Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

• Česko Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (viac)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

zdeny99

V pořadí třetí díl legendární série z Elm Street je pro mě naprostá bomba! Podle mě se jedná o nejlepší díl s Freddy Kruegerem. Je geniálně promyšlený a brilantně natočený, čemuž dopomáhají prvotřídní filmové triky. Děj se odehrává v blázinci, kde se setkávají děti rodičů, co žili v Elm Street. Jejich počet se stále snižuje vlivem "sebevražd", jak Freddy řádí. Ještě více se o něm dozvídáme, a to konkrétně kde byl pohřben a kdo byla jeho matka, která hodně do příběhu promluví. [6001. hodnocení, 305. komentář, 73%] ()

strikeman

Třetí díl sice ještě nedosahuje kvalit jedničky, ale rozhodně alespoň částečně napravuje škody napáchané vznikem dílu druhého. Potěší zde přímá návaznost na originál podtržená opětovnou účastí Heather Langenkamp a několika dalších herců. Příjemným překvapením byla také minirole mého oblíbence Laurence Fishburna. Dávám 3 a půl... ()

Folky

Po hrozné dvojce se to aspoň trochu zlepšilo. No spíš hodně. Je to jako návrat do starých kolejí. Freddy zase vraždí ve snech, tvůrci přidali nějáký ten nápad, a vrátila se i hrdinka z jedničky. Kéž by takové byly všechny sequely. ()

helloween93

Těžko bych čekal, že se trojka dokáže vyrovnat na úroveň prvního dílu. Do série se vrací Nancy z jedničky a pracuje v místním "cvokhausu", kde pomáhá místní mládeži v boji proti Freddymu. Po dvojce, která byla tragická tenhle díl jednoznačně zvednul tuhle sérii zpátky na úroveň jedničky. Film táhne atmosféra, povedený scénář a Freddyho originální vraždy. ()

MickeyStuma

Třetí příběh se posouvá opět k tomu lepšímu a není divu. Na scénáři se kupodivu podílel i Wes Craven, který má na svědomí jak po scenáristické tak i režijní stránce zrod této série. A tak se na scénu vrací hrdinka prvního příběhu Nancy Thompsonová, tentokrát již coby psychiatrička nastupující do psychiatrické léčebny, kde jsou na terapii mladí lidé mající noční můry a strach z vraha, v jehož podobě se všichni shodují. Později se objeví i její otec, který je stále policistou. Psychiatrické léčebny byli vždy v hororovém žánru vděčným prostředím a tak ani v této sérii nesmělo chybět. Atmosféra děje už sice není lecjak strašidelná, ale přesto se jedná o velmi povedené zpracování. Po celou stopáž si vyprávění drží jedinkrát nenudící tempo, což je kupodivu tedy co říct. I samotný Freddy má v dialozích o něco více prostoru než dříve. Jinak co se týče originality, tak tu máme jen to prostředí, jinak vše postaru, avšak s daleko lepším vývojem. Wes Craven se asi nemohl smířit s chybami, jakých se ve druhém díle tvůrci dopustili a tak na tento díl krapet dohlédl. A díky zato, neboť tento třetí díl není jako obvykle ostudou a naopak dělá hororovému žánru čest. A to i bez potoku krve. ()

GIK

V tomto díle přibyla výprava a dobří herci včetně pozitivního návratu Heather Langenkamp z prvního dílu, bohužel ubyla atmosféra. Překvapivě mnoho času se diskutuje jak dostat Fredyho, místo aby se konalo. Je zde spousta skvělých nápadů, nezapomenu na sebevraždu náměsíčného, na půvabnou ale nebezpečnou sestřičku, která jazykama přikurtuje němého chovance nebo na souboj s oslizlou kostrou na vrakáči, která mě jako malého děsila asi nejvíc. Mezi těmito vrcholy je ale dost nudné vaty. Smrt Fredyho je konečně věrohodná a tímto mohla být celá série důstojně zakonečna. ()

Mr.FreeZer

Po nevýrazné dvojce je tu třetí můra, která působí dobře. Freddy má nový ohoz a vraždění v psychiatrické léčebně nemá chybu. Škoda jen, že další pokračování už taková nebyla. ()

Torgal

Už to nie je príliš horror, ale zábava je to určite. Z Freddyho sa stal vtipný maník, ktorý pre hlášku nechodí ďaleko a vždy má po ruke nejakú, ktorou počastuje svoje obete. Príbeh je celkom zaujímavo vystavaný, ale nemôže sa oprieť o herecké výkony, lebo tie sú prinajlepšom podpriemerné. To ale príliš nevadí, lebo prím hrajú veľmi dobre spracované sny a na svoju dobu neuveriteľne prepracované triky. Podľa mňa najlepšia časť série. 7+/10 ()

helraiser

Dokonalost sama od sebe, Fredy opět výbornej, vraždy nápadité, trocha fantazie do toho a máme tu jeden z nejlepších dílů série, na jedničku to sice nemá, ale zatraceně jí šlape na paty. ()

Fat'Fatal

Od komedie k fantasy... Potěšil mě návrat sympatické Nancy, stejně jako menší role pro Lawrence Fishburna. Naopak "čaroděj" a zbytek osazenstva byl průměrný až slabý, ono je to klasické hororové béčko osmdesátých let. Kvalitní herecké výkony aby člověk hledal lupou, samozřejmě film táhne klasicky Freddy Krueger. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Professor Zoom

Super, konečne niečo lepšie než 2. diel. Freddy je späť v plnej paráde, so super hláškami a super štýlom zabíjania. Dosť potešila aj Nancy ktorá pomáha ost. ľuďom s nočnými morami. Záver je dosť dobrý. 98% - 5* ()

Kadas97

Originálne pojaté riešenie nočnej mory s tým, že sa dá v sne brániť. Fajn zaposobil aj návrat Nancy. Po nepodarenej dvojke je toto opäť návrat na výslnie hororu aj keď jednotka je ešte o level vyššie. 8 z 10 ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)