehraje důležitou roli při vyšetřování. Další z týmu Karel Dobrý ukazuje svou vlídnou rozvahu, Štěpán Kozub zase tu a tam vytáhne vtipnou/jízlivou poznámku. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, samotnou Ostravu bych využíval víc. Vyšetřování je místy docela partyzánština, poměrně dost náhod a berliček, obecně to sráží fajn dojem z vyšetřovacího týmu. ()

Krásne svetlo (2020) (E01)

Další policejní tým je tady. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) navíc u prvního případu sehraje důležitou roli, zároveň se rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, zatím takový průměrný žánrový standard. Ostravu bych využíval víc. ()

Kilometer pod zemou (2020) (E02)

Rozjezd druhého dílu docela těžkopádný. Hlavní hrdinka vyhrává konkurz na místo vedoucí oddělení. Nelíbí se to úsečnému šéfovi kriminálky Pavlu Křížovi, problém s tím má i Stanislav Majer, který si na flek brousil zuby. Mladá matka dítěte přeci do vedoucí funkce nepatří. Další z týmu Karel Dobrý zase ukazuje svou vlídnou rozvahu. Práce nicméně nepočká. Rozkrádání měděných kabelů používaných v dolech má dohru v podobě vraždy. I cesta mladého páru domů z baru nedopadne dobře. ()

Tichošlápek (2020) (E03)

Konečně slušný díl. A zase jde o dva případy. Noční poprava ukrajinského dělníka a únos lichváře i jeho nemocné manželky. Divák zase poměrně rychle odhadne, které z vedlejších postav v tom mohou mít prsty, celkově chybí větší údernost a nějaká skutečně vydařená živější (akčnější) sekvence. Kriminalistický tým nicméně slušně šlape, Dobrý i Majer hrají solidně, „drsné“ ostravské prostředí, kde si chlapi dají často před držku, je ale používané tak trochu na sílu. ()

Smrť v Tunise (2020) (E04)

Úvodní rozhovor mezi Bořkem Slezáčkem a českým konzulem byl z říše pekelné. Něco tak prkenného jsem dlouho neslyšel. V Tunisu umírá (údajně) na otravu jídlem turistka z Ostravy. Z nešťastné náhody je nakonec pochopitelně vražda. A víc podezřelých, protože atraktivní žena měla kromě manžela i několik milenců. Řekl jsem si, že to ještě zkusím. Jméno Jana Hřebejka mě nalomilo. Jenže je tak trochu jedno, zda za kamerou stál on nebo Toníček z 9. B. Vyšetřování je docela partyzánština, zase spousta náhod a berliček, obecně to sráží fajn dojem z vyšetřovacího týmu (poprvé je víc vidět i Štěpán Kozub). ()

Všetky farby leta (2020) (E11)

Po pauze (způsobené slabší kvalitou) jsem se vrátil a měl jsem štěstí na slušný díl. Introvertka a extrovertka se baví na hudebním festivalu, jenže jedna se nedobrovolně proletí vzduchem a pádem z výšky umírá. A na nehodu to nevypadá. Podezřelých je víc, i když divák zase mnohé poměrně rychle odhadne, palec nahoru každopádně za atmosféru průmyslového areálu a za jízlivého Štěpána Kozuba. Celkově nicméně chybí větší údernost a nějaká skutečně vydařená živější (akčnější) sekvence. ()