Miles Morales sa vracia s ďalšou kapitolou oskarovej pavúčej ságy, Spider-Man: Cez paralelné svety. Po opätovnom stretnutí s Gwen Stacy je Spider-Man z priateľskej brooklynskej štvrte katapultovaný cez Multiverzum, kde sa stretáva s tímom Spider-ľudí, ktorých úlohou je ochrániť jeho existenciu. Keď sa však hrdinovia sporia, ako si poradiť s novou hrozbou, Miles sa ocitne v súboji s ostatnými Pavúkmi a musí prehodnotiť, čo znamená byť hrdinom, aby mohol zachrániť ľudí, ktorých miluje najviac. (Itafilm)

Flopik

Za mňa prekonaná jednotka a neskutočná jazda. Reálne počas filmu nemáte šancu si vydýchnuť a jeden bravúrny dialóg strieda ďalší. Opäť som si zvykal troška na animáciu ale potom sa mi ohromne páčila. Soundtrack a hudba vo filme parádne, akcia tak tej je požehnane a najlepšie na tom je, že nenudí. Keď sa poriadne rozbehne aj hlavná zápletka tak vás to posadí a len čakáte čo sa bude diať. Highlight filmu je rozhodne Spider-Society, a súboj Milesa s nimi, nemalo to chybu a celkom zimomriavky. Finále je taká predpríprava na hlavné finále v trojke, kde sa skôr predstaví čo sa bude diať. Skvelý nápad, nakoľko to fungovalo skvelo a ja som teda nehorázne natešený na vyvrcholenie. Jasných 5* a odporúčam túto jazdu každému, kto miluje Spider-Mana tak bude slintať. PS: Prepojenie aj s filmami zahrialo na srdiečku. ()

TheSpearCZ

Nemůžu uvěřit, že už je to pět let od bombózní jedničky, teda strašně rychle to utíká. Jako by to bylo včera, co jsem byl vyvalenej z celý týhle unikátní animace, propracovaného příběhu a luxusního soundtracku. No, a i po těch pěti letech je to pořád výborná podívaná, animace je pořád slastí pro oči, příběh se neustále vyvíjí, k postavám jsme si v prvním díle správně vytvořili vztah, z čehož se tady těží ve velkém (a ještě bude !), do toho hraje jedna banger písnička za druhou, má to šmrnc, má to styl a přesně takhle se mi to líbí. Tohle zahřálo u srdíčka. Lepší 4* ()

MiniMinion

Přelomový animák Spider-Man: Paralelní světy před 5 lety nastavil látku opravdu hodně vysoko, a upřímě jsem nečekal, že by to tam pokračování mohlo dorovnat či dokonce překonat. Ale stal se zázrak, a filmu se to podařilo. Vše, co na jedničce fungovalo tak dobře, je zde také, a mnohdy lepší. Animace je ve všech ohledech naprosto dokonalá - nepřeberné množství stylů a detailů, ale nikdy v nich není zmatek, naopak spolu fungují přirozeně. Příběh je dospělejší a vážnější, ale zároveň neztrácí na šarmu a zábavnosti, kterými tak překypoval první díl. Je stále osobní a založený na postavách a na emocích. Herecké výkony jsou fantastické. Film celou dobu graduje a divák pociťuje, vnímá, jak intenzita stupňuje. Jediný možná “problém” je konec filmu - příběh sice graduje, ale je utnut před velkým finále. Opravdu se totiž jedná a první část dvojdílného příběhu, a zatímco letos vidíme, jak se hrací pole rozestavělo, příští rok ve filmu Beyond the Spider-Verse uvidíme velké vyvrcholení celého príběhu. A pro někoho možná nemusí tento zdálnlivě předčasný konec fungovat, ovšem osobně si myslím, že cliffhanger perfektně připravil půdu pro třetí díl. A v neposlední řadě také film obsahuje hodně cameí a narážek, které ocení každý Spider-Manův fanoušek. 100% Více zde. ()

ROCK,THE

Stejně jako díl předchozí bylo i pokračování stejně tak dobrý. Luxusní audiovizuál na kterým tato série hlavně stojí šel o pár levelů zase výš a je to skvělý, doslova vás to nutí hltat každý detail. Příběh je ze začátku pomalejší ale aspoň máte čas se kochat během toho když napětí stoupá. Hudba luxusní stejně jako u předchozího snímku. Spousta easter eggů které každému fanouškovi Spideyho vykouzlí úsměv. Máme tu skvělý snímek který je nádherně zpracovaný a pobaví každého kdo jej bude chtít navštívit a pro fanoušky Spideyho samozřejmě povinnost! Jen bacha na konec, ten asi zarazí každého návštěvníka kina…Mé hodnocení: 9.5/10 ()

Batahst8

8/10. Holly Shit, jako Holly Shit. Totálně nádherný animák na němž je vidět neskutečná píle, dřina a láska. Už jenom ta animace je totálně božská (někdy možná až moc, ale to později) a posouvá etalon animace o dalších 100 let dopředu. Navíc je dost experimentální, to jak je každý jednotlivý Spider-Man a jeho svět naanimován úplně jinak, je tak kurevsky úžasný a minimálně na animaci Spider-Punka a Spider-Mana 2099 jen tak nezapomenu. Ale ta animace by byla k ničemu nebýt neskutečně silného příběhu. Příběh a vztahy Milese a Gwen o hledání sama sebe, přijmutí toho kým jsme a kým by jsme měli být, jsou nosným sloupem celého filmu. Momenty, kdy se totálně zpomalí tempo a postavy si spolu jenom povídají a řeší důležité věci, jsou totálně úžasný a hází všechnu tu epiku a geekovské easter eggy naprosto do háje. Ale jakmile dojdeme k tomu velkolepému finále, kdy se odkryjí karty na stole, tak to je fakticky ultra moc epický a to až do závěrečných titulků. Hudba a výběr songů, sice není tak dobrá jako minule, ale pořád se jedná o suprový výběr. Film je to extrémně Boží, ale mám s tím prostě pár problémů. První je ten, že i přesto, že ta animace je Fucking Awesome, tak v některých momentech je to možná až moc dokonalý a už to nevypadá, tak moc dobře a někdy je i trochu nepřehledná, ale to platí fakticky pro minimum scén. Druhý problém mám se stopáží filmu, která mi připadá fakt dlouhá. Další problém mám s tempem filmu, které je někdy až moc zběsilé. A čtvrtý a poslední problém mám zkrátka s tím koncem, který prostě není koncem. Ale je dost možné, že po druhém shlédnutí to hodnocení zvednu na plnej počet a že ty problémy, které v tom vidím už možná neuvidím. P.s.: Omlouvám se, po druhém shlédnutí měním na plný počet, jedná se animační Masterpiece a komiksovou událost roku, ale jedničku mám přeci jenom pořád radši. 9/10 ()

Aurus

10/10. Tohle je jednoznačně film tohoto roku. Tohle tenhle rok už nic nepřekoná. Když jsem byl na tomto filmu v kině tak jsem byl po konci nadšený a tak jsem druhý den na to vyrazil znovu a je to stále skvělý. Už chci další díl. To čekání na druhou část bude utrpení. Příběh je úžasný, postavy jsou neuvěřitelně sympatycké, hudba je perfektní, akce je fenomenální, animace je úžasná, lokace jsou zajímavé. Doporučuji. ()

tomashrabek

Je to samozrejme úplná bomba po všetkých stránkach. Nemôžem si však pomôcť, to frenetické tempo obrazu a zvuku je na mňa až príliš zahlcujúce, a aj keď príbeh sám osebe je jednoduchý, kompaktný, emocionálny a dávkovaný v akurátnych intervaloch, občas som mal chuť film spomaliť na rýchlosť 0.3, aby som si ho mohol adekvátne vychutnať. A to mi nepríde úplne ok. A aj keď je expozícia (na päťhodinový dvojfilm) úplne akurátne dlhá, záver metastázuje až príliš a potenciálnych koncov som napočítal viac, než v Návrate kráľa. Na trojku ale veľké tešenie. ()

warrenur

Technicky i pribehom velmi pekny animak. Pobavilo ma niekolko vtipkov, najviac asi pavuci "muz" z animovaneho univerza. Ale nejedna sa o nic, co by tu nebolo za posledne roky vo svete komixov x-krat predtym. Fanusikovia sa zalizu, my istatni pozrieme.....a neohureni siahneme po niecom dalsom. :) ()

Sentido

Není mnoho druhých dílů sérií, takhle vymazlených, vypointovaných a až po střechu naložených akcí, vizuální i obsahovou nápaditostí, akcí utrženou ze řetězu (přesto stále čitelnou) a se srdíčkem na správném místě. Across the Spider-Verse je ucelený a unikátní film, co setsakramentsky šikovně pracuje s fenoménem Spidermana, jež do děje přetéká z naší reality, jíž elegantně glosuje a reflektuje. TOP, miluju! ()

JoSte

Je to pět sice slabších, ale přece. Vytkl bych snad jen fakt, že jde jen o značně nataženou první část příběhu, respektive že se nedočkáme rozuzlení. Jinak je s podivem, o kolik silnější po mnoha stránkách dokáže tato animovaná série být oproti hrané verzi. ()

peetrejr

Som úprimne prekvapený. Po jednotke, ktorá nebola nejak úžasná som čakal niečo o level nižšie. No práve naopak. Dostal som niečo o dva levely vyššie. Príbeh je celkom komplexnejší a zábavnejší. Nájdu sa tu motivačné reči, ale to sa dá odpustiť. Celkovo sa príbeh Milesa Moralesa dostáva na úplne inú úroveň. Farbami sa tiež nešetrilo a niekedy som mal pocit, že dostanem epileptický záchvat. Lenže bolo to také pútavé, že som nemohol odtrhnúť oči z obrazovky. Už to nie je taký príbeh iba o Milesovej ceste ako Spider-Man, ale dej sa sústreďuje aj na iné postavy. Máme tu napríklad Gwen, ktorej príbeh sa uberá iným smerom ako by som čakal. A nejak ma serie jej románik s Milesom (ale tak čo už). Dúfal som, že nedostanem ľúbostný trojuholník. Neviem teraz či tam bol alebo nebol. Skôr asi nebol čo je v podstate dobre. Absolútne nemám rád zamilované príbehy a obzvlášť nemám rád, ak je niekde tento trojuholník. Prekvapil ma hlas Oscara Isaaca (Miguel), ktorý mi prišiel povedomý. Len som nevedel, že komu patrí. Akonáhle som však uvidel v záverečných titulkách Oscar Isaac, vedel som presne ktorej postave patrí. Som veľmi spokojný, aj keď ma sklamal koniec To be continued... ()

molcan2

Ako vizuálne ohromujúce a prelomové animácie, bohužiaľ, to bolo príliš veľa. Mám okolo 40 rokov, takže mladších divákov to asi až tak nezasiahne. S Into the Spider-verse som problém nemal, ale zrejme zvýšili intenzitu do takej miery, že som odchádzal s bolesťou hlavy. Rôzne snímkové frekvencie postáv v tej istej scéne, vizuálne skreslenie v pozadí občas sťažovali sústredenie a v podstate išlo o vizuálnu nadsádzku. Príbeh sa mi páčil a rád by som si pozrel Beyond the Spider-verse, ale možno si o ňom budem musieť len prečítať, ak bude animácia taká intenzívna ako tento film. ()

TheHofi

Nejlepší film se Spider-manem, to je bez debat. Stejně jako v jedničce je tu naprosto boží animace, skvělé vtipné scény, které dokážou naprosto přirozeně vystřídat ty vážné, akce, postavy a skvělý příběh. Hodně lidí mi říkalo, že tohle je pouze trailer na trojku, tak jestli je to pravda, tak jsem sakra zvědavej, co se bude dít tam, protože tohle je naprostá bomba a nejlepší animák vůbec 100%. ()

Lukin413

Tato série je úkaz, opět vizuálně i příběhové neuvěřitelné nabitá laskomina, aniž by měl člověk dojem již jednou viděného. ()

Chundys

Vydechnout a hodnotit plnou palbou tu ultimátní jízdu! Chci aby to viděli všichni!!! Jednička už byla naprostá pecka a co předvedla dvojka s ještě vymazlenější animací, celkovým příběhem apodobně je prostě hustý! A že by na mě v animovaném Spidermanovi zafungovali takhle silně emoce jsem vůbec nečekal! Je to jízda, která se prostě musí vidět víckrát a klidně si jí budu pouštět na Vánoce, Velikonoce apod a užívat si to, jako bych to viděl poprvé :-), protože celý ten příběh chcete prostě s Milesem, Peterem a Gwen prožívat zas a znova i s tou suprovou hudbou!!! ()

johnywalker

Neskutečná must see v kině pecka, která tě chytne a ani na chvíli nepustí! Fanoušek jedničky jsem tolik nebyl a trailery jsem radši moc nesjížděl... O to větší jízda a zážitek to byl! ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

29. Critics' Choice Awards - výsledky

29. Critics' Choice Awards - výsledky

14.01.2024

V neděli 14. ledna byly v kalifornské Santa Monice uděleny ceny Critics' Choice Awards tradičně vyzdvihující výjimečné tvůrčí výkony a filmové počiny uplynulého roku. Toto ocenění je zároveň po… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD