Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Česko Ant-Man a Wasp: Quantumania (viac)

Vo filme Ant-Man a Wasp: Quantumania sa superhrdinovia a  partneri Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) vrátia, aby pokračovali vo svojich dobrodružstvách ako Ant-Man a Wasp. Spolu s Hopeinými rodičmi Hankom Pymom (Michael Douglas) a Janet Van Dyneovou (Michelle Pfeiffer) sa ocitnú na prieskume Quantum Realm, v kontakte s novými podivnými tvormi a vydávajú sa na dobrodružstvo, ktoré ich posunie za hranice toho, čo si mysleli, že je možné. (Cinemart SK)

thiasruc

Achjo. Já mám trochu obavu, že nevím, kam MCU míří a co mě děsí ještě víc je, že mám pocit, že to neví ani v Marvelu. Tohle bylo snad poprvé, co jsem se v kině vyloženě nudil, čekal na to, až se stane něco zajímavého jen proto, abych při závěrečných titulkách zjistil, že jsem se toho nedočkal. Barevná CGI slátanina v quantumrealmu ve mně vyvolala obavy, jestli jsem si omylem něco nešlehnul a nemám halucinace. Doslova jediným plusem je Majors v roli Kanga, jenže to nestačí k tomu, aby to byl dobrý film. A že mám Ant-Mana, ať už jako charakter či jeho sólovky fakt rád. Jenomže tady jsem neměl pocit, že sleduju Ant-Mana. Co mě zaráží je to, proč si pro představení a odstartování nový fáze s Kangem v čele vybrali zrovna jeho? No, asi jen další z mnoha špatnejch rozhodnutí. Film ve mně kromě zklamání nezanechal absolutně nic. 4,5/10 a to jsem ještě štědrej. Znovu si to už ale nepustím. ()

Mart4s

Považuji se za komiksového konzumenta. Téměř cokoliv, co má nálepku Marvel sleduji (sorry, ale She Hulk jsem fakt nedal). Pravidelně se mnou do kina chodí i má slečna a po každém komiksovém filmu, u kterého neusne, můžu říci, že se jí to i líbilo. Ale když jsme odcházeli z nového Ant-mana a já opět dostal zpětnou reakci - bylo to pěkné, líbilo se mi to - říkám si, že asi koukala na něco jiného. Nejedná se vyloženě o špatný film, jsou tu jiní adepti, ale takovou ,,BEJKÁRNU" jsem už dlouho neviděl. Fantasmagorie zbožňuji, člověk u nich vypne mozek a bezmyšlenkovitě pozoruje plátno, nicméně mě tady přišlo, že někdo vypnul mozek už při psaní scénáře. Vše alespoň zachraňuje Jonathan Majors, který je ve své roli bravurní. Nicméně i přes jeho úctyhodný výkon, to nestačí na víc než 2 hvězdy. A to jen proto, že to je Marvel. Za MODOKa mám sto chutí dát pouze jednu ()

majki78

Jednička a dvojka pohodová zábava , jak jsem se na film docela tešil 🤗..to bylo fakt strašný a ta hlava to totálně doďála 😬😰🤦🏻‍♂️ ()

Stingray

Tentokrát Marvel narouboval Mravence s rodinkou do světa a příběhu kam patří jiná jejich rodina: FF4! A to je jeden kus toho proč to moc nefunguje. V tomhle světě zmenšování/ zvětšování nemá v záplavě bizarních bytostí a tvorů moc efekt. Akce je tam hodně, ale je vám tak nějak jedno. O nikoho se nebojíte a osud zdejších obyvatel je vám fuk..Kang je zajímavej, ale ve finále nevytvoří žádnou hrozbu s vazbou na tyto hrdiny. Plus bych rozhodně dal za vizuál Kvantové říše a hromadu tvorů a potvor. Design měst a zbraní. To všechno je fajn…jo a pak je tu M.O.D.O.K…!!!!! Celkem škoda, mě Ant-Man baví když pácha zmenšovací skopičiny v našem světě. Jak jsem psal výše, sem by sedla Fantastic Four. ()

jirikzaboj

Achjo. Barevná slátanina, která v sobě nemá vůbec nic. Možná až na solidní úvod a konec. Takhle tratit na tak kvalitních hercích, to mě opravdu bolí a ještě s tak debilním scénářem. Nejhnusnější vizuál, co jsem za poslední dobu viděl. Tohle je přesně ten bod, kdy konečně Marvel plácli fanoušci pořádně přes prsty. Uvidíme, jestli to do budoucna zabere, či to bude už jen upadat. ()

PhoenixTears

Od té doby, kdy nás opustil Stan Lee, to jde s Marvelem do ...nechci být vulgární. Každý točí co chce, a stojí to za prd. Ant-man, který již nemá mnoho společného s původním scenářem. Místo klasiky tu máme nefalšovanou pohádku " Ant-man v říši divů". ()

oleg121

Zďaleka nie taký prúšvih, ako možno z ohlasov očakávať. Príjemná zábavka na jedno pozretie, hoci film iba potvrdzuje, že MCU už nie je to, čo bývalo. ()

Zoistrea

Člověk si připadá jak v nějaké počítačové hře. Různě barevné a různě tvarované sekundární postavy ze sebe vyzařují různě barevné paprsky světla, nespecifikované síly, neboť i když se nám jeví silné - např že odpálí loď, tak pokud tím opakovaně sejmete prachsprostého člověka, tak to bez problémů přežije. Trocha CGI je fajn, ale co je moc to je moc. Film postrádá hloubku, příběh je plytký, vtipné to taky není, že by to byla třeba aspoň taková ta příjemná oddechovka? Nope. Některé části jsem vyloženě přeskákala či pustila na rychlost 1,5 aby se na to vůbec dalo koukat. Půlhodinový díl seriálu by to pokryl tak akorát. Bavily mě supervyvinutí mravenci, s nima by tam toho mohlo být mnohem víc. ()

Megahead

Ant-Man sa nám dostal opäť do mikrosveta a so svojou partou nás idú zachrániť od najväčšieho zloducha (Kang -a, ak si dobre pamätám). Vo filme je dosť zaujímavých nápadov a stvorení, ale naopak aj pár slabších miest. Trošku mi už v marvelovkách vadí, že skoro v každej časti (od Avengers cez Thora, Strážcov, atď.) je nový a väčší všemohúci zloduch. Už niekedy "strácam prehľad", kto je najsilnejší a zároveň najhorší... A ešte som si spomenul na Darena, alias Modoka, ten bol neskutočne nepodarený (za to dávam bod dole). Nechápem, koho to mohlo napadnúť. Zároveň jeho premena na dobráka bola ťažko uveriteľná. ()

majorzeman13

Průměrná Marvelovka. Nejslabší díl této trilogie ! No a i jedna z  nejméně povedených filmů z dílny MCU. Prostě je to jen fajn popcorn záležitost. Kang dobyvatel vládne celému snímku....Záporák je skvělej ostatní jest průměr. PS: Hltej hlen ! ()

Muffin

Na filmu je hodně věcí super, vizuální stránka, herci…ale je to opravdu nuda. Chybí příběh i dialogy co nějak chytí za srdce a asi celá logika u soubojů a vlastně u všeho. Věcí se dějí, ale nikdo neví proč a je vám to vlastně fuk. ()

MarekTulen

Já jsem fakt jiný nebo nevím, jak je možné že předchozí Ant-man filmy (které jsou tak oblíbené), se mě moc nelíbili a ten nejhorší díl Ant-mana (pro někoho i nejhorší Marvel film), se mi líbil nejvíc? Četl jsem nespočet recenzí abych pochopil proč je tohle tak hejtované, a došel jsem k závěru, že nevím co semnou je. Prostě se mi to líbilo, ať soundtrack, příběh, akční momenty nebo nové postavy, má to pro mě všechno co má mít dobrá Marvelovka, takže rozhodně doporučuji. <3 ()

lukas.pukas.

PODLOUHE DOBĚ TO ZASE NEBYLA AŽ TAKA P..... PONEVAČ SE TO ALESPON DĚLO NĚKDE KDE JE ASI MOŽNE VŠECHNO , A ASI ME TO MOŽNA NENUDILO Michelle Pfeiffer vypada užsne na ty roky , ve filmu nevypadala jako matka ale sestra sve dcery , jinak mi to spiše připadalo jako bych se díval na hvězdné války a popravdě kdyby alespom poslední dily sw byly alespon dějově na tehle urovně tak kych to překousl ,jinak  co dodat takovy slapší pruměr , do kina bych na to nešel cca 2tydne než uplně zapomenu očem to bylo a že vubec nějaká takový film je . ()

cxxj

Antman to měl v MCU vždycky těžké. Vždy ve stínu (často i doslova :)) větších a oblíbenějších... No, tento film mu moc nepomohl. Projevil se zde naplno syndrom vaření převařeného čaje z převařeného čaje. 90% událostí ve filmu dokážete přesně predikovat. Ne že by to nebylo v MCU běžným syndromem, nicméně tady to je tak časté a tak všudy přítomné, že to je už moc. Často dokážete odhadnout dokonce jaký záběr nastane a kdo v něm bude a často také, co v něm řekne. Některé postavy drží tajemství tak podstatné (a tak okaté), že je vám od první věty jasné, že kvůli tomu někdo umře a někdo skoro umře. Mravenci sloužící jako záchrana na poslední chvíli byli předvídatelní a mohly být provedení mnohem lépe (to si jich za těch x let nikdo nevšiml? Nešlo to udělat trochu jinak než přichod Gandalfa na záchranu Helmova žlebu na 100 způsobů?). Záporák povídající si s hlavním hrdinou místo skoku do bezpečí v nestabilní lokaci je taky trochu braindead moment - nehledě na silnou inkonzistenci jeho síly (jednou níčí vesmíry a podruhé ho sežere pár mravenců?). Původně jsem chtěl na závěr napsat že to není dobré, ale asi ne úplně špatné... Nicméně jak tak nad tím přemýšlím, tak všechny klady (které jsou spíše nějaká úcta k hercům, co udělali slušnou práci + ocenění pár vtipných a dobrých momentů) vystačí na jednu hvězdičku. Druhou dám za to, že jsem měl hned po konci filmu pocit, který nebyl tak špatný jako nyní, při psaní recenze. Původně jsem to viděl jako slabší jednohubku, která ale nebyla vyloženě špatná. Teď to vidím jako jednohubku, která nebyla dobrá. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)