Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

• Česko Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (viac)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

SG-1

"Jasně, takový věci rodiče dětem vyprávějí. Dobrou noc, miláčku, hezky se pomodli, jó a mimochodem, včera jsme s otcem upálili maniaka." -Taryn- ()

kenkaku

Toto měla být regulérní dvojka. Nejen kvůli návratu Nancy, ale hlavně kvůli návratu k základní rovnici: usneš = zemřeš. Vše je podtrženo zásobu povedených triků. Triků, co dobře vypadají a jsou originální. Navíc nový prvek - schopnost Kristen. Vše jako celek dává sakra dobrý dojem. ()

sedm.1

Co se týče zápletky, tak z prvních třech dílu je právě tato ta nejpovedenější. Už jen nápad přemístit Freddyho řádění z ulice Elm Street do psychiatrické léčebny bylo opravdu skvělým a osvěžujícím faktem, a to i s ohledem na využití onoho výrazného prostředí pro nové, originální Kruegerovo hrátky. Navíc se zde divák dozví i něco nového a docela důležitého o minulosti samotné postavy kultovního maniaka, dějově to má pak i velmi slušný spád, efekty tu jsou též už na vyšší úrovni, pominuli tedy bojující Freddyho kostru, to byla vyloženě trapná scéna, ale jinak jde trikově o nápaditý díl a postavy mi taktéž sedli asi doposud nejvíc, až samozřejmě na navrátivší se nesympatickou, odpudivou Heather Langenkamp z prvního dílu, který nespravedlivě bohužel přežila. Atmosféra jinak působila ve stejném vyznění jako v předchozích dvou dílech, napětí je srovnatelné s dvojkou, tedy funkční a na krvavosti se naopak poměrně ubralo, ale nějaká přehnaná brutalita nebyla nikdy doménou této série, což bez problému dokážu respektovat. Já se u Bojovníků ze sna zkrátka bavil opět poměrně slušně, Freddyho postava je velmi osobitá figurka, hodně netypická a bez diskuzí originální, a i když se ty filmy nesou sice pořád prakticky ve velmi podobném stylu, tak na zábavnosti neztrácí ani trochu a spíš naopak, pro mě zatím díl od dílu jde o lepší a lepší podívanou. ()

Han22

Se čtverkou nejlepší díl. Odehrává se v psychiatrické nemocnici, kde mladým nikdo nevěří jejich noční můry, dokud se tu nedostává hrdinka z prvního dílu jako psycholožka a zjišťuje, že všichni z party mají speciální schopnosti k boji s Freddym. Perfektní postavy, které umírají skvělými způsoby a vše se blíží ke strhujícímu finále. EDIT: I po letech jeden z nejlepších dílů a hororů té doby vůbec, pár perfektních písniček od neznámé kapely Dokken a jeden z mála hororů té doby se sympatickými teenagery, jejichž smrt zamrzí. ()

jondoe

Po velmi nepodarenej dvojke, prichadza prekvapujuco dobra a pre mna asi najlepsia cast tejto serie. Treti diel sa prevazne odohrava v psychiartickej liecebni, v ktorej sa lecia deti pre problemy zo spankom. To vsak nie je az tak pravda oni skor spat nechce kedze sa im do spanku vkrada popaleny vrah z britvami namiesto prstov Freddy Kruger. Na scenu sa vracia hlavna postava z prveho dielu Nancy, ktora sa bude snazit detom pomoct. Tento film je na svoju dobre velmi zrucne a kvalitne nakruteny. Dozvieme sa viac o Freddym a jeho matke. Podla mna sa po tomto filme uz dalsie casti o Freddym tocit nemuseli a bolo by to velmi podarene zakoncenie hororovej trilogie. Svoju prvu velku ulohu si vo filme strihla Patricia Arquette a par krat sa tu mihol v tej dobe neznamy Laurence Fishburne. ()

casioa....

Takto to vyzerá, keď tvorcovia nevedia kedy prestať. Po úbohej dvojke, príde biedna (aj keď lepšia trojka). A potom to už ide iba riadne strmo z kopca(4,5,6,7...no boha). Na jednotku sa dalo kukať, ale...toto už bolo dosť blbé. ()

BlackTom

Veľký potenciál. Freddy ako vždy vynikajúci, tentoraz hláškuje ostodušu a dokonca je tu aj náznak herectva. Zvlášť scénka s Freddym á la bábkar nad budovou sa perfektne podarila. Späť sa vrátila aj hrdinka z prvej časti Nancy, čo ma milo potešilo. Celkom pekne rozohratý príbeh mi však kazia otravný Fishburne a naozaj dementné schopnosti niektorých Dream Warriors (hlavne čarodejník a punkerka). Freddy v talkshow a Freddy s whisky ale nemajú chyby. Veľmi dobré pokračovanie, ktoré sa však na originál nechytá. **** ()

Dr. Wolfenstein

Tohle pokračování považuji za nejpovedejnější díl po jedničce. Po nemastných a neslaných hrdinech z dvojky se na scénu vrací snová přebornice Nancy, aby znovu nakopala Freddymu jeho spálené pozadí a pokusila se uchránit partu puberťáků, na nějž si zmíněný kotelník brousí drápy. I když zjistí, že tahle banda přeživších není ve snech úplně neschopná se nočnímu přízraku ubránit, stejně je zapotřebí někoho, kdo ví jak (protentokrát) zatnout Freddymu tipec. Tak se setkáváme s jeho nebohou matkou a s odhalením Freddyho početí a vysvětlením, proč byl takovej lump, že ho museli upálit. Tento díl jako první, podle mého soudu, opouští hranice hororu a stává se spíše komedií, na co potom bohužel navázaly další pokračování. Sice se ještě drží ve škatulce komediální horor, ale když vídím to kluka, co si hraje na čaroděje nebo ex-feťačku s tím šíleným pankáčským hárem, musím se tomu prostě vysmát. ()

borec999

Vrátil sa Wes Craven (i keď iba ako scenárista) i Heather Langenkamp a je to poznať. 3ka je určite kvalitnejšia než dvojka a to najmä kvôli lepšiemu scenáru, atraktívnemu prostrediu blázinca, lepším hercom a v neposlednom rade aj tomu, že Freddy v snoch na rozdiel od 2ky (a podobne ako v 1ke) znova skutočne zabíja. Pri tom znova sype viaceré cool hlášky, je na pľace viac než v nepodarenom sequeli (keďže tu máme omnoho viac snových sekvencií než minule). Občas sa dostaví aj hororová atmosféra, no stále mám pocit, že jednotka bola v tomto ohľade ešte dusnejšia, nepríjemnejšia a zostáva neprekonaná. Som zvedavý čo 4ka. PS: tú digi smiešnu kostru v závere si mohli odpustiť. 60% ()

Paity

Noční můra v Elm Street 3, je ukázkou absolutní zaslepenosti tvůrců. Ti kdo tohle milují, tak mají závažný problém. ()

Hanys_

Dýchlo na mě zase dětství. Sice za ten závěr na vrakovišti a ducha táty dávám tu čtvrtou s přivřenýma očima.. Ale na druhou stranu to tu minimálně hodinu fakt baví. Freddy hláškuje, zabíjí a omladina se v celkem sympatickém obsazení snaží přežít. 7.5/10 ()

Knowho

Ve trojce se nám po boku Kruegra v podání fantastickýho Englunda vrací final girl Nancy z jedničky aby pomohla novým obětím Kruegrova řádění. Musím říct že po jedničce jde o nejlepší díl. To zakončení příběhu mezi Nancy a Kruegrem je fakt super a je možná trochu škoda, že tohle nebyla poslední NOEM, ale stěžovat si úplně nebudu :D Freddyho Hlášky a Killy jsou tady jako vždy dokonalý a možná ze všech dílů nejlepší. ,,Welcome to the Prime Time, Bitch!" 9/10 ()

peetriss

Když viděl Wes Craven, co provedli ve druhém díle s jeho tak slibně započatým nápadem, musel se zhrozit a tak se bleskurychle k Noční můře vrátil coby spoluscénárista (mj. i s budoucím filmařským kouzelníkem Frankem Darabontem), aby zachránil, co se dalo! V Bojovnících ze sna je oživení opravdu znát, především co se atmosféry a navrátivších se zajímavých nápadů týká. Craven se rozhodl zcela ignorovat nepovedenou dvojku a vrátil se k postavě Nancy, která působí v psychiatrické léčebně, kde pomáhá místním posledním dětem z Elm Street s jejími nočními můrami. V první řadě je oproti dvojce opět dán prostor dějům ve snech, které obsahují nemálo dobrých nápadů (loutková scéna, živé rány po vpiších na ruce), bohužel však v závěru tvůrci popustili uzdu fantazii až příliš a celé se to řítí do vod podivné fantasy především díky kouzelníkovi (ono nakonec proč ne, fantazie snů je bezbřehá, ale divácké stravitelnosti to bohužel příliš neprospívá), proto musím na hodnocení ubrat. Dalším obrovským plusem je návrat černého humoru, protože Freddy hláškuje jako o život a to je jen dobře. Taktéž poměrně sympatický debut Patricie Arquette. ()

ClimbVibe

Restart po průměrném druhém dílu a více než povedený. Z Freddyho už sice dávno nejde strach, ale o to víc baví. Prostředí kliniky výborné, triky fajn a celkově je tahle epizoda odvyprávěná dobře. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)