Nočná mora v Elm Street 3: Bojovníci zo sna

• Česko Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (viac)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

Paldiny

Parádny reparát za mizernú Freddyho Pomstu upustil z vtieravosti a začal stavať na desivých základoch. Svoje účty si v ňom vyrovnáva Nancy, čoby odborník na zdravý spánok, ktorá sa rozhodne pomôcť deťom v cvokhouse. Tým ako inak nikto neverí a sú ľahkou korisťou Freddyho nevyspytateľných hier. Okrem poctivého strašenia sa nám dostáva pootvorenia jeho minulosti, množstva napätých okamihov, jedného bujného poprsia a ľahkého rockového soundtracku, po ktorom som si hneď musel pustiť Savage Amusement. Kasting vyšiel, deckám som ich pohnuté detstvo veril a rovnako ma štvala tá studená ropucha čo liečila nespavosť sedatívami. Bojovníci zabojovali a dostali sa mi pod kožu viac než sa to podarilo Kruegerovej prvotine. ()

Varan

Tento díl je můj nejoblíbenější. Do kin v ČSR se dostal 2.4.1992. Chápu, že některým lidem se to nelíbilo (asi proto jen 73% hodnocení) ale prostě tato série je best. ()

spiritus

Po jedničce jednoznačně druhý nejlepší díl série.Po méně kvalitní dvojce se můra vrací do vyjetých kolejí, které položila jednička.Scény jsou tu rozsáhlejší a Freddy je démoničtější a mocnější. Posun k fantasy žánru oceňuji. Za zmínku také stojí efekty, které na rok svého vzniku nejsou vůbec špatné. Doporučuji v původním znění. 75% ()

aLPaC

Po špatné dvojce přichází excelentní trojka. Je vidět, že Wes Craven se podílel na scénáři. Zasazení příběhu do psychiatrické léčebny je super, postavy jsou lepší než v prvním díle a nejlepší z celé série (potěší i mladý Fishburne a návrat Nancy), rozpočet filmu byl jistě hodně navýšen, protože Freddy tu provádí parádní vraždy a vychytávky (skvělý je Freddy ve smokingu s hlavou v ruce :D) a má hodně prostoru. Také hudba je parádní stejně jako příběh s Freddyho matkou. No a závěr odehrávající se na dvou frontách, mňam. Druhý nejlepší díl série s tím, že je jen opravdu o malilinko horší než první. Musím se přiznat, že nechápu komentář Superpera. ()

Klajnik odpad!

Jediné, co bych mohl chválit, jsou masky. Problém je, že jsem si jich téměř neužil. Schopný tvůrce by z toho materiálu dostal fakt hodně. Ressel a jeho trio debilní scénáristů splácalo trapnou slátaninu, která si nezaslouží 90 minut pozornosti. Měl jsem pocit, že by to šlo sestříhat do 30 minut, protože je to obsahově dost plytké. I tak by však film za moc nestál. Většina stopáže je naprosto nezáživné dění. Nezajímavé postavy, které hrají špatní herci, odříkávají debilní repliky - většinou se o něčem bezúspěšně dohadují a postupně tak umírají. ("Neposílejte mě spát. Chcete mě zabít?! On nás všechny zabije. Ticho nebo dostanete dávku sedativ a zavřeme vás na samotku! Poslyšte, měli bychom zkusit experimentální léčbu. Vy po mě žádáte, abych jim předepsala neotestovanou drogu? Jejich problém tkví v traumatech!") Asi takhle nějak vypadají ty dialogy. Obsahově naprosto nezáživný scénář. Odpuzuje mě celá řada tvůrčích rozhodnutí. Když děcka prezentovaly své speciální schopnosti (invalida umí chodit a je čaroděj, holka umí dělat salta, další holka je ve snech bad bitch) poté, co zjistily, že se můžou sejít ve snu, tak jsem měl chuť tu trapnou slátaninu vypnout. Na filmu jde vidět naprostá neschopnost tvůrců docílit kvality po takřka všech směrech. Některé filmy mě dokáží "vtáhnout", ale při sledování Dream Warriors jsem setrvával v odstupu a neustále vypočítával, proč to vůbec nefunguje. Jednotlivé scény jsou totiž tak neumětelsky zpracovány, že to nevytváří kýžený efekt. Postavy ječí, zatímco kolem nich lítá peří a střih je natolik špatnej, aby mě přesvědčil o amatérismu tvůrčího týmu. ()

Oralfabet

Jednička ve mě vyvolala smíšené pocity, dvojku jsem radši, vzhledem k nelichotivým recenzím a vlastním pochybám o důležitosti návaznosti, přeskočil, a sáhl jsem rovnou po třetím díle, který má být údajně jedním z těch lepších. Dopadlo to dost podobně jako s jedničkou - bavil jsem se, snové sekvence jsou kreativní, ale nejlépe fungují dle mého názoru, ještě než začne Freddie doopravdy řadit, dokud se jen buduje nepříjemná atmosféra - vraždy samotné většinou nakonec působí spíš komicky. Celkově ve mě oba filmy prostě vyvolávají pocit nenaplněného potenciálu, protože ta ústřední premisa je fantastická, ale provedení v obou případech trochou zaostává. Nejspíš se mi to líbilo víc, než jednička (i když už to je celkem dávno, co jsem ji viděl, takže se to těžko srovnává), díky prostředí ústavu a o něco zajímavějším postavám. Badalamenti tentokrát bohužel úplně neohromil. Silných 6/10 ()

rcorp

Moc překombinované. Směšný pokus o mytologii, směšná partička "superhrdinů" (čaroděj!) a z Freddieho, který byl v prvním díle děsivě zábavný, se stal ošuňtělý konferenciér s jednou dobrou hláškou na celý film ("Welcome to prime time, bitch."). Těch pár zajímavých nápadů a vizuálů z toho dělá snesitelné fantasy, ale na jedničku to rozhodně nemá. 50% ()

Stocki

Trojka mě zatím bavila ze všech dílů série nejvíce. Určitě tomu pomohl děj, který je zasazen do psychiatrické léčebny. Atmosféra mi přišla lepší než ve dvojce i jedničce a Freddy vypadá hodně dobře. Sem tam se člověk i zasměje. Někomu asi přijdou moc prvky fantasy, ale já s tím neměl žádný problém. Prakticky všichni hlavní hrdinové (teenageři) mi byli sympatičtí, povedly se triky, masky i kulisy. Velké plus za to, že děj z druhého dílu byl ignorován. ()

Petrus1

Sláva! Po naprosto otřesné dvojce - návrat ke starému dobrému Freddymu, kterej zase kydlí ve spánku a nahání hrůzu! Taky se nám vrací Nancy, která bude pomáhat dalším pubošům, který Freddy děsí ve spánku. Za což sou dítka taky zavřená v sanatoriu. A není to zrovna náhodou, že v tomtéž ústavu byl zplozen sám veliký Freddy Krueger. Taky se nám tady naskytne možnost poznat Freddyho zprzněnou matinku. Vraždičky sou tu vyvedenější než v jedničce a s Freddym je ještě větší legrace než kdy předtím. Freddy si taky evidentně rád hraje s loutkama a tak si jednu živou vyrobí a na místo vodících provázků použije cévy nebohýho hocha. To bylo fakt krásný. Freddy je prostě Mistr loutkář. Taky není vlastně vůbec zlej, protože splní Jennifer její velké přání – být jednou v televizi. Což bylo naprosto geniální a asi nejlepší, co Freddy vymyslel! Taky je fakt, že Freddy má moc pěkný kozy! :-) A Taryn má zase pěkný číro a Freddy přesně ví, co taková mladá punkerka potřebuje – mega dávku. A jelikož Freddy rozhodně nevěří na pohádky, nezastaví ho ani nadějný mladý kouzelník. A kdo že ho teda zastaví (pro tentokrát)? No kdo asi! :-) ()

Saur.us

Opět to ze začátku vypadá tak nadějně a opět to dopadne tak tragicky. Z Noční můry se totiž ve trojce stala prachsprostá osmdesátková béčková hororová fantasy navíc pohádkově patetická s trochou toho kouzlení a patosu. A navíc jelikož nesnášim speciální efekty 80. let, zkazilo mě to náladu ještě víc. ()

fisus

Tak tady jsem opravdu Freddymu fandil naplno.Tenhle řízek sype hlášky z rukávu ("Kde mám k...a ten burbon!!") a masakruje teenagery opravdu originálně(loutka,televize).Jsem moc rád,že po nepovedené dvojce série nabrala druhý dech a přinesla další díly! ()

KOZEL84

Sem se díval asi napětkrát,páč sem vždycky usnul.To asi mluví samo za sebe.Směšné až trapné-hlavně ty přemety co tam háže Arquettka. ()

KosiR_ksr

Chuck Russell dokázal velmi zručně vzkřísit postavu Freddyho Kruegera, který pro mne po vyloženě béčkové dvojce přestával být atraktivním. Velmi hezky si hraje se snovostí a posunuje celý snímek více k fantasy. Kladem je i poměrně slušné herecké obsazení a díky postavě Nancy Thompson (Heather Langenkamp) s jejím otcem (John Saxon) je příjemným ohlédnutím se za jedničkou. Pro mne se jedná o nejlepší díl této filmové série lehce převyšující i jedničku) - 70% ()

Matli

Starej Freddy je zpět, s dvojkou se to nedá srovnat. Nepočítačové efekty jsou fakt hodně dobrý a scénáři bych taky nic nevytknul, dvojka jako by nebyla, což je dobře. Freddy má pro sebe dost prostoru a krvavýma nápadama nešetří, před dvaceti lety bych dal za pět. 77% ()

Bozvav

Dějje pořád infantilní, ale alespoň místy dává logiku, i tak uspávačka hadů. Usnula jsem a nic se mi nezdálo ještě ppřed půlkou filmu. Za mne znuděných 10%. ()

Aurus

6,5/10. Nejlepší díl série Noční můra v Elm Street. Ale zas to nic moc neznamená. Žádný díl této série už nikdy nepotřebuji a ani nechci vidět znovu. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)