Miesto zločinu Ostrava

• Česko Místo zločinu Ostrava
Česko, 2020, 12 h 34 min (Minutáž: 54–62 min)

Kamera:

Asen Šopov

Pavla Beretová, Stanislav Majer, Karel Dobrý, Pavel Kříž, Štěpán Kozub, Lukáš Melník, Bořek Slezáček, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Roman Vojtek, Nela Boudová, Filip Čapka, Barbora Horčičková (viac)

Ema a Ján, sú dvojica zdanlivo veľmi odlišných vyšetrovateľov kriminálnej polície v Ostrave. Ema je priamočiara, racionálna a súťaživá, pričom Ján je skôr výbušný, náladový a vzťahovačný. Ema sa rozhodne zúčastniť výberového konania na šéfku Oddelenia vrážd a na prekvapenie všetkých, výberové konanie vyhrá, nakoľko jej jediný protikandidát Ján, je v tom čase vyšetrovaný za postrelenie páchateľa. Náročná práca matky a práca na oddelení pripraví Eme veľmi ťažký začiatok. Najmä jej kolega Ján bude jedným z tých, ktorí ju od začiatku berú s rezervou. Jánovi neprekáža, že ho niekto prevýšil, ale najmä to, že je niekto na pozícii, na ktorú podľa jeho názoru nemá. Pri vyšetrovaní náročných prípadov sa z nich postupne stane dvojica, ktorá sa bude nielen skvele profesionálne dopĺňať, ale budú v sebe dokonca nachádzať možno aj niečo viac, ako len profesionálnu náklonnosť... Príbehy seriálu sú inšpirované skutočnými prípadmi, ktoré vyšetrovala ostravská polícia počas uplynulých rokov. (RTVS)

PamelaJJK

Standardní krimiseriál. Hodně se přiblížil Případům prvního oddělení, ale nedosáhl na ně. Určitě parádní obsazení. Hlavně ústřední trio Beretová, Majer a Kozub (ten mě hodně zaujal). A taky Pavel Kříž, o jehož kvalitách netřeba vést spory. Podobné šovinistické slizouny hraje dokonale. Tentokrát mě dostal úplný konec, kdy si ČT nechala v podstatě otevřená dvířka k dalším seriálům. Prvním by byla druhá série Místa zločinu Ostrava (s Křížem, Majerem a Kozubem), a druhým by, po Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava, mohl být Místo zločinu České Budějovice (s Beretovou)... ()

petikacka

Předem musím říct, že jako rodilý Ostravak budu nekritická a neobjektivní...Jasně, že to nebyla žádná šupa a mělo to spoustu chyb, ALE !!!....Prostě konečně vznikl seriál, kde poznávám všechna místa, kde se natáčel ( a to vyvolává vzpomínky :-) ...Líbilo se mi i obsazení které bylo, tak nesourodé a přesto to fungovalo...Jo jen houšť a větší kapky...OSTRAVA MÁ CO NABÍDNOUT !!! Ještě by to chtělo opravit Bazaly a bude to jak má být...Za mě 85% ()

salahadin

Průměr. Rezignovaný průměr. Vlastně mě už nebaví slýchávat od plejády českých herců "více až po pitvě", nebo "co jste dělal předevčírem večer?", "může vám to někdo dokázat?" a jsem si téměř jist, že ani herce pořád nebaví točit jednu rutinní kriminálku za druhou, tasit placky, tvářit se vážně a pořád dokola omílat rádoby policejní klišé. Ale práce je práce, za něco složenky zaplatit musí. Tady mi přijde mordparta nezajímavá, ač mám všechny její hrající představitele rád, zejména Páju Beretovou. Jenže tvůrci mezi nimi nerozehráli žádnou chemii, jsou to jen recitátoři replik scénáře. Škoda. I tak o level výše než Místo zločinu Budějky. ()

mira007

Kdyby kriminálka Ostrava přišla před deseti lety, dal bych možná i pět hvězd, jenže dneska to je průměrná kriminálka, ke které se určitě nevrátím., nehledě na to, že některé díly jsou hooodně slabé. Silnou stránkou je určitě Ostrava a kvalitní ( mé oblíbené kromě Beretové ) obsazení, u kterého mne osobně překvapil maestro Kozub, který se v průběhu času stal z nejtrapnější postavy tou nejzajímavější. ()

zette

Diky bohu, dnes uz mohu rict, ze se jedna o prumerny cesky serial poslednich let. Uroven nasich serialu a zvlast tech kriminalnich se zvedla. Posledni dil ukazal, ze by to slo lepe treba uz od zacatku... Hodne nevyrovnany serial, treba zlocin v Karlove Studance mi prisel az detinsky. Potesila Beretova v hlavni roli, to je moc hezka herecka. Stejne tak Ostrava, ja myslim, ze krome jiz otupelych Prazanu, udela kazdemu mistnimu radost, kdyz vidi jit v serialu policajta stejnou cestou, jakou ja roky chodil treba na postu.-). ()

• Natáčení také probíhalo ve zrušených Vítkovických železárnách, kde v roce 2019 došlo k odstřelu nejmohutnějšího cihlového komína v Česku přezdívaného Strakáč. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Představitel vraha Tomáš Babušek, který v jedné scéně prchá autem před policií, nedisponuje řidičským průkazem a ani neumí řídit. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Natáčelo se 117 dnů. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (SONY_)