Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

SG_ever

Velké zklamání a jedna zcela promarněná příležitost, která pracuje v podstatě jen s nostalgií a efekty. No Way Home namísto příběhu servíruje psychoterapii pro superhrdiny a jejích příbuzné a přátele, kterou v závěrečné hodině nahrazuje jedna velká skupinová terapie pro pavoučky a navrch přidá tisíckrát viděné a opakované smutky nad statečnou obětí jednoho idiota. Takto vysoké hodnocení dávám jen díky cameu Daredevila, scéně po titulcích a pár humorným či dobře vytěženým situacím. (45 %) ()

Johnny.ARN

V krátkosti. Scenáristicky 4, emočne 5, nostalgia 4, trikovo 4, potitulkové 5, predvídateľnosť 2, Goblin 5. Marvel pochopil, že spajdý bude ťahúň a tak sa tu vybláznili. Škoda logických dier. Malo to ale pár vtipných momentov, jedna scéna bola ako vystrihnutá z Power rangers, keď sa museli spojiť všetci červení, potitulkáče to opäť posunuli do iných rovín a my sa na ďalšie fázy musíme len tešiť. Európske dobrodružstvo ma ale bavilo o trošičku viac. Toto nie je určite zlý film, možno pri ďalšom pozretí tam objavím niečo viac, možno mi len zážitok pokazili kokoti v kine. Od kedy sa otvorili kiná, ľudia sa tam nevedia správať. Zatiaľ teda 4 z 5 (CinemaCity Aupark, 4dx) ()

Qitek

Asi jsem starej, ale nejvíc z toho všeho mě bavila romantická linka mezi Parkerem a MJ, kde chemie a emoce makali na 100% na tom malém prostoru. FX v “zrcadlovém” světě Dr. Strange by měla z fleku dostat oscara. Už dlouho předlouho mi vizuální efekty nevzali dech. Bradu jsem po “té” scéně hledal pod sedačkou. Bohužel prolnutí paralelních postav - spidermanů - je cringe až na půdu. Jedna trapná hláška střídá druhou a já si přál, aby nezůstali do konce. Zůstali. Celkově jsem se této trilogii stranil, ale musím dát klobouček! Takhle ukočírovat dvakrát přepálenou popcornovku… to chce talent i koule. A obojí má očividně Watts na rozdání. Bejt mi patnáct, je to za plnou palbu bez mrknutí oka. ()

MikyAff

S naprosto čerstvými emocemi, jaké jsem zatím v kině po filmu zažila málokdy, mohu prohlásit, že se jedná o nejlepšího Spidermana od nového MCU a dost pravděpodobně i o jednu z nejlepších Marvelovek vůbec. Je velmi těžké nijak nenastínit spoilery, takže asi jen - lidi, bylo to fakt boží! Dvě a půl hodiny utekly jako by nic a já si přeju víc stopáže z druhé poloviny. Víc akce, humoru a dojetí. Naprostá jízda. Tom Holland zde hraje, jako snad ještě nikdy a nyní dostává jeho charakter konečně i přidanou hodnotu. Už to není "jen" ten klučík, co ho objevil Tony Stark. Jděte do kina, abyste viděli tuhle transformaci, tuhle emoční jízdu, tenhle granát. Nebudete litovat. Udělejte to, než Vám to někdo, nebo internety, zkazí. ()

Dreaker.24

Právě teď po čerstvém dokoukání v kině nedokážu ani popsat své pocity. Splnil se mi jeden z mých největších filmových snů. Nebudu tu nic spoilerovat, protože by to bylo nefér vůči ostatním co to ještě neměli tu možnost shlédnou tuhle famózní jízdu. Pro ty co viděli všechny spider-many a mají je rádi, tak je tohle naprosto výjimečný počin, který se po jejich prvním zhlédnutí usídlí v myšlenkách napořád. ()

mickyreed

SPOILER ALERT! Tohle je WET DREAM CAME TRUE. Líbila se mi celá dějová linka o kamarádství a o podání pomocné ruky padouchům (i přes různý spekulace mě překvapilo, že opravdu ztratíme jednu z hlavních postav). Líbilo se mi, že i přes zapojení tří světů a mnoha postav mi to dávalo smysl. Líbilo se mi, jak z Hollandovy postavy vyrostl konečně ten pravej Spider-Man, se vším dobrým i zlým. Líbily se mi narážky a celkově ta přátelská chemie mezi Garfieldem a Maguirem. Líbila se mi tam znělka z první trilogie. Líbil se mi Maguirův old man Spider-Man. Líbilo se mi, jak se Garfieldův Spider-Man v slzách vykoupil. Líbilo se mi, jak byl Hollandův Spider-Man na Goblina surovej. Líbilo se mi, že jsem mohl být svědkem doskoku tří Spider-Manů v hraným filmu. Líbilo se mi Molinovo a Dafoevo hraní. Líbilo se mi, jak zpracovali spider sense. Líbil se mi ten konec, kterej mi připomněl Butterfly Effect. Líbilo se mi, že se Venom proplížil do MCU a může to být kdokoliv. Je tady toho tolik, že na první dobrou to prostě nemůžu vstřebat. Asi ten film budu milovat. Tetelil jsem se u toho jako ten malej kluk, co se dívá na první Spideyho filmy v bedně doma na gauči a pak lítá po schodech v baráku a střílí kolem imaginární pavučiny. Takhle se to dělá, když chceš potěšit fanoušky a přitom udělat film, kterej není píčovina, zápletka nekopíruje předchozí filmy a může stát i sám za sebe (žádný Star Wars VII). Spider-Men United, kurva, já jsem prostě tak rád, že jsem se tohoto mohl dožít. Ultimátní kino zážitek roku, né-li desetiletí pro mě. Asi první film, na kterej jsem šel do kina DVAKRÁT. Děkuju tvůrcům za tuhle poctu a lituju, že to nemohli vidět Stan Lee a Steve Ditko. ()

oveckaoa

Asi takhle je to lepší film než Avengers Infinity War a Avengers Endgame ani omylem je to nejlepší Spiderman ze celé trilogii ano, ale tady je laťka hodně nízko. Z celé trilogie to má nejméně humoru což je velké plus jelikož humor ve Spidermanech je tragický a pro puberťáky.  Záporáci jsou dobří, ale bohužel nevyužitý Octopus má jen tu scénu v traileru a pak dá se říct až na konci Lizard je nevyužitý a i ten Electro nic moc navíc celý plán se vyřeší bohužel hodně rychle. Potěší smrt jedné postavy bohužel je tak blbě natočená, že ani nevím co ji zabilo jestli ten výbuch nebo ten předmět a ani to není moc dojemné, když to porovnáte třeba se smrtí Yondua v Strážcích Galaxie 2. Jinak první potitulkovka nic moc , ale druhá co láká na Dr Strangeho 2 epická.  P.s. žádná sinister 6 tam není bylo to potvrzeno i tvůrci  je zde 5 záporáků nikoliv 6 leda, že by počítalo zmínění Mysteria P.s 2 to kouzlo je celkově zvláštní věc proč se nepoužilo při boji s Thanosem bylo by to nejspíše účinnější než cestovat časem pro kameny nekonečna  80 procent ()

Zek

Už od traileru, jsem se na tohle nehorázně těšil. Multivesmír už byl trochu vysvětlený v seriálu Loki, avšak konečně byl i ukázaný, jak to může vypadat a já musím říct, že výsledek byl absolutně parádní. Vůbec mi nevadilo dopředu vědět, že tam budou všichni spidermanovo nepřátelé a i ostatní spidermani, protože vidět je vedle sebe, byl neuvěřitelný zážitek.  Dost se mi i líbila konverzace spidermanů, při které každý mluvil o svém světě a změn v životě, který každý zažil. Plus vidět zase Tobey Maguira jako spidermana, byla prostě paráda. Konec filmu mě dost překvapil a nečekal jsem co všechno spiderman ztratí a že tohle, je vlastně konec jednoho příběhu o spidermanovi, ale zároveň i začátek. ()

anli

"Spiderman-Man : Bez domova"přímo navazuje na "Spider-Man : Daleko od domova".Je to druhý film ,který s tímto hrdinou vidím a tentokrát jsem byl věru nadšen.Úplně ne zase tolik scénářem ,ale těmi nápady.Pojďme tedy postupně otevřít novou složku.Na konci minulého filmu vyzradí Mysterio Peterovu identitu a přesně tady pokračujeme a samozřejmě má Spiderman velký problém.A tak vyhledá starého známého ,ano Doctora Strange ,aby mu pomohl.Ten vyvolá opravdu silné kozlo (vůbec jsem netušil ,že tohle umí) ,no a to se malinko zvrtne.Otevře se multivesmír  a začnou se objevovat postavy z jiných vesmírů.To jest z minulých filmů se Spidemanem a jiné verze Spidermana samotného.A to je přesně to ,co mě bavilo nejvíc a je to naprosto úžasný nápad.Nutno podotknout ,že divák musí disponovat alespoň střední dávkou fantazie a mít otevřenou mysl ,aby vše pochopil a měl z toho aspoň nějaký požitek.Takže sledujeme lovení uteklých padouchů ,kde pomáhají všichni všetně Doctora Strange a vidíme ,jak se stávající vesmír rozpadá a spějeme do finále ,kde Strange použije další mohutné kouzlo ,aby smazal to předešlé a uchoval Peterovu identitu v naprosté tajnosti.Bohužel ho musí vymazat i ze vzpomínek jeho nejbližších.Je to poměrnš složité ,co?:) Ale to jen tak vypadá ,je to totiž velmi a velmi dobře napsané a režírované ,takže se divák nikde neztrácí a je popostrkován v ději přesně tak ,jak má.Perfektní výprava ,vizuální stránka fimu ,zvuk a hudba je jen doplněk k tomu všemu.Prakticky nemám ,co bych vytknul ,včetně vyníkajících herců a to tu uvidíme spoustu starých známých.Opravdu jsem si to moc užil a byl nadšen a myslím ,že si to užije věru celá rodina..Dávám jasných 100% ,páč nemohu jinak no a potitulková scéna ,která nás připraví na Doctora Strange 2 je opravdu fantastická ,takže se moc těšíme ,jak nám to bude celé pokračovat a vlastně už se nemůžeme dočkat. ()

mikestiff

Peter Parker je imbecil a tenhle film je minimálně o hodinu zbytečných keců delší než by měl být. Tři hvězdy za Dr. Strange a první půl hodinku, než se to zvrtlo. ()

ywo666

Marvelovky ma stale viac a viac prestavaju bavit. A plati to aj tu. Pritom Spider-man je celkom srdcovka, lebo na kreslenom serialy som vyrastal. A Raimiho prvy film bol v tej dobe pecka. Odvtedy ale pretieklo vela vody. A mame tu Toma Hollanda, ktory maximalne ok. Plus si pripisujem za Zendayu, ktorej to fakt sekne. Dalsie plus davam za napad s 3ma spider-manmi. To sa fakt vydarilo. Inak je to klasicky Marvel gulas, kde mozne vsetko. A je vam to vlastne jedno. Bolo by super, keby uz ludia prestali prestali marvelovkam sypat peniaze. Nech pride do mody nieco nove. ()

hroubek

Každý film se Spider-Manem je pro mě velká filmová událost. Začalo to v roce 2002 a na sto procent vím, že se letos končit nebude. Mám Spider-Mana hodně rád a nejen filmové. Na Bez domova jsem se hodně těšil, jelikož se po příběhové stránce mohlo stát skoro cokoliv. Nicméně byla tu taky možnost, že se film může kdykoliv rozpadnout a vznikne z toho velký guláš. To se naštěstí nestalo a můžeme za to poděkovat režisérovi a scénáristům. Režisér Jon Watts natočil velmi působivý blockbuster, který funguje tak jak má. Watts si je jistý v komediální rovině, perfektně zvládá prodat emoce, akční scény jsou opravdu povedené a v neposlední řadě skvěle využije fan servis a desítky odkazů. Je vidět, že Watts zná tu postavu moc dobře a krásně jí posunul dál a nabídl jí nový rozměr. Po herecké stránce to funguje, tak jak má a je radost vidět staré známe ve svých starších rolí. Jedno se MCU a Kevinu Feigemu musí nechat. Umí si vybrat typově správné herce do svých rolí. U tohoto filmu je krásně vidět, jak moc herci dobře pracují se svými postavami a posouvají je dál. Tom Holland podává velmi dobrý výkon a je radost na něho koukat. Zendaya s každou další rolí herecky roste a tady má několik parádních scén. Velkou radost mi udělal Benedict Cumberbatch, jelikož je jako Strange výborný a ukazuje nám další stránku této postavy. Potěšila mě Marisa Tomei, protože její teta May má zde mnohem více prostoru, než jsem čekal.Spider-Man je velká značka, takže si zaslouží jen tu nejlepší péči a té se mu taky dostalo. Film stál hodně peněz, a ty peníze jsou zde vidět. Samotný film má krásnou vizuální stránku, střídají se zde lokace a navíc se zde objevuje několik postav, u kterých je velmi důležitý jejich technický vzhled. Tady si to tvůrci krásně pohlídali a místy i překvapili. Osobně se mi hodně líbilo využití zrcadlového světa Doctora Strange vs. Spider-Manovi schopnosti a jeho akrobacie. Velkou radost mi udělal soundtrack od Michaela Giacchinoa, který je velkolepý a opravdu hodně dojemný. Osobně jsem tam slyšel podobné motivy, jaké Giacchino použil u seriál Lost! Rád bych napsal, že je film bezchybný, ale to bohužel nejde. Z mého pohledu má film dost chyb. Naštěstí je natolik zábavný, má spoustu odkazů a fan servisu, že mu lze jeho chyby odpustit. Nicméně to nic nemění na tom, že tam ty chyby z mého pohledu jsou – jedna postava na to upozorní. Nejvíce mi na tom vadí to, že tam ty chyby vůbec nemusely být. Celé to vychází z děje, u kterého by stačilo, aby se změnilo pár maličkostí a hned by to fungovalo lépe a dávalo by to lepší smysl. Tím pádem by se Peter nemusel v první půlce chovat jako blbec, jenž nepřemýšlí. Osobně mi pár věcí nesedlo, ale je to dáno tím, že mám načteno až moc komiksů a proto mám u některých věcí přísnější pohled, než “obyčejný komiksy nepolíbený divák”. Ale jak jsem psal na začátku, film se mi líbil a je to parádní blockbusterová podívaná, která mi sedla užil jsem si jí. Takže pokud jste fandové Spider-Mana tak neváhejte a běžte do kina. ()

immortalis

| 18.12.2021 92,3% 2381 hodnocení | 21.12.2021 90,9% 3997 hodnocení | Těžko se mi to hodnotí. Najednu stranu jsem silně nespokojenej způsobem jak bylo dost scén natočeno. O to víc překvapující pro mě je, že i přesto ty scény fungují. Přerod Spidermana se mi líbí a věřím, že další díly můžou být ještě lepší. Bohužel mi vadí nelogičnost v chování záporáků a způsob jakým je naprosto nelogicky uklidí ze scény na 40 minut. Andrew je a bezesporu stále zůstane nejlepší Spiderman. Každou scénu si ukradl pro sebe. Bohužel to stále trpí jako většina posledních Marvelovek... PS: aktuálně 91% si to skutečně nezaslouží. ()

Timak

Splněný fanouškovský sen. Velmi důstojné a vkusné provedení, kterého jsem se hrozně obával. Protože představení téměř kompletní sinister six, k tomu 3 spidermani a tuna dalších postav, všechno dohromady, aby to dávalo smysl a nebyl to totální sračko-guláš, to už chce hodně umění. 2x jsem si regulérně poplakal a několikrát měl k tomu hodně blízko. Místy temnější pojetí neuškodí a celkový feeling je prostě strašně cool. Navíc pomrkáváního na fanoušky tady bylo opravdu hodně a katarze pro všechny zúčastněné zahřeje na duši i na srdci. Dodatek: Atmosféra v kině přidává filmu 1* navíc. Viděno po druhé doma a zase takové terno to není - první hodina se celkem vleče. ()

VanTom

Neřekl bych, že všudypřítomné hlášky vždy trefily cíl a sem tam i necitlivě drhly, ovšem to bude asi jediná hnida, kterou proti epesnímu závěru trilogie mám. Nejedná se o akční jízdu od začátku do konce (nicméně souboje s Dr. Strangem v zrcadlové dimenzi nebo ten týmový závěrečný stály za to), protože důsledně buduje přerod bezstarostného teenagerského paka do muže, u něhož „s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost“. Emocemi nešetří a tragická (IMO doopravdy nečekaná) smrt zásadní postavy silně zasáhne, stejně jako další dojemný moment – záchrana (i když patří jiné verzi); a samozřejmě finální rozhodnutí. Má, pravda, obrovskou výhodu z toho, že tradiční Spideyho záporáky nemusí představovat – byť o ně de facto nejde. No a úžasná chemie mezi třemi představiteli jedné role prostě nemohla nezafungovat, jelikož zkrátka představuje splněný fanouškovský sen, ty dva znovu vidět. [CineStar Anděl] ()

Brain-D

Nemůžu si pomoct. Ale je to euforie a věděl jsem, že bude. Těšil jsem se jak malej a myslím, že jsem nebyl sám. Po shlédnutí mi vyplavává jen pár negativit, které v moři vtipů, epických scén a nostalgie není důvod příliš řešit. Ale i tak je zmíním pro můj klid. Určité emocionální scény ztrácí svůj nádech a rozsah. Nostalgické scény jsou tak hodnotné, že ubírají snímku dynamiku. Humor je tu opravdu skvělý, chvílemi se musím i zamýšlet, jestli nejde o nejvtipnější Marvelovku vůbec. Občas ale humor přeteče jako pohár, protože občas tvůrci neodhadli, kdy to publiku bude bohatě stačit.  Všechny tyhle výtky jsou v porovnání s tím, co je tento film za velký dar pro fanoušky všech filmových spider-manů zanedbatelné. Všechny ty detaily, které propojují všechny světy a každá hláška, která je ze staršího snímku o pavoučím muži výborně zapadá do tak obrovského konceptu. Je to opravdu filmový vánoční dárek, o kterém se vyplatí vědět opravdu málo a dostanete opravdu mnoho. Nejvíce potěší komiksové fandy, ale každý divák si odnese nějaký zážitek. 90% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)