Freddyho smrť - Posledná nočná mora

• Česko Freddyho smrt - Poslední noční můra (viac)

Hned v první minutě se ocitnete uprostřed zlé můry nesoucí Freddyho zřetelný rukopis, a pak už se řítíte takovým množstvím děsivých snů, jako v Elm Street nikdy dřív. Navíc snů připomínajících vaše skutečné noční můry. Nekonečné pády, smyčky neustále opakující tutéž situaci, nesmyslné návraty na totéž místo bez možnosti úniku, všední úkony dosahující stále absurdnějších rozměrů. Jejich prostřednictvím vstupuje divák do dalšího děsivého příběhu o Freddy Kruegrovi, přízraku, který má zvláštní zálibu v rukavici opatřené ostrými břity a bizarními vraždami vyhlédnutých obětí. Tentokrát se prostřednictvím děsivých snů snaží přilákat do Springwoodu mladou vychovatelku dětského domova Maggie, která se s pomocí svého kolegy Doca a několika postižených teenagerů pokouší vypátrat význam svých snů. Maggie v doprovodu mladíka Johna a trojice černých pasažérů, kteří se pokouší z ústavu uprchnout, odjede do Springwoodu, protože se domnívá, že tu najde klíč k chlapcovým nočním můrám. V městečku je pouť, jsou na ní však samí dospělí, žádné děti. Také škola je prázdná, v jedné z tříd Maggie objeví pomateného učitele s knihou plnou výstřižků o Freddyho zločinech, zatímco Freddy svými krutými hrátkami vraždí jednoho z mladých lidí po druhém. Vyjde najevo, že svou sílu dostal Freddy od démonů snů, kteří si vždy vyberou toho nejzkaženějšího člověka a dají mu schopnost měnit sny v realitu. Maggie navíc zjistí, že ona sama je Freddyho dcerou, kterou mu ještě jako malou odebrali a dali na vychování do sirotčince. Ona je také jediná, kdo ho může dostat z města, které již porazil. Maggie, Doc a dívka Tracy, která jediná přežila výlet do Springwoodu, se dohodnou, že Freddyho vylákají ze snu do reality, aby ho mohli zabít. (oficiálny text distribútora)

Xmilden odpad!

Takhle vypadá tragédie na filmovém plátně. Z Freddyho ďábelských orgií udělali málem Disneyovku. Freddy již není krutě směšný, ale už pouze směšný. Každá část filmu je úplně o něčem jiném, celek rozhodně pohromadě nedrží ani náhodou. Těžko říct jestli je tady scéna, která by stála někdy za opakování. Plně zbytečný díl. Počet mrtvých: 3 ()

JohnMiller

Mňa (skoro) záverečná časť dosť sklamala . To už takmer hraničí s komédiou chápem že Freddy mal vždy silný zmysel pre humor , ale toto bolo už moc. Johnnyho Deppa som takmer ani nespoznal. Film som videl ako 17 ročný na maďarskej stanici RTL Klub pamätám si že každý týždeň išla jedna časť o 3 ráno 2 mesiace som filmy sledoval , ale nakoniec som sa nedozvedel ako freddy Kruger zomrel lebo tí sprostý maďari odstrihli 5 minút s konca kde mala byť freddyho smrť nemal som vtedy internet tak som sa to dozvedieť ani nemohol, a to ma dosť naštvalo. ()

Němi

S těžkým srdcem musím dát jednu hvězdu... První půlhodina je totiž velmi dobrá. Říkal jsem si, že chudinka film doplácí na vysoké pořadové číslo, noční můra s padajícím domem se zadařila a celkově atmosféra, ač o dost jiná, se povedla. Pak se ale naplno začne projevovat žánr "komedie", nad jehož úrovní by ohrnuli nos i Friedberg se Seltzerem. Videoherní scéna je ten největší průser, co chudáka Freddyho mohl potkat. Nevím, jestli Talalay zrovna v něčem jela, ale neustále řeči o trávě naznačují, že ano. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Člověk by jí odpustil i ty debilní dialogy a ochotníky v hlavních rolích, protože občas dokáže vyplodit dobrou scénu, neodpustím jí ale konec. Už od první části to sice jsou ty nejdebilnější nápady a chvíle v celé sérii, ale když už jsem myslel, že jsem viděl dno, přišla vyfetlá Talalay s něčím, co vás donutí si vážit předešlých částí. Sudé části jsou kompletně k hovnu. _____ Mé pořadí série: E1, E5, E7, E3, E4, E2, E6 ()

Zayl

Je k neuvěření, kam šestým dílem série sklouzla. Jestliže se dá hovořit o tom, že v předchozích dílech byl strach, akce nebo obojí, tady není zhola nic. Zůstala jen nakroucená fraška, jejíž posledním hřebíkem do rakve byl totálně stupidní konec. Těžko se mi to říká, ale šestka je nejhorší díl série. ()

oLí

Během sledování jsem to viděl na jednu hvězdu, k závěru dvě, po konci na odpad! - kvalita kolísala opravdu hodně. Absolutně žádná návaznost na předchozí díly, jen samostatný film jako zakončení Freddyho poutě po snech a rozloučení je to fakt debilní. Pár dobrých vtipů by se našlo ( stareček na autodromu jezdící dokola ), ale bylo jasně víc hovadin. Poslední noční můra spolu s druhým dílem do série vůbec nezapadá. 25% [srpen 2007] ()

• Ovladač, s nímž Freddy Krueger (Robert Englund), hraje videohru připomíná videoherní systém NES, na kterém vyšla i videohra „A Nightmare on Elm Street“ (1989). (JesterKruger)
  • Ve scéně, kdy Freddy (Robert Englund) praští Tracy (Lezlie Deane) do obličeje během jejich boje, tak jeho herecký představitel opravdu herečku během natáčení praštil. (JesterKruger)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 18. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)